W listopadowe soboty w sali gimnastycznej Zakopiańskiego Centrum Edukacji rozegrano po raz dziewiąty eliminacje i finały Mistrzostw Zakopanego Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej klas 6. Był to pierwszy z serii turniejów dla szkół podstawowych w sezonie 2009-2010.
W galerii fotoreportaż H. Kardaś z turnieju!!!!
W eliminacjach mistrzostw klas 6 zagrały drużyny szkół podstawowych w dwóch grupach, systemem „każdy z każdym”. Do finału, zakwalifikowały się cztery szkoły, po dwie najlepsze z każdej grupy: „jedynka”, „dwójka”, „piątka” i „dziewiątka”.
Po rozegraniu turnieju finałowego Mistrzami Zakopanego klas 6 w halówce została drużyna SP 9, wicemistrzami „szóstoklasiści” z SP 2 a trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyła ekipa SP 1. SP 5 zakończyło turniej na 4 pozycji.
Spośród grających wyłoniono również:
najlepszego piłkarza Filip Jaworski /SP 5/
najlepszego bramkarza Jacek Ustupski /SP 2/
najlepszego technika Paweł Bachleda Baca /SP 9/
króla strzelców Krzysztof Murańka /SP 2/ - 8 bramek w finale
Głównym organizatorem serii turniejów jest Janusz Wiercioch /UKS Dwójka/. W realizacji tej inicjatywy wspomagają go p. Zofia Kiełpińska szefowa Wydziału Edukacji, Turystyki i Sportu, UM Zakopane oraz Szkoła Podstawowa nr 2.
WYNIKI SPOTKAŃ FINAŁOWYCH:
SP 2 - SP 5 6 : 2
bramki:
SP 2 Krzysztof Murańka 5, Marek Bafia 1
SP 5 Filip Jaworski 2
***
SP 9 - SP 1 4 : 2
bramki:
SP 9 Paweł Bachleda Baca 2, Bartłomiej Bachleda 1, Mateusz Gąsienica Kotelnicki 1
SP 1 Grzegorz Wieczorek 1, Wiktor Włodarczyk 1
***
SP 1 - SP 2 3 : 3
bramki:
SP 1 Grzegorz Wieczorek 2, Jakub Knapik 1
SP 2 Krzysztof Murańka 2, samobójcza 1
***
SP 9 - SP 5 3 : 3
bramki:
SP 9 Bartłomiej Bachleda 2, Mateusz Stachoń 1
SP 5 Filip Jaworski 3
***
SP 5 - SP 1 1 : 3
bramki:
SP 5 Jakub Kasperczyk 1
SP 1 Grzegorz Gibała 1, Grzegorz Wieczorek 1, Wiktor Włodarczyk 1
***
SP 9 - SP 2 4 : 2
bramki:
SP 9 Paweł Bachleda Baca 2, Mateusz Stachoń 1, samobójcza 1
SP 2 Krzysztof Murańka 1, Jacek Ustupski 1
Końcowa tabela turnieju
1. SP 9 |
3 |
7 |
11 |
7 |
2. SP 2 |
3 |
4 |
11 |
9 |
3. SP 1 |
3 |
4 |
8 |
8 |
4. SP 5 |
3 |
1 |
6 |
12 |
SKŁADY DRUŻYN FINAŁOWYCH
Szkoła Podstawowa nr 9
Paweł Bachleda Baca, Bartosz Bryjak, Bartłomiej Bachleda, Jakub Przeklasa, Mateusz Stachoń, Mateusz Gąsienica Kotelnicki, Mateusz Lichota, Piotr Kowal
Jakub Fryzowicz, Paweł Bachleda
Opiekun: Hanna Kardaś
Szkoła Podstawowa nr 2
Krzysztof Kuros, Jacek Ustupski, Krzysztof Murańka, Mariusz Bafia, Kacper Jędrusik, Stanisław Stopka, Kacper Węgrzyn, Stawosz Mozdyniewicz
Opiekun: Janusz Wiercioch
Szkoła Podstawowa nr 1
Mateusz Kasprzycki, Grzegorz Gibała, Jacek Lasiak, Sebastian Galica, Jakub Knapik, Wiktor Włodarczyk, Grzegorz Wieczorek
Opiekun: Anna Urbaniak
Szkoła Podstawowa nr 5
Daniel Weron, Filip Jaworski, Jakub Kasperczyk, Karol Moniczewski, Michał Szczepaniak Krupowski, Kamil Styrczula, Mateusz Lorek, Patryk Orawiec, Bartłomiej Lasak
Opiekun: Andrzej Skrobot
|
SP 9 Zakopane |
|
|
SP 2 Zakopane |
|
|
SP 1 Zakopane |
|
|
najlepsi |
|
|