IV liga Lubań wreszcie wygrywa !
 dodano: 8 Maja 2011    (źródło: J. Matyasik)

IV ligowa drużyna Lubania Maniowy przerwała złą passę i wygrała na własnym boisku z Przeciszovią 3-2
   Piłkarze Lubania dopiero w drugiej połowie zmobilizowali się  i zdobyli trzy bramki wygrywając spotkanie.
 Lubań zajmuje w tabeli nadal 5 miejsce za Przeciszowem ale ma jeszcze jeden zaległy mecz do rozegrania.
  W galerii fotoreportaż J. Matyasika z meczu !!!

Wolski Lubań Maniowy – LKS Przeciszovia  Przeciszów 3-2 (0-2)

0-1 Guzik 7, 0-2 Chrapkiewicz 9, 1-2 Firek 64, 2-2 Kurnyta 66, 3-2 Waksmundzki.
Sędziował Ireneusz Warchał.
Żółte kartki: Gogola – Żurek, Chrapkiewicz, Gałgan, Guzik. Widzów 400.

Lubań: Hładowczak – Komorek, Babik, Gąsiorek – Górecki (84 Anioł), Hałgas (46 Mikoś), Gogola (74 Talarczyk), Kurnyta, Waksmundzki – Pietrzak, Firek (68 Ciesielka).

Przeciszovia: Kudłacik – Rydz (88 Wanat), Kapera, Żurek – Dziadzio, Guzik, Mikołajczyk, Poręba (68 Całuś K.), Ortman, Chrapkiewicz (74 Całuś T.), Gałgan

Mecz rozpoczął się bardzo szczęśliwie dla gości. Pierwsza bramka padła bardzo szybko, bo już w 7 minucie spotkania po pierwszej akcji Przeciszovii. Guzik otrzymał podanie wbiegając prawą stroną boiska i oddał bardzo ładny strzał w okienko bramki. Niespełna dwie minuty później Chrapkiewicz zmylił Lubania i bez zastanowienia oddał precyzyjny strzał na bramkę Lubania podnosząc wynik na 0-2. Lubań w pierwszej połowie grał bez polotu. Nie oddał praktycznie strzału na bramkę rywala. Przeciszovia radziła sobie doskonale. Gra skrzydłami była mocną stroną i przynosiła efekty. W 22 minucie Gałgan oddał mocny strzał z poświęceniem zatrzymany przez obrońcę Lubania. W 37 Żurek wyprowadził kontrę podał w pole karne do, Chrapkiewicza który będąc sam na sam oddał strzał z trudem obroniony przez Hładowczaka.
Druga połowę Lubań rozpoczął lepiej. Już w pierwszych minutach stworzył groźną akcję. Podanie w pole karne i główka Komorka, która omal nie zaskoczyła Kudłacika. Kolejna dobra akcja w 58 minucie podanie z rzutu wolnego w pole karne i główka Gogoli. Piłka kozłowała i przeszła tuż nad poprzeczka. Bramka wpadła w 64 minucie. Lewą stroną akcję wyprowadził akcję Waksmundzki podał do wbiegającego Firka a ten posłał piłkę po ziemi w róg bramki. Lubań poszedł za ciosem. Dwie minuty później ponownie Waksmundzki lewą stroną wszedł w pole karne i podał do Kurnyty, który w swoim stylu ulokował ją główka w bramce dając Lubaniowi remis. Przeciszovia zagroziła bramce Lubania tylko raz strzałem z dystansu popisał się Gałgan z trudem bronił Hładowczak. Ukoronowaniem świetnego występu Waksmundzkiego była bramka która zdobył po pięknym technicznym strzale w 88 minucie. Mecz zakończył się zwycięstwem Lubania 3-2.
Zdaniem trenerów:
Marek Żołądź, Lubań:
Dziś był horror ale zawsze wierzę w tych chłopaków. Próbuje zaszczepić w nich ta wiarę że trzeba grać do końca. Oczywiście czasem nie wszystko idzie tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Pomimo straty dwóch bramek  wygrać mecz to naprawdę wielka sprawa. Dziękuję im bardzo i gratuluje to naprawdę była duża rzecz.