Ligi Amatorów
  V Liga i Liga Okręgowa

1 kolejka CALH Zapora liderem
 dodano: 13 Grudnia 2011    (źródło: A. Bańka)

10 grudnia 2011 r. w Gminnej hali sportowo-widowiskowej w Maniowach wystartowała kolejna edycja CALH. Tym razem I rundę rozpoczęły zespoły reprezentujące Gminę Czorsztyn. Zaprawiona w boju po zeszłorocznych rozgrywkach ekipa OSP Maniowy, oraz nowy team z miejscowości Kluszkowce – Disorder 77

Disorder 77 - OSP Maniowy 3 – 2
Bramki: J. Zieliński x2, M. Bańka - M. Sral, M. Wojtaszek

Pierwszy mecz i pierwsza sportowa potyczka między dwoma miejscowymi ekipami odbyła się na wyrównanym poziomie. Strażacy, którzy na bazie wcześniejszych doświadczeń tworzą już całkiem zgrany zespół, jako pierwsi umieścili w bramce przeciwnika celny strzał. Kolejny po zagraniu Marka Dziatkowicza strzelił ekipie z Kluszkowiec Marek Wojtaszek. Disorder 77 nie zamierzał się jednak poddawać pomimo, że czasem miało się wrażenie, że chłopaki muszą mocniej popracować nad kondycją. Mecz po dwóch celnych strzałach wyrównał Jacek Zieliński doprowadzając tym samym do remisu. Bramka Marcina Bańki ostatecznie potwierdziła zwycięstwo teamu z Kluszkowiec, który wynikiem 3:2 rozpoczął swój debiut w rozgrywkach.
*****
Zapora 2012 - Migrond Ostrowsko 7 -1
Bramki: M. Sikora x 2, R. Jandura, Z. Jaworski, M. Kobylarczyk, S. Plewa, A. Słodyczka - K. Jurkowski

Widząc na boisku zeszłorocznych zwycięzców tj. Migrond Ostrowsko jedno było pewne, mecz nie będzie łatwy. Debiutujący w CALH skład Zapory 2012 nic sobie jednak z tego nie robił i z każdą minutą udowadniał, że ten mecz należy właśnie do nich. Po kolejnych celnych bramkach lokowanych w bramce ekipy z Ostrowska robiło się coraz bardziej nerwowo, a Zapora nie pozostawiała przeciwnikom żadnych złudzeń. Pierwsza połowa zakończona wynikiem 4:0 nie napawała zeszłorocznych zwycięzców optymizmem, jednak w drugiej połowie Krzysztof Jurkowski oszukał golkipera Zapory zapewniając Ostrowsku honorową bramkę. Ostatecznie mecz zakończył się bezapelacyjnym zwycięstwem miejscowej ekipy. Zawodnicy Ostrowska zapewniają jednak, że nie jest to ich ostatnie słowo, a w przyszłej rundzie Zapora może liczyć na ostry rewanż.
******
Disco Bajka - MIG Nowy Targ 2:1
Bramki: Ł. Michalik, P. Noworolnik - M. Chudoba

Ostatni mecz sobotniego popołudnia był wielką niewiadomą, gdyż obydwa zespoły po raz pierwszy zdecydowały się na udział w ramach edycji Czorsztyńskiej Amatorskiej Ligi Halowej. Siedzący na trybunach pilnie śledzili zatem grę przyszłych przeciwników. Tymczasem poziom gry obydwóch zespołów był dosyć wyrównany. Po kilkunastu minutach gry Mateusz Chudoba umieścił celny strzał w bramce teamu Disco Bajki zapewniając swej drużynie prowadzenie. Nie trwało to jednak długo. Już po kilku minutach przeciwnik wyrównał wynik udowadniając ekipie z Nowego Targu, że nie pozwoli tak łatwo oddać meczu. W drugiej połowie Paweł Noworolnik oddał drugi celny strzał udowadniając tym samym zespołowi MIG Nowy Targ, że tym razem ta bajka nie będzie miała dla nich żadnego happy endu.