10 kolejka V ligi. Czarna niedziela podhalańskich drużyn

Fatalnie spisały się w 10 kolejce spotkań zespoły z Podhala, które w komplecie przegrały swoje mecze. Zespoły z Jordanowa i Szaflar poniosły jedno bramkowe porażki na swoich boiskach z kolei beniaminek z Nowego Targu został rozgromiony na boisku outsidera z Wojnarowej.

Jordan przegrał mimo iż jako pierwszy cieszył się z bramki. Goście jednak jeszcze przed przerwą odrobili straty z nawiązką. Po zamianie stron gospodarze atakowali, ale czynili to na tyle nieporadnie, że wynik już nie uległ zmianie. M.in. w 74 min Karkula zmarnował rzut karny: - Mimo porażki nie mam większych pretensji do zespołu. Przegraliśmy mecz mimo iż przez zdecydowaną większość czasu gry byliśmy lepszym zespołem. Zabrakło nam przede wszystkim szczęścia a to z kolei dopisało gościom. Bramki traciliśmy z przypadku – powiedział trener Jordana Jakub Jeziorski.

Zespół z Szaflar najpierw przegrywał w starciu z Olimpią Pisarzowa, potem prowadził by wreszcie zejść z boiska w roli pokonanego. Gospodarze mieli duże pretensję do sędziny. Ta m.in. wyrzuciła z boiska w 70 min Jana Gałdyna. Po końcowym gwizdku arbitra do dymisji podał się niespodziewanie trener Stanisław Budzyk: - Nie będę zdradzał powodów. To jest moja osobista decyzja – krótko wyjaśnił były już szkoleniowiec zespołu z Szaflar.

Nowotarżanie na mecz do Wojnarowej pojechali w ledwie 12 osobowym składzie i zostali rozbici przez gospodarzy: - Kontuzje, choroby i sprawy natury osobistej przeszkodziły w wyjeździe na to spotkanie sześciu zawodników z podstawowego składu. Mimo to w pierwszej połowie to my byliśmy stroną atakującą. Nie wykorzystaliśmy jednak kilku okazji a już tradycyjnie straciliśmy gola po własnym błędzie. W drugiej połowie sprawę załatwiły stracone przez nas bramki przy stałych fragmentach gry. Po nich już zupełnie oddaliśmy inicjatywę na boisku – powiedział trener Podhala Krzysztof Leśniakiewicz.

Jordan Jordanów – Poprad Rytro 1:2 (1:2)
1:0 Sochacki 23, 1:1 Filip 34 z karnego, 1:2 Dziedzina 43. Sędziował Bogusław Bożyk z Gorlic. Żółte kartki: Sitarz, Czyszczoń - Długosz, Kluska, Filip, Rosiek. Widzów: 100
Jordan: Sitarz – K. Pietrzak, Ferek, Romaniak, Czyszczoń – D. Czubin (61 Gromczak), Wróbel, Karkula, Kucek, Migas – Sochacki (82 Hodana).
Poprad: Wróbel – Duda, Klag, Starski, Długosz (30 Zontek), Janikowski – K. Dziedzina, M. Wainbrener, Kluska (60 S. Dziedzina), Biel (80 Rosiek) – Filip.

Szaflary – Olimpia Pisarzowa 2:3 (1:1)
0:1 Kurzeja 16, 1:1 Gałdyn 28, 2:1 Baboń 50, 2:2 Sobonkiewicz 80, 2:3 Sobonkiewicz 83. Sędziowała Ewa Szydło z Gorlic. Żółte kartki: Gałdyn, Strama – Kurzeja. Czerwona: Gałdyn 70 (za drugą żółtą). Widzów: 200
Szaflary: Cisoń – Rusnak, Hajnos, Strama, Mrugała – P. Kamiński, F. Kamiński, Gałdyn, Modła – Baboń, Majewski (70 Jarząbek).
Olimpia: Borzęcki – Górski, Puto, Scheiner, Pazdur – Pociecha, Ryś, Kubicki, Sobonkiewicz (86 Szewczyk) – Kurzeja, Kociołek (70 Tumidaj).

Orzeł Wojnarowa – NKP Podhale Nowy Targ 6:0 (1:0)