XXXV ZLS w skokach i kn. Ostatna edycja ligi.
 dodano: 19 Marca 2012

17 marca w wiosennych warunkach rozegrana została ostatnia edycja XXXV Zimowej Ligi Szkolnej w skokach i kombinacji norweskiej.
 Na skoczniach rywalizowało 55 skoczków w tym 10 dziewcząt  a w kombinacji sklasyfikowano 26 zawodników.

W najmłodszej grupie dziewcząt na K-15 najlepszy rezulat uzyskała Kamila Karpiel z AZS Chochołów, druga była Kamila Bafia z  KS Chochołów  a trzecia Joanna Kil z AZS Zakopane. Wśród chłopców w tej grupie wiekowej triumfował po raz kolejny Oskar Rojek, który skoczył dalej od Kamila Dzubana i Mateusza Jarosza- wszyscy TS Wisła Zakopane.

Na skoczni K -35 triumfował tym razem Maciej Zborowski . Drugie miejsce zdobył Dawid Haberny  - obaj KS Chochołów a trzecie zajął Kacper Stosel z AZS Zakopane

Na K -65 wśród młodzików tradycyjnie  wygrał Dawid Jarząbek z TS Wisła Zakopane. ktory w obydwu seriach lądował najdalej.  64,5 i 67 dały mu 231,6 pkt i pierwszą lokatę.
 Drugi był jego kolega klubowy  Paweł Chyc  59 i 61 m zapewniły mu 199,2 pkt i drugie miejsce  a trzeci rezultat uzyskał Krystian Pacholarz z UKS Kłodne (60 60,5 196,2 pkt)

Wśród juniorów młodszych   po raz kolejny triumfował Krzysztof Leja AZS Zakopane. 86 i 89 m oraz 213,5 pkt to rezultat ,  do którego  nikt z tej grupy się nie zbliżył,  bowiem  Krzysztof Leja był jedynym skoczkiem, który przekroczył granicę 80 m. Drugą lokatę uzyskał Daniel Mąka z LKS Poroniec Poronin. Za skoki o długości 75 i 78 m uzyskał note 187,5 pkt. Trzeci był również zawodnik LKS Poroniec  Paweł Gut (69,5 i 75 m oraz nota 171,5.)

W kombinacji norweskiej w najmłodszej grupie zwycieżył Dawid Haberny, który na trasie biegu wyprzedził Macieja Zborowskiego . Trzecie miejsce zajął Jakub Szczepanik, który po skokach miał 9 lokatę ale 2 czas biegu.
 Wśród młodzików prymat ze skoczni utrzymał Dawid Jarząbek drugie miejsce zajął trzeci po skokach Krystian Pacholarz a Paweł Chyc na mecie biegu zameldował się jako trzeci.

Wśród juniorów młodszych zwyciężył Daniel Mąka drugie miejsce przypadło czwartemu na skocznik Krzysztofowi Dziadoniowi z  TS Wisła Zakopane a trzecie miejsce utrzymał Paweł Gut. W biegu nie wystartował Krzysztof Leja.