START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Prezydent RP Lech Kaczyński objął patronatem honorowym VIII Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne Zakopane 2010
 dodano: 8 Stycznia 2010

VIII Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne Zakopane 2010 rozpoczną się już za niespełna dwa miesiące. W piątek 8 stycznia otrzymaliśmy oficjalną wiadomość z Kancelarii Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego  o objęciu patronatem honorowym Igrzysk. Igrzyska Polonijne w Zakopanem cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród Polonii na całym świecie. Na oficjalnej stronie internetowej  Biura Organizacyjnego:
www.igrzyskapolonijnezakopane.pl znajduje się formularz zgłoszeniowy on-line za pośrednictwem którego do końca stycznia można zgłosić swój udział w  tych zawodach. 
Do tej pory akces zgłosiło blisko 200 uczestników  indywidualnych i zbiorowych z  Austrii, USA, Niemiec, Szwecji, Belgii, Holandii i Litwy.
Swój start wstępnie potwierdziły liczne drużyny z USA, Kanady a czekamy jeszcze na zgłoszenia Polonii ze Wschodu.
 Prócz zmagań sportowych organizatorzy przewidują bogaty program kulturalny- szczegóły zdradzone zostaną  w ostatniej chwili.
 Jedną z imprez towarzyszących jest  konkurs plastyczny pod tytułem " Sporty Zimowe 2010" zorganizowany dla dzieci i młodzieży - zwłaszcza mieszkającej poza  granicami Polski.  Indywidualne prace - malarstwo, grafika i rysunek,  mówiące o rywalizacji zawodników oraz klimacie  zimowych zawodów sportowych należy nadesłać
do końca stycznia na adres Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu w Zakopanem ul Grunwaldzka 3. Pełny regulamin konkursu jest również dostępny na stronie internetowej Igrzysk. 
Warto wspomnieć iż zakwalifikowane, nagrodzone i wyróżnione prace zostaną wystawione podczas trwania igrzysk. Planowane jest wydanie gazety - informatora, dlatego też organizatorzy proszą narodowe Teamy o nadsyłanie na adres biura organizacyjnego krótkich notatek o swoich drużynach wraz ze zdjęciem.  Te materiały zostaną umieszczone w gazecie, która ukaże się w Polsce oraz w Stanach Zjednoczonych tuż przed rozpoczęciem Igrzysk.

 
Zimowe Igrzyska Polonijne  zostaną rozegrane również w Nowym Targu
W Nowym Targu na Miejskiej Hali Lodowej rozegrany zostanie turniej hokejowy zbliżających się VIII Światowych Igrzysk Polonijnych. Takie ustalenia zapadły na piątkowym spotkaniu Burmistrza Miasta Marka Fryźlewicza z Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Igrzysk Kazimierzem Dzielskim.
- Rozmowy były prowadzone wcześniej, miasto od początku życzliwie podchodziło do pomysłu, natomiast brakowało potwierdzenia liczby drużyn uczestniczących w rozgrywkach i terminarza Igrzysk – mówi Kazimierz Dzielski. – Dziś już wiemy, że udział wezmą Polonie z Kanady, Stanów Zjednoczonych, a wstępne deklaracje złożyły drużyny z Czech, Litwy i Rosji. Dzięki temu możemy być pewni, że turniej w Nowym Targu się odbędzie – dodaje Dzielski.
Jeszcze podczas ostatniej sesji Rady Miasta nie było pewności, czy nie zajdzie kolizja terminów między rozgrywkami play-off Polskiej Ligi Hokejowej, a meczami rozgrywanymi w ramach Igrzysk. – Nie ma takiego niebezpieczeństwa – uspokaja Dzielski. – Zarówno termin meczów w ramach Igrzysk, jak i godziny ich rozpoczęcia będą dopasowane do ligi.Kazimierz Dzielski zaprasza również na mecz pokazowy zamknięcia Igrzysk, w którym weźmie udział drużyna Polonii złożona z reprezentantów wszystkich drużyn uczestniczących w Igrzyskach, którzy staną naprzeciwko nowotarskich oldboyów. Mecz odbędzie się na otwartym lodowisku Centralnego Ośrodka Sportu 13 marca przed ceremonią zakończenia imprezy.«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    3597 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024