Ligi Amatorów
  V Liga i Liga Okręgowa

Halowy Turniej o Puchar Wójta Gminy - Finał

Jak przed rokiem po raz kolejny zespół Błyskawicy okazał się najlepszy. Drugie miejsce przypadło drugiej drużynie z Kacwina, natomiast na najniższym stopniu podium uplasowała się ekipa gospodarzy. Turniej dostarczył wielu emocji, pokazał, że jest wiele młodych talentów, które czekają na odkrycie. Finały cieszyły się wielką popularnością, o czym świadczy wypełniona po brzegi Hala w Niedzicy. Organizatorzy turnieju wywiązali się z zadania znakomicie.

Błyskawica Kacwin   1 - 0 Krokus Łapsze Niżne
Pitoń
Mecz bardzo wyrównany, do końca wynik wisiał na włosku. W końcówce emocje sięgały zenitu. Zawodnik Błyskawicy otrzymał karę i do końca meczu trwała nawałnica na bramkę Kacwina. Mimo starań wynik nie uległ zmianie.

Łapsze Wyżne   1 - 5 Niedzica II
Stańczak                    Wnęczak , Jandura, Jandura,Szewczyk2x

Łapsze tylko w pierwszej połowie postawiły się młodzieży z Niedzicy. W drugiej połowie na boisku już rządzili zawodnicy gospodarzy turnieju. Kontrolowali przebieg meczu i wynik mógłby być większy, ale z skutecznością było na bakier.

Niedzica Zamek   0  - 3    Błyskawica Kacwin II
                                         Radecki, Kuszczak, Samobój;

Sensacyjny wynik, tym bardziej, iż w pierwszej połowie nic nie wskazywało na taki wynik meczu. W drugiej połowie młodzież Kacwina przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Krokus Łapsze Niżne  1 - 2  Niedzica II
Sowa                                    Wnęczak; Wnęczak

Krokus chcąc liczyć się w dalszej rywalizacji musiał to spotkanie wygrać, jednak gospodarze tylko na to czekali, wyprowadzili dwie zabójcze kontry i prowadzili 2-0. W końcówce Łapszanie się obudzili, zdobyli kontaktową bramkę i mimo usilnych starań już nie zmienili wyniku.

Błyskawica Kacwin   0 - 0 Błyskawica Kacwin  II

Mecz zacięty, sytuacji bramkowych jak na lekarstwo, odnieść wrażenie można było, że obydwie drużyny nie chcą sobie zrobić krzywdy.

Łapsze Wyżne 0  - 4  Niedzica Zamek
                                            Makowski 4x

Podrażnieni porażką z Kacwinem B, zawodnicy z Zamku nie dali szans ekipie z Łapsz Wyżnych. Na boisku szalał Makowski, który dwoił się i troił.
Krokus Łapsze Niżne  0 - 2 Błyskawica Kacwin II
                                            Szewczyk Sz.; Szewczyk Sz.

Kolejna niespodzianka, faworyt tego spotkania kolejny raz zszedł z boiska pokonany. Ambitni Kacwinianie nie dali szans Łapszanom.

Niedzica II   1 - 1  Niedzica Zamek
Kowalczyk             Makowski

Piękne widowisko, mnóstwo akcji, piękne zagrania piłkarzy. Kibice zobaczyli w tym meczu wszystko. Ambicję i niesamowite dążenie do zmian rezultatów. Podział punktów jak najbardziej sprawiedliwy.

Błyskawica Kacwin  2 -  0  Łapsze Wyżne
Gałowicz; Hasaj M;

Niespodziewany opór postawili skazani na pożarcie gracze z Łapsz, kto wie jak by się skończyło to spotkanie, gdyby Szwarc trafił do pustej bramki.

Krokus Łapsze Niżne  3 - 3  Niedzica Zamek
Gelata; Sowa; Gelata;            Kiedziuch; Bogaczyk; Makowski

Kolejne świetne widowisko, walka do końca, bramki. Sytuacje zmieniały się jak w kalejdoskopie.

Błyskawica Kacwin II     1  - 0 Łapsze Wyżne
Kuszczak

Zacięte spotkanie, spotkały się teoretycznie najsłabsze drużyny turnieju, jednak widowisko było przednie. Emocje sięgały czasami zenitu.

Niedzica II   0 - 3 Błyskawica Kacwin
                             Hasaj M; Kubasek; Hasaj M;

Bardziej ograny i doświadczony zespół z Kacwina nie miał problemu z ograniem „młodzieży” z Niedzicy. Którzy nie wystraszyli się rywala, jednak mimo to nie potrafili wygrać spotkania.
Krokus Łapsze Niżne  2 - 0 Łapsze Wyżne
Knap; Haber

Spotkanie o honor dla obydwu ekip, z tarczą wyszli zawodnicy Krokusa, chociaż nie bez problemu.

Niedzica II   1 - 1 Błyskawica Kacwin II
Wnęczak               Kuszczak

Niesamowity mecz, po szybkim objęciu prowadzenie przez Kacwinian nastała dominacja…Niedziczan. Gnietli niemiłosiernie ekipę B Błyskawicy, jednak nie potrafili zmusić piłki, by ta przekroczyła linię bramkową. Trwała obrona „Częstochowy”, kiedy wydawało się, że nici z poczynań gospodarzy Wnęczak wepchnął futbolówkę do bramki. Zawodnicy Błyskawicy mogą punkt zawdzięczać swojemu bramkarzowi oraz nieskuteczności Niedziczan.

Niedzica Zamek   1 - 3 Błyskawica Kacwin
Makowski                    Pitoń; Kubasek; Magiera

Obrońca tytułu postawił kropkę nad i, Błyskawica Kacwin A znów okazała się najlepszym zespołem w VI Halowym Turnieju o Puchar Wójta Gminy Łapsze Niżne.

Najlepszym bramkarzem został wybrany Paweł Bednarz (Kacwin B)
Tytuł króla strzelców przypadł Danielowi Makowskiemu (Niedzica Zamek)
Odkrycie Turnieju to Szczepan Szewczyk (Kacwin B)
MVP turnieju został wybrany Przemysław Jandura (Niedzica).

Po zakończeniu turnieju indywidualne nagrody dla zawodników oraz pamiątkowe puchary wręczył Wójt Gminy Łapsze Niżne mgr Paweł Dziuban. Turniej stał na wysokim poziomie, dziękujemy wszystkim uczestnikom, kibicom za tak liczne przybycie. Gospodarzom tego pięknego obiektu oraz firmie DidoSport, która ufundowała indywidualne nagrody dla piłkarzy wraz z piłkami meczowymi. Już dzisiaj zapraszamy na Puchar Wójta w Piłce Nożnej na trawie, w tym roku gościć nas będzie Trybsz.- powiedział jeden z współorganizatorów turnieju Piotr Miśkowicz.
Podczas całego trwania turnieju zbierane były datki na rzecz chorej na mukowiscydozę Justynki Molitorys. Ubierano 1470 zł. Pieniądze Stanisławowi Molitorys (Ojcu Justynki) wręczył Wójt Gminy.