Mistrzostwa Polski Juniorów w triathlonie we Frydmanie
 dodano: 25 Lipca 2010

W strugach  ulewnego deszczu  w rejonie Frydmana rozegrane zostały Triathlonowe Mistrzostwa Polski Juniorów  na dystansie sprinterskim.
 Nie zawiedli faworyci .Wśród dziewcząt zwyciężyła Magdalena Mielnik z UKS G 8 Bielany Warszawa oraz  Rafał Gajewski z UKS Tri - Saucony Rumia. W  otwartych Mistrzostwach Seniorów wśród pań najlepsza była Daria Jałowiecka  a wśród panów Michał Lisieński oboje UKS Wodnik Siemianowice.
  W galerii fotoreportaż z zawodów!!!!

W  Mistrzostwach Polski  juniorów wystartowało  16 dziewcząt i 41 chłopców sklasyfikowanych w kategoriach junior i junior młodszy. Zawodnicy mieli do przepłynięcia 750 m , następnie do pokonania 20 km na rowerze a potem 5-cio km bieg. Wśród dziewcząt zwyciężyła  Magdalena Mielnik z UKS G -8 Bielany,która uzyskała najlepszy czas łączny 1:08.49,40 . Drugi rezultat uzyskała niezrzeszona Agata Litwin z Poznania a trzecia była Monika Pieniążkiewicz z UKS Tri Saucony Rumia.
"Pogoda niestety nie dopisała - deszcz i bardzo zimno. Na drodze było bardzo ślisko i trzeba było uważać na zakrętach. W biegu powoli powoli się rozkręcałam i dobiegłam ostatecznie na trzecim miejscu. Najtrudniejszy moment był tuż po starcie  -w wodzie żeby się przedostać do czołowki ale przy boi już się poukładała kolejność. Potem najgorszy moment był przy zakładaniu butów do jazdy na rowerze.  Rece miałam bardzo zziębniete i nie czułam palców, ale bardzo się cieszę z rezultatu." powiedziała na mecie Monika Pieniążkiewicz. W kategorii juniorek młodszych najlepsza była Zuzanna Ratkowska z UKS Tri Saucony Rumia, druga była Natalia Rypel z AZS AWF Katowice a trzecia Izabela Furtak z Gniezna.
 Wśród juniorów również obyło się bez niespodzianek. Najlepszy rezultat końcowy uzyskał Rafał Gajewski z UKS Tri Saucony Rumia " Zdobycie złotego medalu na Mistrzostwach Polski pozowoli mi na start w Mistrzostwach Świata w Budapeszcie (8-13 września) to było moje marzenie na ten rok, które się spełniło.
Najlepszy byłem w wodzie , na rowerze byłem w tej  pierwszej szóstce a w biegu byłem najszybszy.
 Dzisiaj była moja pogoda - mam największą  tkankę tłuszczową spośród wszystkich zawodników i przyznam się że liczyłem właśnie na taką temperaturę." żartował z warunków Rafał Gajewski.
Drugie miejsce wywalczył Jakub Piechocki z Ironman C?S Szczecin a trzeci na mecie zameldował się Szymon Scholtz z Real 64 STO Leszno.
 Wśród juniorów młodszych zwyciężył  Tomasz Brembor z UKS Wodni Siemianowice Śląskie przed Adrianem Majdzińskim i Łukaszem Tyc obaj AZS AWF Katowice.

Rozegrano także  otwarte zawody seniorów  jako mistrzostwa małopolski na dystansie olimpijskim. Tutaj 15 zawodników zmierzyło się na dystansie 1500 m w pływaniu, 40 km na rowerze ( trasa Frydman- Niedzica -Łapsze - Trybsz- Krempachy- Frydman) oraz 10 km bieg. Tutaj najlepszy rezultat uzyskał Michał Lisieńskiz UKS Siemianowice Śląskie, który wyprzedził Mateusza Rak i Tomasza Spaleniaka obaj UKS Tri Saucony Rumia. Jako czwarta na mecie zameldowała się najlepsza  pani Daria Jałowiecka  z Wodnika Siemianowice Śl.

Z kolei w mini triathlonie wystartowało 10 dzieci
 Najlepszy rezultaa na 100 m trasie pływackiej, 2,5 km jeździe rowerowej i 500 m biegu wywalczył Jakub Seroczyński z UKS G-8 Bielany  wśród dziewcząt najlepsza była Paulina Wargacka z Muks Triathlon Koło.
 Pełne wyniki w formacie pdf do pobrania tutaj

Zawody zostały zorganizowane przez KS Wiaterni przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego  woj Małopolskiego, Starostwa Powiatowego w Nowym Targu oraz Zespołu Elektrowni Wodnych w Niedzicy.