bilboard_podsport
     START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Nowiny Zakopane Tatry Noclegi Podhale Galeria Tatrzańska Słowacja Północna Informator
Podhale-Sport
OD PIĄTKU DO PIĄTKU
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Sportowcy Podhala
VIII LOTOS CUP 2011/2012
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie
Tour De Pologne Skandia Maraton LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Napisz do nas
Eliminacje ME 2012

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
Rożne
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
 

  Zakopane    Powiat Tatrzański
     
UG Poronin   UG Biały Dunajec
UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
 Skandia Maraton Lang Team
 


Marcin Chmiel fotografika
 Gabinet Terapii
ZSPiG Szaflary
 

European Climbing Route
  
    Z-ne.pl

Keti

www.foto.mom.pl

Ski cross Polska

Harenda   Skijumping
timing
Montano 
Sport Timing
North Face Adventure Trophy  Podhalanie
Kombinacja Norweska

AZS-Zakopane  TZN Zakopane


Stacja Narciarska Hawrań  MZSFK

      



   Salming Górale
Montana skiservice

Skituning

AKH-Górale
MTB team

 
KS Pieniny




Snowboard
I edycja Pucharu Europy na Słowacji
 dodano: 18 Stycznia 2012    (źródło: AST Poland)
Natalia Ficek

W dniach 14 i 15 stycznia, miejscowości Vratna na Słowacji  odbył się pierwszy w tym sezonie Puchar Europy gdzie na starcie pojawiły się 43 zawodniczki oraz 74 zawodników,  w tym również cała piątka Alpine Snowboard Team’u .



Przez cały weekend sypał bardzo intensywnie śnieg przez co warunki na trasie nie były łatwe. O największym pechu może mówić Andrzej Gąsienica – Daniel, któremu w pierwszy dzień w połowie trasy odpięło się wiązanie przez co nie mógł kontynuować dalszej jazdy, a zapowiadało się na bardzo dobry czas. Tomasz Kowalczyk współzałożyciel Alpine Snowboard Teamu po drobnych problemach na trasie został sklasyfikowany na 23 pozycji co jest całkiem dobrym wynikiem, przypomnijmy że wśród mężczyzn jest to najlepszy wynik od 2 lat.
Znacznie lepiej spisała się Weronika Biela, która zajęła 16 pozycje, było by dużo lepiej gdyby nie upadek w drugim przejeździe eliminacyjnym. Karolina Sztokfisz zajęła 15 miejsce.

Drugi dzień zawodów dla Alpine Snowboard Team’u był znacznie lepszy dzięki bardzo dobrym przejazdom Weroniki Bieli, która ostatecznie zajęła 6 miejsce przegrywając  tylko o 0,24 sekundy z pierwszą zawodniczką. Na pochwałę zasługuje również Karolina Sztokfisz która była 9. Natalia Ficek zajęła 24 miejsce. W śród mężczyzn najlepiej spisał się Maciej Hańczewski ( Alpine Snowboard Team ) który zajął 26 miejsce, Tomasz Kowalczyk 31 miejsce, Andrzej Gąsienica – Daniel tak jak w pierwszym dniu miał problemy z zapięciem i wypadł poza trasę.

,, Nie wiem co powiedzieć, jestem bardzo zaskoczony. Zapięcie odpięło się 2 razy w tym samym miejscu na trasie, co jest praktycznie niemożliwe przy zapięciach typu step-in, musiał tam czyhać jakiś diabeł :-) Na treningach jeździło mi się bardzo dobrze i liczyłem na dobry wynik, cóż nie mogę się załamywać, przede mną kolejne starty i mam nadzieje że przygoda z zapięciem już się nie powtórzy’’ mówi Andrzej Gąsienica – Daniel

Zawodnicy AST po raz kolejny pokazali się z lepszej strony niż reszta kadry narodowej.
,, Miejsce 23 jest całkiem przyzwoite,  chociaż jest jeszcze sporo do poprawienia. Cieszę się że mogłem powalczyć z najlepszymi zawodnikami. Drobne błędy na trasie spowodowały że nie znalazłem się w ścisłym finale. Szybko trzeba zapomnieć o tym starcie ponieważ już w najbliższy weekend kolejne zawody w Bułgarskim kurorcie Pamporovo , na które już nie możemy się doczekać ‘’ komentuje Tomasz Kowalczyk.

Zapraszamy na Teamowego Facebook’a oraz stronę internetową www.astpoland.com.
Sponsorami  Alpine Snowboard Teamu działającego na własną rękę są:
Hotel *** Helan z Zakopanego oraz Przedsiębiorstwo Kamieniarskie Wolski

Patroni Medialni:
 

Alpine Snowboard Team Andrzej, Tomek, Natalia Weronika, Maciek



«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    456



Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2012