Szóstoklasiści zakończyli tegoroczną jedenastą edycję Mistrzostw Zakopanego Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej, które, jak co roku odbywały się w sali gimnastycznej Zakopiańskiego Centrum Edukacji.
W galerii fotoreportaż Hanny Karadś Wicher z turnieju!!!!
Do turnieju zgłosiło się siedem szkolnych drużyn: „jedynka”, „dwójka”, „trójka”, „czwórka”, „piątka”, „dziewiątka” i POSA.
Po rozegraniu wszystkich spotkań Mistrzami Zakopanego klas 6 w halówce została drużyna SP 2, wicemistrzami „szóstoklasiści” z SP 5 a trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyła ekipa SP 1. SP 9 zakończyło turniej na czwartej pozycji, SP 4 na piątym miejscu, zawodnicy POSA na szóstym, SP 3 na siódmej pozycji.
Spośród grających wyłoniono również:
najlepszego piłkarza Norbert Żeglin /SP 5/
najlepszego bramkarza Stanisław Dudzik /SP 9/
najlepszego technika Juliusz Mitan /SP 1/
króla strzelców Sławosz Mozdyniewicz i Kacper Węgrzyn /SP 2/ - po 5 bramek w turnieju
Głównym organizatorem serii turniejów jest Janusz Wiercioch /UKS Dwójka/. W realizacji tej inicjatywy wspomagają go p. Zofia Kiełpińska szefowa Wydziału Edukacji, Turystyki i Sportu, UM Zakopane oraz Szkoła Podstawowa nr 2.
WYNIKI SPOTKAŃ ELIMINACYJNYCH GRUPA A
SP 2 - SP 3 6 : 0
bramki:
SP 2 Sławosz Mozdyniewicz 3, Piotr Słowakiewicz 2, Kacper Węgrzyn 1
SP 3 ---
SP 9 - SP 4 1 : 0
bramki:
SP 9 Mariusz Gut 1
SP 4 ---
mecz o trzecie miejsce w grupie
SP 4 - SP 3 2 : 2 karne 2 : 0
bramki:
SP 4 Szymon Bobrowski 2
SP 3 Jan Chrobak 1, Dariusz Mieszczak 1
mecz o pierwsze miejsce w grupie
SP 2 - SP 9 5 : 0
bramki:
SP 2 Olaf Celej 2, Sławosz Mozdyniewicz 1, Piotr Słowakiewicz 1, Kacper Węgrzyn 1
SP 9 ---
KOLEJNOŚĆ W GRUPIE A
1. SP 2
2. SP 9
3. SP 4
4. SP 3
WYNIKI SPOTKAŃ ELIMINACYJNYCH GRUPA B:
SP 1 - POSA 4 : 0
bramki:
SP 1 Juliusz Mitan 2, Damian Gut 2
POSA ---
SP 5 - POSA 4 : 1
bramki:
SP 5 Alex Chyc 3, Jan Palmrich 1
POSA Filip Kovacevic 1
SP 5 - SP 1 4 : 0
bramki:
SP 5 Jacek Żelechowski 1, Norbert Żeglin 1, Alex Chyc 1, Jan Palmrich 1
SP 1 ---
KOLEJNOŚĆ W GRUPIE B
1. SP 5
2. SP 1
3. POSA
MECZ O 5 MIEJSCE:
SP 4 - POSA 2 : 1
bramki:
SP 4 Dawid Kułach 1, Ustupski 1
POSA Paweł Dziedzina 1
MECZ O 3 MIEJSCE:
SP 9 - SP 1 2 : 3
bramki:
SP 9 Michał Fryzowicz 1, Mariusz Gut 1
SP 1 Jan Boruch 2, Damian Gut 1
MECZ O 1 MIEJSCE:
SP 5 - SP 2 0 : 4
bramki:
SP 5 ---
SP 2 Kacper Węgrzyn 3, Sławosz Mozdyniewicz 1
KOŃCOWA KOLEJNOŚĆ TURNIEJU
1. SP 2
2. SP 5
3. SP 1
4. SP 9
5. SP 4
6. POSA
7. SP 3
SKŁADY DRUŻYN
Szkoła Podstawowa nr 2
Sławosz Mozdyniewicz, Piotr Słowakiewicz, Bartosz Błaszczyk, Wojciech Bafia, Kacper Węgrzyn, Olaf Celej
Opiekun: Janusz Wiercioch
Szkoła Podstawowa nr 5
Jakub Banaś, Jacek Żelechowski, Jan Palmrich, Alex Chyc, Norbert Żeglin,
Opiekun: Andrzej Skrobot
Szkoła Podstawowa nr 1
Juliusz Mitan, Jan Rajtar, Piotr Puch, Adam Bogdanowicz, Damian Gut, Jan Boruch, Krzysztof Orzechowski, Wojciech Jakubiak
Opiekun: Małgorzata Grzesiak
Szkoła Podstawowa nr 9
Michał Fryzowicz, Stanisław Dudzik, Mariusz Gut, Jacek Krzyściak, Adam Gąsienica Kościelny, Maciej Kowal, Piotr Kielan
Opiekun: Hanna Kardaś-Wicher
Szkoła Podstawowa nr 4
Mateusz Szymala, Dawid Kułach, Adrian Ustupski, Sebastian Ustupski, Dominik Olchawa, Szymon Bobrowski, Maciej Szczecina, Mateusz Gałuszka
Opiekun: Ireneusz Kubin
POSA
Klimek Hubicki, Klemens Bachleda, Dominik Prusinowski, Paweł Dziedzina, Jan Kudasik, Filip Kovacevic, Krzysztof Bienias
Szkoła Podstawowa nr 3
Piotr Poradzisz, Wojciech Cudzich, Dariusz Mieszczak, Jan Chrobak, Dominik Jamiński, Damian Kucharski
Opiekun: Iwona Klimek