12 kolejka III ligi Unia lepsza od Lubania.

Lubań Maniowy przegrał mecz 12 kolejki z Unia Tarnów 1-3. Jedyną  bramkę dla piłkarzy z Maniów zdobył Gogola
Maniowy zajmują 8 miejsce w tabeli z 15 pkt.
 Za tydzień  podopiecznych Marka Żołądzia czeka wyjazdowy mecz z  Łysicą Bodzentyn.

Wolski Lubań Maniowy - Unia Tarnów 1-3 (1-0)
Bramki: 16' Gogola - 50' 70 Radliński, 83' Popiela
Żółte kartki: Hładowczak - Pawlak, Wilk
Lubań: Hladowczak- Górecki(83-Krzystyniak), Gąsiorek, Babik, Hałgas(85-Walczak-Wójciak)- Sral(46-Anioł), Gogola(85-Gołdyn), Lizak, Komorek- Bachleda, Fałowski
Unia: Libera - Pawlak, Kleinschmidt, Mikołajczyk, Węgrzyn - Witek, Wilk(70-Drozdowcz), Ślęzak, Kostecki  - Wolański(46-Popiela), Radliński(76-Kazik)
Spotkanie toczyło się w bardzo szybkim tempie, początek meczu zdecydowanie dla Unii Tarnów, już w 3 minucie spotkanie Hładowczak znakomicie sparował uderzenie Ślęzaka z 7 metra. Prowadzenie Lubaniowi dało Gogola, obrońca gości wybił piłkę głową z własnego pola karnego, ta trafiła do stojącego na 16 metrze Gogoli który huknął z woleja prosto do bramki, nie dając najmniejszych szans bramkarzowi. Nie minęło 180 sekund a kolejna dobra okazję miał Lubań, tym razem strzelał Hałgas, piłka po jego uderzeniu z rzutu wolnego przeleciała nad poprzeczką. Do przerwy nie działo się już nic ciekawego i wartego odnotowania, granie na dobre zaczęło się dopiero w drugiej połowie. Była 50 minuta , Babik walczył o piłkę z pomocnikiem gości, wygrał ten pojedynek i kopnął piłkę wysoko w powietrze, w polu karnym złapał ja Hładowczak i od tego wszystko się zaczęło. Sędzia zagwizdał rzut wolny pośredni, gracze Unii błyskawicznie rozegrali ten stały fragment gry i Radliński ulokował piłkę w bramce, czy sędzia postąpił słusznie ? wydaje się że nie, piłkarze walczyli o piłkę a Babik będąc bokiem do pola karnego nawet nie widział gdzie stoi Hładowczak, wiec jak mógł do niego podawać, jednak sędzia podjął taką decyzję i trzeba się z tym zgodzić. Piłkarze Unii po tej bramce poczuli że mogą wygrać ten mecz. 55 minuta, Węgrzyn otrzymuje podanie na 7 metr i oddaje błyskawicznie strzał, lecz Hładowczak w fenomenalny sposób interweniuje wybijając piłkę na rzut rożny. Minęły trzy minut i goście znów mieli kapitalna okazję, tym razem pojedynek sam na sam z bramkarzem Lubania przegrał Popiela. Lubań na te ataki odpowiedział w 65 minucie, piłka po rykoszecie trafiła pod nogi Gogoli a ten będąc na 25 metrze uderzył mocno, lecz obok słupka. Decydujący moment tego meczu nastąpił w 70 minucie gry, Radliński oddał mocny strzał z ostrego konta a Hładowczak zasłonięty przez swoich obrońców nie miał najmniejszych szans na dobrą interwencję. Lubań w 83 minucie dobił Popiela, otrzymał on podanie z prawej flanki od Drozdowicza i pewnym strzałem trafił do siatki.