II edycja XXXIII ZLS w skokach i kombinacji norweskiej. Puchar Ferii
 dodano: 28 Stycznia 2010

W miniony wtorek na kompleksie obiektów zakopiańskiego COS rozegrana została druga edycja tegorocznej Zimowej Ligi Szkolnej w skokach i kombinacji norweskiej.
W zawodach zorganizowanych przez Wydział Edukacji i Sportu UM Zakopane wystartowało 68 skoczków z roczników 1994 do 2000 i mł, którzy walczyli równocześnie o Puchar Ferii

W galerii kilka fot K. Konarskiego z zawodów!!!!!!

Najmłodsi zawodnicy zmagali się na skoczni K-15. W tej grupie wiekowej najlepszy rezultat uzyskał Mieczysław Kołtaś z AZS Zakopane / SP Chochołów. Dwukrotnie uzyskał odległość 13,5 m i z notą 182 pkt stanął na najwyższym miejscu podium.
 Drugi na tym obiekcie był Andrzej Galica z TS Wisła Zakopane / SP nr 4 Z-ne (13,5 m13 m 180,8 pkt) a trzecie miejsce zajął Robert Zając z UKS Regle SP nr 1 (12,5m 13 m 174,6 pkt)

W starszej kategorii na K -35 najdalej skakał  Dawid Jarząbek TS Wisła / SP sierockieS 34 i 32,5 m dało mu notę 210,4 pk i zwycięstwo. Andrzej Pałasz  UKS Sosłtysianie Stare Bystre był drugi ale skoki o dł 29,5 oraz  31 m dały mu niższą notę 186,3 pkt. Trzecieą pozycję zajął Stanisław Kos z LKS Poroniec SP 1 Biały Dunajec. ( 29,5 29,5m 173,3 pkt)

Rocznik 1997-96 zmierzył się na K-65 Tutaj najlepszy był Krzysztof Leja  AZS/ GMS Zakopane. Skoki o długości 64,5 i 65,5 m oraz nota 226,5 dały mu wyraźną przewagę   nad kolejnym zawodnikiem z TS Wisła Zakopane / GMS -Krzysztofem Dziadoniem ( 58,5m 59,5 m 189,7 pkt)
 Trzecią lokatę wywalczył Piotr Byrski z TS Wisła G Ciche  (48m 53,5 m144,1)

W najstarszej grupie wiekowej zwyciężył  Paweł Murzyn z TS Wisła Zakopane GMS za skoki o długości  65 i 64 otrzymał notę 225,8 pkt. Jakub Przybyła z UKS Regle GSM - skoczył  64 i 67 m  otrzymał  notę 224,4 pkt  i zajął drugie miejsce ,
Trzeci był Bartosz Gąsienica Laskowy z AZS- GMS Zakopane (64,5, 66 m 223,7 pkt)

W dwubowju wystartowało 44 zawodników.
  W kategorii 1998-99 najlepszy na skoczni i na trasie 2 km biegu był  Dawid Jarząbek z TS Wisła Zakopane / SP Sierockie tuż za nim uplasował się Andrzej Pałasz z UKS Sołtysianie /SP Stare Bystre a trzecie miejsce zajął Stanisław Kos z LKS Poroniec SP nr1 Biały Dunajec.

W starszym roczniki 1996-97 bezkonkurencyjny okazał się  Krzysztof Leja  doskonały wynik na skoczni pozwolił mu na nieco słabszy bieg-( na mecie był drugi ale łączna punktacja dała mu zwycięstwo. Na trasie  3 km biegu lepszy rezultat miał Krzysztof Dziadoń TS Wisła Zakopane GMS ale drugie miejsce na skoczni  nie zapewniło mu zwycięstwa. Trzecie miejsce zajął Piotr Byrski z TS Wisła G. Ciche.
W najstarszej grupie wiekowej biegnacej na dystansie 4 km  najlepiej wypadł Jakub Przybyła. Na skoczni 1 miejsce i piąty czas biegu dały mu zwycięstwo.  Drugi był Marcin Dziadoń z TS Wisła GMS a trzecie miejsce wywalczył Marcin Miętus z zakopiańskiego AZS-u uczeń Gimnazjum w Czarnym Dunajcu
 Pełne wyniki do pobrania tutaj w formacie pdf!!!!