Siatkówka II III i IV i liga

ZALPS
8 kolejka ZALPS- zacięte mecze.
 dodano: 15 Grudnia 2010    (źródło: J. Kowalczyk ZALPS fot F. Pacyga)

W miniony weekend rozgrane zostały spotkania 8 kolejki tegorocznej ZALPS.  wszystkie mecze były bardzo emocjonująceo czym ponizej.
 Fotoreportaż F Pacygi tutaj!!!!

W sobotę 11.12.10 tylko jeden mecz za to bardzo dobry COS – Autoremo. Choć ostatecznie COS wygrał 3:0 to Autoremo zagrało bardzo dobry mecz.

COS wystąpił w swoim najmocniejszym składzie (Gregorski Marcin, Rogalski Wojtek, Wiśniowski Krzysztof, Władysław Pawlikowski, Drabik Dawid, Kuba Wirowski), Autoremo  (Mariola Adamczyk, Grzegorz Antoszyk, Piotr Budz, Jerzy Kowalczyk,  Krzysiek Krauzowicz, Łukasz Duda, Wojtek Mrożek). Pierwszy set bardzo zacięty, praktycznie do końca walka punkt za punk COS wygrał do 23. W drugim kosmetyczne zmiany w Autoremo dla podwyższenia bloku i Autoremo prowadzi prawie przez cały set mając w pewnym momencie przewagę 18:13 i … przegrywa seta- 21 do 25. Trzeci  set również dla COS 15:11. Autoremo ciągle brakuje tego „coś” żeby pokonać najmocniejszych, nawet wtedy kiedy grają świetnie, może dlatego, że praktycznie każdy mecz grają w innym składzie . Autoremo-COS 0:3 (23:25,21:25,11:15)

W niedzielę 12.12.10 za to aż pięć meczy. O 15tej Autoremo (znów w innym składzie: Mariola Adamczyk, Grzegorz  Antoszyk, Jerzy Kowalczyk, Marcin Kuźma, Aleksander Apostoł, Krzysiek Krauzowicz) grając bardzo pewną siatkówkę zdemolowało SEWIK (grający w składzie Daniel Kubicki, Paweł Stoch, Janicka Ela, Janicki Maciej, Górniak Aga, Górniak Marcin). Dla SEWIK’a to pierwszy sezon w lidze po przerwie i muszą jeszcze się ograć z mocnymi drużynami. Autoremo- SEWIK 3:0 ( 25:11, 25:12, 15:10).

O 16tej Prymus Catering Team Cienki Bolki spotkał się z Kościeliskiem. Tu również niespodzianki nie było, Bolki (Jacek Bartocha, Michał Kołodziejski, Staszek Kołodziejski, Robert Nowobilski, Jan Zabłocki, Kuba Kroma) pokonali drużynę Kościelisko (Krzysztof Rajkowski, Stanisław Rajkowski, Wojciech Zawiła, Mirosław Krauze, Darek Piątek, Narcyz Sadłoń) 3:0 (25:14, 25:16, 25:5).
O 17tej mecz Szaflar z IPA Kia Wadowski. I właściwie można powiedzieć sensacja. IPA Kia Wadowski pokonała Szaflary 2:1 zdobywając komplet punktów, a Szaflary to przecież drużyna, która w praktycznie w każdej edycji ZALPS pretenduje do tytułu mistrza ligi. IPA (w składzie Grzegorz Zalotyński, Maciej Wielgus, Przemysław Kurowski, Marcin Kumorowicz, Robert Kozioł, Bartek Włosiński ) wygrała pewnie dwa pierwsze set grając dobrze w przyjęciu, polu, ataku i blokiem, cóż można dodać, nie ma chyba więcej elementów w siatkówce którymi można wygrać mecz. Szaflary  (Izabela Łabuz, Paweł Legutko, Dawid Bulanda, Roman Smółka, Andrzej Gil, Kuba Maj, Krzysztof Przybyła) musiały pogodzić się z batami. IPA – Szaflary 2:1 (25:20, 25:18, 14:16).

O 18tej Spisz Krempachy zagrało z TSO. Młodzież z TSO (Tomek Chyc, Paweł Pęksa, Michał Kowalcze, Bartosz Piskorski, Michał Włoch, Jan Włoch i Rafał „Tata” Piskorski) nie sprostała rozkręcającym się Spiszakom (Mirosław Kaczmarczyk, Paweł Pacyga, Piotr Pacyga, Michał Krzysztofek, Łukasz Krzysztofek, Paweł Brzyzek, Sebastian Bizub, Kaczmarczyk Jacek, Wojciech Surma, Damian Bizub, Jacek Moś, Piotr Pietraszek, Daniel Zygmond) i przegrali 0:3 (17:25, 13:25, 12:15).

O 19tej natomiast sytuacja w meczy Spisz Krempachy – Budorze Sokół wyglądała już zgoła inaczej. Budorze (w składzie Jacek Żbik, Andrzej Ustupski, Sebastian Cygan, Piotr Romanowski, Stanisław Tracz, Marcin Tracz, Wojciech Tywoniuk) w pierwszym secie nie dali szans Spiszakom, może trochę uśpionym łatwym zwycięstwem w poprzednim meczu, wygrywając go do 15. W drugim secie Spisz Krempachy „wróciły do gry” i pokonały Budorzy po zaciętej grze 25:21. Rozstrzygnięcie zapadło w granym na przewagi tie-break’u, w którym obie drużyny miały meczowe piłki. Ostatecznie wygrała drużyna ze Spisza 20:18, cały mecz Spisz Krempachy kontra Budorze Sokół 2:1 ( 15:25, 25:21, 20:18)