START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
67 Tour De Pologne
 dodano: 27 Lipca 2010

strona: 1/2
1 2 

 Już za kilka dni rozpocznie się największy polski wyścig rowerowy  Tour de Pologne - zawody organizowane przez Lang Team.
    Podobnie jak podczas dwóch poprzednich edycji trasa poprowadzona jest na górzystych szosach Podhala. VI i VII etap wytyczony jest na terenie powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego   Meta najtrudniejszego - VI etapu  liczącego sobie 228,5 km zakończy się w Bukowinie Tatrzańskiej .  Start do ostatniego etapu VII nastąpi w Nowym Targu. Czekaja nas niewątpliwie bardzo duże emocje ale  jak zwykle przy tego typu zawodach również utrudnienia w ruchu.  6 sierpnia cała Bukowina Tatrzańska będzie wyłaczona z ruchu a dojazd  do Morskiego Oka przez Bukowinę będzie niemożliwy- będą również utrudnienia na trasie wyścigu bowiem w tym dniu zorganizowany bedzie wyścig amatorów Tour de Pologne Amatorów.
 
Kolarze-amatorzy rywalizować będą 6 sierpnia z Nowego Targu do Termy Bukowina Tatrzańska na dwóch dystansach - "Sport" (45 km) dla zaawansowanych z dwoma trudnymi podjazdami pod Sierockie i Gliczarów Górny oraz "Fitness" (20 km) dla mniej doświadczonych z trasą przez Białkę Tatrzańską. Amatorzy pojadą tą samą trasą co zawodowcy, ci jednak wykonają znacznie więcej rund.
- Tour de Pologne dla amatorów zorganizowaliśmy specjalnie dla tych fanów kolarstwa, którzy chcieliby choć przez chwilę poczuć się jak profesjonalni kolarze - powiedział Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Teamu. - Ideą wyścigu jest wsparcie Fundacji Ewy Błaszczyk "Akogo?". Opłaty startowe, które wnosić będą uczestnicy, zostaną przekazane właśnie na tę fundację. Kolarstwo jest sportem, w którym zdarzają się wypadki czasami niestety kończą się zapadnięciem w śpiączkę.
Głównym sponsorem przedsięwzięcia jest Bank BGŻ. - Jesteśmy sponsorem polskiego kolarstwa od czterech lat, staramy się być wszędzie tam, gdzie dzieją się dobre rzeczy związane z tym sportem - powiedziała Małgorzata Zdzienicka-Grabarz, dyrektor Departamentu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Banku BGŻ. - Wspieramy zarówno sport kwalifikowany, jak i amatorski. Wraz z Czesławem doszliśmy do wniosku, że coraz częściej rowerzyści mają potrzebę poważnej rywalizacji. Dlatego, wzorem wielkich tourów, postanowiliśmy stworzyć im taką szansę. Zachęcam wszystkich do startu - po to by zmierzyć się z samym sobą. Umówiłyśmy się z panią Ewą Błaszczyk, że wystartujemy na dystansie "Fitness".
- Wśród gości honorowych, którzy zapowiedzieli swój start, są między innymi Piotr Adamczyk (pojedzie z numerem 1. - red.), Magda Boczarska, Ania Dereszowska, Jacek Poniedzialek i Redbad Klijnstra - powiedziała Ewa Błaszczyk. - W imieniu własnym oraz naszych podopiecznych dziękuję im oraz Czesławowi, że wybrał akurat naszą fundację. Mamy przyjemność poinformować wszystkich zawodników, kibiców i sympatyków kolarstwa o możliwości dodatkowego wsparcia w ramach akcji "Milion komórek na Budzik". Na starcie i mecie Tour de Pologne dla amatorów, w 6 sierpnia w Białce Tatrzańskiej zbierane będą używane telefony komórkowe, a ich wartość będzie dodatkowym wsparciem finansowym Fundacji "Akogo?". Pamiętajmy, że otwierając szuflady w poszukiwaniu używanych, niepotrzebnych telefonów komórkowych możemy otworzyć i nasze serca, przyczyniając się do szczytnego celu budowy kliniki "Budzik" dla dzieci w śpiączce.
Tour de Pologne dla Amatorów odbędzie się też pod hasłem "Z Ryszardem Szurkowskim od startu do mety". Najlepszy polski kolarz w historii, obecnie prezes Polskiego Związku Kolarskiego weźmie udział w sportowej rywalizacji, ale wcześniej będzie doradzał uczestnikom.
- Oprócz Ryszarda Szurkowskiego zaprosiliśmy również inne sławy, m.in.: Francesco Mosera, Maurizio Fondriesta, Stanisława Szozdę, Jana Jankiewicza, Zenona Jaskułę - powiedział Czesław Lang. - Mamy nadzieję, że frekwencja dopisze.
Głównym sponsorem przedsięwzięcia jest Bank BGŻ.

 Nasz Portal objął patronat medialny nad tymi dwoma podhalańśkimi etapami i będziemy informować  na bieżąco o wyscigu.

Premia Specjalna im. Fryderyka Chopina na trasie TdP
 
Podczas 1. etapu 67. Tour de Polgone UCI ProTour na trasie Sochaczew - Warszawa (175,1 km) w Żelazowej Woli zostanie rozegrana Premia Specjalna im. Fryderyka Chopina. Ma to związek z tegorocznymi obchodami 200. rocznicy urodzin tego wybitnego polskiego kompozytora.

 
strona: 1/2
1 2 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    2239 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024