16 kolejka III ligi. Remis Lubania na zakończenie sezonu

Bezbramkowym remisem zakończyło sie wyjazdowe spotkanie Lubania Maniowy z Granatem skarzysko Kamienna.
 Był to ostatni mecz jesiennej rundy IIi ligi.
Podopieczni Marka Żołądzia zakonczyli tę część rozgrywek na 9 pozycji w tabeli. 4 mecze wygrane 7 remisów i 5 przegranych to statystyka sezonu tej drużyny,

Granat Skarżysko Kamienna - Wolski Lubań Maniowy 0-0

Żółte kartki: Anioł, Krzystyniak
Granat:Majcherczyk - Chrzanowski, Prus, Basąg, Maciejewski - Strzębski, Imiela, Rzeszowski Krzysztof, Ryński, Banaszek

Lubań: Okręglak- Anioł, Gąsiorek, Górecki, Lizak- Czubiak, Walczak-Wójciak(40-Sral), Hałgas(70-Krzystyniak), Komorek- Bachleda, Fałowski(85 Firek)

W bramce Lubania po raz kolejny  zagrał Wojtek Okręglak i po raz kolejny spisał się dobrze. Pierwsze pół godziny meczu było dość senne, obie ekipy nie stworzyły żadnej klarownej okazji aby objąć prowadzenie. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili gospodarze, w 33 minucie Banaszek oddał mocny minimalnie niecelny strzał z 10 metra. Nie minęło pięć minut i znów dogodną okazję miał Granat, tym razem strzelał  Ryński a Okręglak sparował uderzenie na rzut rożny. W 50 minucie powinno być 1-0 dla gospodarzy, lecz Okręglak wygrał pojedynek sam na sam z graczem Granatu a dobitkę z linii bramkowej wybił nasz obrońca. Nie minął kwadrans i bramkarz Lubania nr 2 po raz drugi w tym meczu wygrywał pojedynek sam na sam. Nie wykorzystane sytuacje....jednak nie tym razem, Komorek w 80 minucie stanął oko w oko z golkiperem Granatu i zamiast strzelać podał mu piłkę prosto do rąk. Komorek mógł dać trzy punkty i awans w tabeli, jednak nie ma co narzekać, bo gdyby nie Wojtek Okręglak i jego interwencje, to tego punktu by nie było.

Kontuzja  W 10 minucie spotkania urazu nabawił się  Walczak Wójciak,niefortunnie stanął on na krawężnik oddzielający murawę od bieżni lekkoatletycznej. Zdołał jednak zagrać jeszcze pół godziny.

Zdobyliśmy kolejny punkt w meczu wyjazdowym i to bardzo cieszy. Pomału zostajemy się zespołem który potrafi urwać punkt każdej drużynie, trochę szkoda że nie udało się wygrać ale lepsze jedno oczko niż żadne. Remis z Granatem to na prawdę dobry rezultat, mieliśmy kilka okazji aby prowadzić ale gospodarze również, najbardziej szkoda sytuacji Rafała Komorka, jego uderzenie obronił bramkarz Granatu. Czasami graliśmy bardzo dobry futbol i nawet gospodarze to podkreślali, rozegraliśmy fajny mecz i to jest najważniejsze. Na pewno nie byliśmy gorsi od graczy Skarżyska. Kończymy rundę jesienną w dobrych nastrojach, teraz będziemy się przygotowywać do wiosny aby powalczyć i zakończyć sezon na miejscu które będzie nas satysfakcjonowało - skomentował na gorąco po meczu w Skarżysku-Kamiennej szkoleniowiec Lubania, Marek Żółądź

Kolejka 16 - 11 listopada

Wierna Małogoszcz  - Limanovia Limanowa  1-1