W sobotę, 9 października 2010 roku na stadionie sportowym w Jabłonce rozegrano zawody w Biegach Przełajowych o „Puchar Wójta Gminy Jabłonka”. Organizatorami zawodów byli Wójt Gminy Jabłonka oraz Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Jabłonce.
Piękna pogoda sprawiła, że na starcie pojawiło się ponad 420 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu Gminy Jabłonka, którzy rywalizowali w biegach indywidualnych. Wyniki osiągnięte przez uczniów poszczególnych szkół były przeliczane na punkty, następnie sumowane. Na ich podstawie ustalono klasyfikacje drużynowe.
Wyniki klasyfikacji indywidualnej: ( miejsca 1-3 )
Kat. Licealiada dziewczęta
1. Zamroźniak Sabina ZS Jabłonka
2. Szklarz Karolina ZS Jabłonka
3. Bałaś Aneta ZS Jabłonka
Kat. Licealiada chłopców
1.Śmiech Eryk ZS Jabłonka
2. Gustaw Tlałka I LO Nowy Targ
3. Flaszczyński Mateusz ZS Jabłonka
Kat. Gimnazjada dziewczęta klasa III
1. Morzyniec Anna Gimnazjum Jabłonka
2. Kulawiak Anna Gimnazjum Zubrzyca Dolna
3. Saczek Monika Gimnazjum Jabłonka
Kat. Gimnazjada chłopcy klasa III
1.Wontorczyk Łukasz Gimnazjum Lipnica Mała
2.Augustyniak Łukasz Gimnazjum Podwilk
3. Kowalczyk Tomasz Gimnazjum Zubrzyca Górna
Kat. Gimnazjada dziewczęta klasa II
1. Czorniak Katarzyna Gimnazjum Zubrzyca Górna
2. Bosak Natalia Gimnazjum Podwilk
3. Zacharewicz Natalia Gimnazjum Zubrzyca Górna
Kat. Gimnazjada chłopcy klasa II
1. Niżnik Bartłomiej Gimnazjum Zubrzyca Górna
2. Nowak Dominik Gimnazjum Jabłonka
3. Solawa Stanisław Gimnazjum Zubrzyca Górna
Kat. Gimnazjada dziewczęta klasa I
1. Ryś Aneta Gimnazjum Jabłonka
2. Kidoń Natalia Gimnazjum Lipnica Mała
3. Morzyniec Jadwiga Gimnazjum Jabłonka
Kat. Gimnazjada chłopcy klasa I
1. Dudziak Kamil Gimnazjum Podwilk
2. Kowalczyk Bastek Gimnazjum Zubrzyca Górna
3. Łukaszczyk Kamil Gimnazjum Orawka
Kat. Igrzyska dziewcząt klasa VI
1. Suwada Anna SP Nr 1 Jabłonka
2. Kaletka Sylwia SP Nr 1 Jabłonka
3. Kowalczyk Magdalena SP Nr 1 Jabłonka
Kat. Igrzyska chłopcy klasa VI
1. Wierzbiak Mariusz SP Nr 2 Lipnica Mała
2. Solawa Katarzyna SP Nr 1 Zubrzyca Górna
3. Suwada Justyna SP Nr 1 Jabłonka
Kat. Igrzyska dziewcząt klasa V
1. Kostyra Angelika SP Nr 2 Lipnica Mała
2. Solawa Katarzyna SP Nr 1 Zubrzyca Górna
3. Suwada Justyna SP Nr 1 Jabłonka
Kat. Igrzyska chłopcy klasa V
1. Joniak Sławomir SP Nr 1 Jabłonka
2. Kuczkowicz Piotr SP Nr 1 Jabłonka
3. Świenty Bartosz SP Nr 3 Lipnica Mała
Kat. Igrzyska dziewcząt klasa IV
1. Misiniec Anna SP Nr 3 Zubrzyca Górna
2. Kaletka Patrycja SP Nr 1 Jabłonka
3. Maślanka Oliwia SP Nr 2 Podwilk
Kat. Igrzyska chłopcy klasa IV
1. Smutek Marcin SP Nr1 Jabłonka
2. Danek Maksymilian SP Nr 1 Jabłonka
3. Smutek Dawid SP Nr 1 Zubrzyca Górna
Wyniki klasyfikacji drużynowej
Szkoła Podstawowa - dziewczęta
1. Szkoła Podstawowa Nr 1 Jabłonka
2. Szkoła Podstawowa Nr 2 Lipnica Mała
3. Szkoła Podstawowa Zubrzyca Dolna
Szkoła Podstawowa – chłopcy
1. Szkoła Podstawowa Nr 1 Jabłonka
2. Szkoła Podstawowa Nr 2 Lipnica Mała
3. Szkoła Podstawowa Zubrzyca Dolna
Gimnazjada – dziewczęta
1.Gimnazjum Zubrzyca Górna
2. Gimnazjum Lipnica Mała
3. Gimnazjum Jabłonka
Gimnazjada – chłopcy
1.Gimnazjum Zubrzyca Górna
2. Gimnazjum Podwilk
3. Gimnazjum Lipnica Mała
Licealiada – dziewczęta
1. Zespół Szkół Jabłonka
2.Zasadnicza Szkoła Wielozawodowa Jabłonka
Licealiada – chłopcy
1. Zespół Szkół Jabłonka
2.Zasadnicza Szkoła Wielozawodowa Jabłonka
Po zakończeniu zawodów odbyła się dekoracja najlepszych zawodników. Puchary oraz medale wręczyli Wójt Gminy Jabłonka, Antoni Karlak oraz Dyrektor ZEAS Maria Staszkiewicz
|