ZALPS
Zakończenie XIII edycji ZALPS - "Bolki" mistrzem ligi
 dodano: 25 Maja 2010

23 maja rozegrana została ostatnia 18-ta kolejka Zakopiańskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej.
  Cienkie Bolki wywalczyły pierwsze miejsce , drugie   zajął COS,  a trzecie Szaflary.
W galerii kilka fot Zuzanny Chmiel i J. Kowalczyka z  finałów.!!!

Rozegrano cztery mecze. Każdy z meczy bezpośrednio decydował o miejscu grających drużyn w tabeli i końcowym wyniku, a mecze zgromadziły na hali zakopiańskiego COS’u wielu kibiców.

Pierwszy  mecz „Sokół” –„ TOPR” był bardzo ważny dla „Sokoła”, który potrzebował każdego punktu, aby utrzymać się na piątym miejscu lub awansować na czwarte w przypadku przegranej Bukowiny. Sokół , w składzie Jerzy Kowalczyk (kapitan), Jakub Kroma, Grzegorz Dziedzic, Piotr Dziedzic, Jakub Kot, Maciej Kot, Wojciech Tywoniuk, Stanisław Kurek,  potraktował przeciwnika bardzo serio i wygrał 3:0 (25:10, 25:11, 15:7). Skład „TOPRu” to: Czesław Ślimak, Andrzej Marasek, Paweł Elantkowski, Wojciech Stankiewicz, Wawrzyniec Gąsienica Mracielnik, Stanisław Styrczula, Piotr Medon, Klemens Gąsienica Mracielnik, Przemysław Pawlikowski, Tomasz Gąsienica Mracielnik, Tomasz Gąsienica Mikołajczyk, Paweł Nadybal.
 Drugi mecz „Sokół” –„ Gronik” bezpośrednio decydował o ostatecznym miejscu obu drużyn. „Gronik” zmobilizował siły i do meczu przystąpił  w swoim najsilniejszym składzie:  Tomasz Bartkowiak, Marta Tarchała, Czesław Studencki, Jerzy Tęcza, Jakub Janik, Dawid Grygiel, Dawid Studencki, Wojtek Małyk, Szymek Gr ygiel, Agata Wądrzyk, Jan Kozłowski. „Sokół” jednak zagrał świetnie w polu i ataku, szanował zagrywkę, dużo grał środkiem co pozwalało oczyścić siatkę z bloku na skrzydłach i wygrał  3:0 (25:17, 25:13, 17:15).

Następnie zagrała „Bukowina” z „Budorzami”. „Bukowina” pokonała „Budorzy” 3:0 (25:21, 25:19, 15:10) przypieczętowując swoją  pozycję na czwartym miejscu i grzebiąc nadzieje „Sokoła” na awans  o oczko wyżej. „Bukowina”: Maksym Gryglak, Mariola Adamczyk,  Grzegorz Antoszyk, Patryk Gryglak, Grzeyk Gryglak, Grzegorz Zalotyński, Krzysztof Krauzowicz, Piotr Budz, Aleksander Apostoł, Marcin Kużma, Tomasz Drozd, Darek Haładyna, Tomasz Kudasik. „Budorze”: Jacek Żbik, Andrzej Ustupski, Wojciech Sikorski, Edward Tj Ustupski, Wojciech Sikorski, Edward Tybor, Sebastian Cyban, Piotr Romanowski, Piotr Bogacz, Marcin Tracz, Józef Tracz.

O dziewiętnastej , przy pełnych trybunach, rozpoczął się mecz o mistrzostwo pomiędzy „COS’em” (Bogdan Gregorski, Marcin Gregorski, Grzegorz Talaga, Maciej Wielgus,  Bogdan Drabik) a „Cienkimi Bolkami” (Jacek Bartocha, Zbigniew Bartocha, Michał Kołodziejski, Robert Nowobilski, Bartłomiej Haniaczyk, Jan  Zabłocki, Stanisław Kołodziejski, Tomasz nędza Kubiniec).Zwycięzca meczu zostawał mistrzem XIII edycji Zakopiańskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. Mecz sędziowało pięciu sędziów: Jerzy Kowalczyk sędzia główny, Grzegorz Dziedzic sędzia drugi, Stanisław Kurek sekretarz, Grzegorz Antoszyk i Piotr Budz sędziowie liniowi. Obie drużyny przystąpiły do meczu z olbrzymią determinacją. W pierwszym secie, do połowy walka była punk za punkt. Dopiero pod koniec seta Bolkom udało się uzyskać przewagę, którą utrzymali  do końca seta i wygrali 25:19. Drugi set był analogiczny tylko zakończył się na korzyść COS’u identycznym wynikiem 25:19, więc o mistrzostwie musiał rozstrzygnąć tie-breaker.  Jak przystało na mecz o mistrzostwo walka była niezwykle zacięta a wymiany nagradzane gromkimi brawami. Remisowy wynik utrzymywał się prawie do końca seta. Ostatecznie wygrały Cienkie Bolki  15:13. Obie drużyny zostały nagrodzone długimi brawami, pokazały piękną siatkówkę na całkiem nieamatorskim poziomie.
 Po meczu nastąpiło ogłoszenie wyników i dekoracja pierwszej czwórki i wręczenie pucharu.

Wybrano również najlepszą szóstkę XIII edycji ZALPS: Paweł Legutko rozgrywający, Robert Nowobilski i Grzegorz Zalotyński przyjmujący, Marcin Gregorski  i Jakub Kroma atakujący skrzydłowi, Jacek Bartocha środkowy.
Po dekoracji odbyła się impreza zakończeniowa w Karcmie Zowirucha, która zakończyła się długo po północy.

„Szaflary”: Izabela Łabuz, Andrzej Gil, Dawid Bulanda, Paweł Legutko, Karol Majewski, Kacper Filas, Bartłomiej Chochorowski, Michał Mrożek, Wojciech Mrożek, Roman Smółka, Bogdan Pajor, Jakub Maj.
„Kościelisko”: Krzysztof Rajkowski, Stanisław Rajkowski,  Wojciech Zawiła, Narcyz Sadłoń, Mirosław Krause, Artur Bukowski, Adam Włoch, Tomasz Szmyt, Paweł Szmyt.
„TSO”: Szymon Gąsienica, Michał Kowalcze, Paweł Pęksa, Jakub Pęksa, Bartosz Piskorski, Bartłomiej Gąsienica, Tomasz Chyc, Rafał Piskorski, Jakub Bukowski, Tadeusz Kowalczyk