START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
  Halówka Open Z-ne
  Halówka Old-Boys Z-ne
  Halówka Czarny Dunajec
  Podhalańska A klasa
  Podh. I liga Juniorów
  Halówka Jabłonka
  Letnia Liga Czarny Dunajec
  Ligi Amatorów
  Piłka różne
  V Liga Okręgowa
  IV Liga
  Nowotarska Piłka Halowa
  Halówka Czorsztyn
  Podhalańska Liga Piłki Halowej
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Halówka Czorsztyn
Juniorzy mistrzami CALH !
 dodano: 2 Kwietnia 2012    (źródło: www.lubanmaniowy.futbolowo.pl)

24 marca 2012 r. w ciepły sobotni wieczór w gminnej Hali Sportowo-widowiskowej w Maniowach po raz ostatni rozległ się  gwizdek sędziego, który oficjalnie zakończył 4 edycję Czorsztyńskiej Amatorskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej.  
 Tym razem niepodważalnym mistrzem rozgrywek okazał się „Zajazd Czorsztyński Team”(Juniorzy Lubania Maniowy) , który tytuł mistrza zapewnił sobie już na kilka spotkań przez finałem. Miejscowy zespół od początku dominował nad rywalami, a jedyną ekipą, która zdołała go pokonać ( mistrz przegrał tylko raz w ciągu wszystkich 14-stu kolejek!) był team z Tylmanowej, czyli chłopaki z „Disco Bajki”, którzy tym samym uplasowali się na wysokim, drugim miejscu. Zarówno podopieczni Zbigniewa Jaworskiego, jak również piłkarze z Tylmanowej na finał przybyli spokojni i uśmiechnięci, gdyż nawet przegrana w tej ostatniej kolejce nie zdołałaby zagrozić ich wysokiej pozycji. Inaczej rzecz się miała z pojedynkiem między piłkarzami Grzędy MIX oraz ekipą Migrund Ostrowsko, którzy na mecz finałowy przybyli z taką sama ilością punktów. Wygrana w tym pojedynku zapewnić miała miejsce na podium, przegrana zaś, niewdzięczne 4 miejsce. Obydwa zespoły mocno walczyły o pozycję w finałowej trójce, a mecz był niezwykle fascynującym widowiskiem, w którym napięcie wzrastało niemal jak w filmach u samego Hitchcocka. Po zaciętej i wyrównanej walce Ostrowsko zdołało oszukać przeciwnika i, z jednopunktową przewagą wejść do grona finalistów. Piłkarze Grzędy Mix, pomimo upadku z finałowego pudła, byli usatysfakcjonowani udziałem w turnieju, a szczególnie postawą swojej drużyny w finałowym  meczu. Kolejne, piąte miejsce wywalczyła lokalna drużyna Zapora 2012, która ostatnie 3 pkt zdobyła w formie walkowera, ponieważ team „Brynia” nie mógł dotrzeć na ostatnią kolejkę. Kluszkowianie i Maniowianie wchodzący w skład Zapory rozpoczęli turniej od pogromu ekipy z Ostrowska i wydawać by się mogło, że miejsce w finałowej trójce zespół ma niemal zapewnione, jednak…nie tym razem. Ostatnie trzy miejsca w kolejności: OSP Maniowy, „Bryniu” Nowy Targ oraz Disorder 77 Kluszkowce to odrębna historia. Owszem przegrane się zdarzały, ale kto powiedział, że nie można się nimi cieszyć?! A jakby ktoś miał wątpliwości, co może być powodem owych wybuchów radości, już podpowiadam… ano w zeszłym roku przegrana wynosiła 11:0, a w tym roku tylko 7:4, a to najlepszej drużynie udało się strzelić gola. Powodów było mnóstwo, trzeba było tylko umieć je znaleźć! I właśnie za to chłopakom  należą się gromkie brawa. Notabene „Bryniu” znalazł uznanie szczególnie wśród gimnazjalnej, damskiej  części widowni i niemal „dorobił” się własnego fan klubu.
 
A jak już o kibicach mowa, nie sposób zapomnieć o zapleczu strażaków, który zgodnym chórem wyśpiewywał liczne melodie zagrzewając swoich do walki. Notabene Wójt Gminy Czorsztyn nagrodził ich zasłużoną statuetką „Wiernego kibica”.
 
            Wśród strażaków, w tej edycji znalazł się również „Król strzelców” w osobie Łukasza Srala, który zdobył dla swojej drużyny, aż 40 bramek i wyprzedził Bartłomieja Waksmundzkiego- zawodnika Ostrowska o 1 bramkę, zagarniając tym samym byłemu królowi strzelców tytuł i statuetkę z przed nosa.
 
            Podsumowując; turniej liczył 14 kolejek, wzięło w nim udział 8 zespołów i stanowił emocjonujący i radosny czas, za który organizator turnieju chciał wszystkim drużynom, sędziom, jak również pracownikom obiektu podziękować. Zabawa była celem rozgrywek i tym samym cel uznać można za osiągnięty!
 
 Do zobaczenia…w listopadzie ;)
                                                                                  Opr. Aneta Markus
 
 Podziękowanie
Zarząd LKS Lubań Maniowy dziękuje właścicielowi Zajazdu Czorsztyńskiego Panu Tomaszowi Dziurdzikowi, który po raz kolejny wsparł finansową naszych młodzieżowców, dzięki czemu nasi zawodnicy mogli zagrać w Czorsztyńskiej Amatorskiej Lidze Halowej.
                                                                                       Z poważaniem zarząd LKS Lubań Maniowy
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    3936 
 
  
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2022