START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sporty extremalne
Prawdziwy triathlonista to Tatramanista
(żródło: L. Habieda )

 „Nie możesz nazwać się triathlonistą, jeśli nie brałeś udziału w Tartamanie” – te słowa jednego z uczestników tegorocznych zawodów na długo pozostaną w sercach organizatorów, gdyż są dowodem uznania dla pracy i zaangażowania organizatorów oraz ich przyjaciół, którzy tworzą to niesamowite wydarzenie. 
( 3 Września 2023)
XV Wysokogórski Bieg im Franciszka Marduły wygrywają Olga Łyjak i Michał Dudczak.
(żródło: )

 XV Wysokogórski Bieg im dr Franciszka Marduły wygrali Olga Łyjak i Michał Dudczak. w rywalizacji zorganizowanej przez TG Sokół gniazdo w Zakopanem sklasyfikowanych zostało 25 kobiet i 170 mężczyzn z Polski Słowacji i Cz ech. Pomimo trudnych warunków trasa nie została skrócona. Na pokonanie jej najlepszy zawodnik potrzebował 3 godziny i 3 minuty oraz 3,5 sekundy.   
( 2 Lipca 2023)
Deszczowy Frydman Triathlon !
(żródło: Lucjan Habieda)

 Fundacja Frydman Triathlon  wraz z mieszkańcami Frydmana po raz kolejny zorganizowała zawody triathlonowe. To już XIII edycja - najstarsze cyklicznie rozgrywane zawody w Małopolsce w tej dyscyplinie. Na liście startowej 147 zawodników.
( 27 Czerwca 2023)
Tatra Fest Bieg wygrywają Agnieszka Tatarek Konik i Tomasz Skupień.
(żródło: )

 Agnieszka Tatarek Konik z Czeladzi i Tomasz Skupień ze Skawinek wygrali tegoroczny Tatra Fest Bieg na dystansie 65 km i 5000m przewyższenia. W Tatra Fest Run na dystansie 24 km triumfowali Iwona Januszyk z Kościeliska oraz Krzysztof Bodurka z Nielepic. W Tatra Cross  na 10 km najlepsze rezultaty uzyskali Paulina Tracz z Rzeszowa i Aleksander Głód z Bukowiny Tatrzańskiej.  
( 25 Czerwca 2023)
Extremalny triathlon na Spiszu
(żródło: L. Habieda )

 Kolejny raz nad jeziorem Czorsztyńskim pojawiło się kilkudziesięciu śmiałków, by zmierzyć się z trasą TATRAMANa. Rozgrywany w sobotę 27.08.2022 TATRAMAN  to zawody triathlonowe na dystansie 113 km- z metą na Kasprowym Wierchu. 
( 29 Sierpnia 2022)
Rozpalony Frydman Triathlon 2022
(żródło: L. Habieda )

 Po raz dwunasty na przystani we Frydmanie, mieliśmy przyjemność gościć  159 triathlonistów z całej polski. W upale rozpaleni do granic możliwości zawodnicy ścigali się ze sobą na dwóch dystansach.
( 27 Czerwca 2022)
Marta Naczyk i Wojciech Wąsik wygrywaja najcięższy triathlon w Europie HardaSuka Ultimate Triathlon Challenge.
(żródło: mat pras)

 W sobotę zakończył się  najcięższy triathlon w Europie – „HardaSuka Ultimate Triathlon Challenge” czyli: 5km pływania po Orawskiej zaporze, 240km na rowerze po Tatrach i wreszcie 55km biegu po Tatrach Polskich, a suma przewyższeń to aż 8000 metrów.  Rywalizacja rozpoczęła się w Namestovie na Słowacji  potem trasa rowerowa dookoła Tatr a strat biegu rozpoczął się na Siwej Polanie w dol Chochołowskiej. Meta biegu i całego triathlonu została usytuowana przy Morskim Oku. Zwycięzcą  został Wojciech Wąsik z czasem 22h09m!!! Wśród kobiet wygrała Marta Naczyk z czasem 26.18  
( 26 Czerwca 2022)
Trzy medale reprezentantów Podhalańskie Dziki – Gorący Potok na morderczych Mistrzostwach Świata Spartan Race Arabia
(żródło: M.Zubek www.podhaleregion.pl)

 Spartan Race Arabia to najtrudniejszy na świecie bieg z przeszkodami. Trasa o długości 21 kilometrów z 30 przeszkodami prowadziła przez pustynię Liwa, oddaloną 240 kilometrów od stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Abu Dhabi.
( 8 Grudnia 2021)
Podhalańskie Dziki - Gorący Potok Team na drugim miejscu w Barbarian Race 2021
(żródło: M.Zubek www.podhaleregion.pl)

 W ostatnią niedzielę, tj. 10 października br. drużyna z Podhala Gorący Potok Team wywalczyła drugie miejsce w najcięższym, a zarazem najlepszym biegu OCR Barbarian Race w Ustroniu. 
( 12 Października 2021)
COVID’owy TATRAMAN 2021
(żródło: L. Habieda )

 Po rocznej przerwie udało się zorganizować siódmą edycję Tatraman triathlon. Z powodu niepewności związanych z pandemią. Zostaliśmy zmuszeni do zmiany trasy. Dzięki uprzejmości TPN wytyczyliśmy trasę biegu w polskich Tatrach (TATRAMAN -zawody triathlonowe na dystansie 113 km- z metą na Kasprowym Wierchu).
( 30 Sierpnia 2021)
Tatra Fest Bieg 2020 wygrywają Katarzyna Wilk i Roman Ficek.
(żródło: )

 Tegoroczny Tatra Fest Bieg wygrywają  Katarzyna Wilk z Tarnowa i Roman Ficek ze Skawic.  Na starcie ultra biegu stanęło 330 zawodniczek i zawodników a trasę ukończyło 302 osoby.   W galerii foto z dekoracji zwycięzców
( 15 Sierpnia 2020)
Biegiem na szczyt Wielkiej Krokiew
(żródło: COS OPO Zakopane)

15 sierpnia 2020 roku, biegacze zmierzyli się  z wywołującym olbrzymi wysiłek wyzwaniem,  pokonanie  400 m rozbiegu wielkiej Krokwi podczas trzech osobnych prób sportowych – porannego „Rozbiegu”, „Ku słońcu” w porze obiadowej oraz „Wieczornych sprintów”.   W galerii kilka fot z zawodów
( 15 Sierpnia 2020)
Spartan Race na stoku Kotelnicy Białczańskiej
(żródło: )

 W miniony weekend na stoku Kotelnicy Białczańskiej odbył się największy bieg przeszkodowy świata Spartan RaceSpartan Race to innowacyjny bieg przeszkodowy na światową skalę. Trzy podstawowe biegi różnią się dystansem, liczbą przeszkód i trudnością. Dystans Spartan SPRINT (5+km, 25+ przeszkód), Spartan SUPER (13+ km, 30+ przeszkód) i Spartan BEAST (20+ km , 35+ przeszkód). Trasa wyścigu usiana jest różnymi przeszkodami: błotem, drutem kolczastym, ścianami, linami i ogniem. Jeśli uczestnik pokona te 3 dystanse- zdobywa specjalny medal zwany TRIFECTA ..  W galerii kilka fot
( 11 Sierpnia 2020)
Potwierdzili przynależność do światowej czołówki
(żródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

  3 medale wywalczyła 10 osobowa reprezentacja Podhalańskich Dzików Gorący Potok w rozegranych w Londynie Mistrzostwach Świata OCR w biegach przez przeszkody. W swojej kategorii wiekowej (45-49) złoty medal na dystansie 15 kilometrów zdobył Robert Krzystyniak.
( 15 Października 2019)
Ultra Janosik 2019 za nami.
(żródło: )

  Najcięższe i najbardziej mordercze zawody w biegach górskich za nami.  Po raz kolejny na trasie 110 km rywalizowali ultrasi, którzy mieli do pokonania najbardziej wymagające odcinki  w Tatrach Wysokich. Organizatorem biegów byłą fundacja Na Ratunek
( 3 Września 2019)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024