START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Pierwsze konkurencje Igrzysk - poniedziałek
 dodano: 27 Lutego 2012    (źródło: T. Furtak AK POL)

27 lutego uczestnicy X Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych rozpoczęli zmagania na arenach sportowych. Na „pierwszy ogień” poszły: biegi narciarskie, carving oraz hokej na lodzie.


 Bieg masowy na sprinterskim dystansie 1200 m rozegrano na trasach Kubalonki. Najwięcej zwycięstw odnieśli reprezentanci Polonii litewskiej.  - Biegło mi się bardzo dobrze – ocenił pochodzący spod Wilna Edwin Tomaszewicz, najlepszy junior. - Trasa bardzo mi się podobała i było mnóstwo śniegu. Nie jestem biegaczem narciarskim, trenuję biathlon i na igrzyskach będę startował również i w tej dyscyplinie – dodał. W kategorii seniorów najlepszy był Jerzy Lewko, również pochodzący z Wileńszczyzny. - Jestem zadowolony ze swojego występu. Przyjeżdżam tutaj od dziesięciu lat. To już moje piąte Igrzyska Polonijne. Gdy byłem tu po raz pierwszy, nie uprawiałem jeszcze narciarstwa i to właśnie wtedy pokochałem ten sport. Przyjechaliśmy w licznym składzie. Jestem trenerem w szkole sportowej i przywiozłem sporo moich podopiecznych. Trenujemy biegi i biathlon – powiedział Jerzy Lewko. Triumfatorem w kategorii seniorów starszych został Zbigniew Kawulok z Czech. - Pochodzę z Zaolzia. Te trasy nie są mi obce. Byłem tutaj już kilka razy. Biegło mi się całkiem dobrze, chociaż krótkie trasy są dość męczące – ocenił najlepszy senior starszy.  W kategorii master dla kobiet triumfowała Jadwiga Juniewicz (Litwa). - Gdy wcześniej startowałam w Igrzyskach, te trasy były troszkę inne. Teraz są odnowione i wyglądają bardzo pięknie. Jednakże są też trudne. Mimo dużej ilości podbiegów biegłam szczęśliwa, z uśmiechem na twarzy – zaznacza. - Moją idolką jest Justyna Kowalczyk. Kiedy startuje, zawsze oglądam transmisję i trzymam za nią kciuki. Dawniej sama byłam biegaczką narciarską – zdradziła pani Jadwiga. - Przyjechałam na Igrzyska nie tylko po to, aby walczyć, ale również aby spotkać znajomych, bo przez te wszystkie lata, a startowałam niemal na wszystkich igrzyskach, poznałam wielu ludzi. Czuję się tutaj jak w rodzinie. Jeden – drugiego, każdy – każdego, zna – dodała.
W tym samym czasie na Skrzycznem, na trasie FIS Doliny inni zawodnicy rywalizowali w carvingu. Najwięcej zwycięstw w poszczególnych kategoriach wiekowych odnieśli reprezentanci Polonii rosyjskiej. Triumfowali aż czterokrotnie. Trzy indywidualne zwycięstwa odnotowali członkowie ekipy niemieckiej.  W Tychach rozegrano pierwszy mecz turnieju hokeja na lodzie, w którym Polonia kanadyjska pokonała rosyjską 9-2. Pierwsza tercja zakończyła się rezultatem 4-0, w kolejnej Kanadyjczycy dwukrotnie umieścili krążek w bramce rywali, natomiast trzecia tercja była najbardziej zacięta i zakończyła się wynikiem 3-2 dla Kanadyjczyków.
 
 

 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    4969 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024