START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sport UG Jabłonka
Tegoroczna edycja Orawskiego Lata nie odbędzie się
(żródło: UG Jabłonka)

 Drodzy mieszkańcy i sympatycy naszej gminy,   Orawskie Lato przyciąga co roku na stadion sportowy w Jabłonce tłumy widzów. Jest to święto promujące bogactwo naszego regionu i czas wspólnej zabawy orawskich rodzin i gości z Polski i zagranicy. Jednak w tym roku, z uwagi na obowiązujący w Polsce stan epidemii, XXIX edycja Orawskiego Lata nie odbędzie się.   Koncentrując się na zdrowiu i bezpieczeństwie nas wszystkich, z nadzieją patrzymy w przyszłość i wracamy do wspomnień wyjątkowych momentów poprzednich edycji Orawskiego Lata.
( 1 Lipca 2020)
Orawa dla Niepodległej – strona poświęcona wydarzeniom organizowanym w ramach obchodów 100-lecia przyłączenia Orawy do Polski
(żródło: UG Jabłonka)

 W 2020 roku dobiega końca realizacja trzyletniego programu 2018-2020 Gminy Jabłonka związanego z odzyskaniem przez Polskę niepodległości i przyłączenia do niej części Górnej Orawy. Do tej pory odbyło się wiele wydarzeń kulturalnych i sportowych, w których każdy mógł uczestniczyć. Pozwoliły one uczcić bohaterów tamtych dni, a młodemu pokoleniu poznać historię południowych kresów Polski. Z przyjemnością zatem prezentujemy Państwu stronę poświęconą wszystkim wydarzeniom, które miały miejsce w ubiegłych latach, a także historii tych pamiętnych wydarzeń sprzed stu lat. Strona TUTAJ
( 19 Czerwca 2020)
Informacja w sprawie boisk i orlików na terenie Gminy Jabłonka
(żródło: UG Jabłonka)

 Wójt Gminy Jabłonka informuje, że od dnia 2 czerwca 2020 roku na terenie Gminy Jabłonka wznawiają funkcjonowanie boiska sportowe "Orlik" zlokalizowane w Jabłonce, Podwilku, Lipnicy Małej oraz Zubrzycy Górnej. 
( 3 Czerwca 2020)
Oddaj krew w Jabłonce i uratuj życie!
(żródło: UG Jabłonka)

 mina Jabłonka i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie łączą siły i organizują akcję honorowego krwiodawstwa. Akcja odbędzie się 29 czerwca, tj. poniedziałek, w godz. 8:00 – 13:00 w mobilnym punkcie poboru krwi w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce. Orawianie, pokażmy naszą solidarność i odpowiedzialną postawę. Mamy w sobie bezcenne lekarstwo – dzielmy się nim.   Szczegółowe informacje RCKiK o tym, kto może oddać krew znajdują się pod adresem: http://rckik.krakow.pl/jak-oddac-krew/
( 3 Czerwca 2020)
Konkurs "Do Hymnu!#zostańwdomu"
(żródło: UG Jabłonka)

 Miło nam poinformować, że Katarzyna Waberska uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 1 w Podwilku, w ogólnopolskim konkursie "Do Hymnu!#zostańwdomu" znalazła się wśród 10 jego laureatów.   Wyróżnienie w tym samym konkursie otrzymali również Jakub i Martyna uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lipnicy Małej.   W imieniu samorządu serdecznie gratulujemy.
( 3 Czerwca 2020)
30-lecie samorządu terytorialnego, Gmina Jabłonka 1990-2020
(żródło: UG Jabłonka)

 W 1990 roku w Polsce przywrócono samorząd terytorialny, który jest organizacją społeczności lokalnej i jednocześnie formą administracji publicznej. Ta przedwojenna tradycja ma budować społeczeństwo obywatelskie. Zasada samorządności stanowi jedną z najważniejszych zasad ustrojowych państwa polskiego. W kwietniu 1990 roku w Polsce rozwiązano Gminne Rady Narodowe, a już w maju zorganizowano pierwsze wybory samorządowe do Rad Gmin, które wyłoniły wójta gminy.
( 25 Maja 2020)
Gmina Jabłonka na medal
(żródło: UG Jabłonka)

 Szanowni Mieszkańcy Gminy Jabłonka, dziękuję za odpowiedzialną postawę i udział w próbnym spisie ludności, w którym oprócz naszej gminy uczestniczyło jeszcze 15 innych w całej Polsce.
( 14 Maja 2020)
Nabór do BEZPŁATNEJ Orawskiej Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Jabłonce.
(żródło: UG Jabłonka)

 Wypełniony kwestionariusz osobowy można przesłać mailem na adres szkoły orawskamuzyczna@gmail.com (aplikuj teraz, podpisz potem!) W późniejszym okresie należy dostarczyć zaświadczenie lekarza rodzinnego o braku przeciwskazań do nauki. Kwestionariusz osobowy do pobrania na stronie Orawskiej Samorządowej Szkoły Muzycznej w zakładce DOKUMENTY.
( 12 Maja 2020)
Spis próbny w Gminie Jabłonka
(żródło: UG Jabłonka)

 W dniu 30 kwietnia br. w 16 gminach w Polsce zakończył się pierwszy etap prac związanych z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 – spis próbny, mający na celu sprawdzenie rozwiązań metodologicznych, organizacyjnych oraz technicznych przewidzianych do zastosowania w spisach powszechnych.
( 5 Maja 2020)
Zaproszenie na obchody 100-lecia przyłączenia Orawy do Polski w Gminie Jabłonka
(żródło: UG Jabłonka)

 W 2020 roku dobiega końca realizacja trzyletniego programu 2018-2020 gminy Jabłonka związanego z odzyskaniem przez Polskę niepodległości i przyłączenia do niej części Górnej Orawy. Termin uroczystych obchodów upamiętniających Orawian  i innych budzicieli ducha narodowego tamtych lat i stulecie przyłączenia części Orawy i Spisza do Polski zaplanowano na     16 i 17 lipca 2020 roku. 
( 5 Maja 2020)
Informacja w sprawie boisk i orlików na terenie Gminy Jabłonka
(żródło: UG Jabłonka)

 Wójt Gminy Jabłonka informuje, że w związku z panującym stanem epidemicznym boiska sportowe i Orliki na terenie Gminy Jabłonka będą nadal zamknięte do czasu wznowienia zajęć lekcyjnych w szkołach.
( 5 Maja 2020)
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych oraz zawieszenia organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa małopolskiego.
(żródło: UG Jabłonka)

 Do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
( 17 Marca 2020)
X jubileuszowy Memoriał w piłce ręcznej pamięci Nauczycieli Wychowania Fizycznego
(żródło: UG Jabłonka)

 W dniach 28 – 29 lutego na Orawie odbyło się jubileuszowe X Święto Piłki Ręcznej. Dzięki zaangażowaniu grona ludzi, dla których ten sport jest pasją, udało się zorganizować turniej wysokiej rangi o zasięgu międzynarodowym. Swoją obecnością zaszczyciły nas mocne zespoły ze Słowacji i z Polski.   W galerii kilka fot
( 5 Marca 2020)
ZS Jabłonka mistrzem półfinałów Województwa Małopolskiego!!!
(żródło: M.Machajda)

 W Myślenicach szkolna drużyną ZS Jabłonka składająca się większości z zawodniczek klubu TSR ORAWA zwyciężyła półfinał Licealiady Województwa Małopolskiego w piłce ręcznej dziewcząt. Tym samym dziewczyny piszą nową historię szkoły, która po kilkunastu latach przerwy wraca z piłką ręczna na rangę województwa. Ciężka praca i zaangażowanie na treningach oraz w sparingach, udział w turniejach to wszystko składa się na końcowy wynik. Teraz czekają nowe wyzwania przed drużyną, ruszamy z przygotowaniami na finały województwa w Olkuszu, jak również drużyna weźmie udział w X Memoriale Pamięci Nauczycieli Wychowania Fizycznego w Jabłonce w dniu 29 Lutego.  
( 13 Lutego 2020)
Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin-kan
(żródło: UG Jabłonka)

 W sobotę 8 lutego 2020 roku w Łodygowicach odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin-kan o Puchar Burmistrza Miasta Żywiec. Orawską Szkołę Karate reprezentowało 29 karateków. Spośród blisko 220 zawodników Orawscy karatecy wywalczyli 18 medali: 7 złotych, 7 srebrnych i 4 brązowe.
( 11 Lutego 2020)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
  
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020