AMŚ kolejne trzy medale Polskich łyżwiarzy.
 dodano: 20 Grudnia 2012

W kolejnym dniu trwania Akademickich Mistrzostw Świata  dorobek polskiej reprezentacji w łyżwiarstwie szybkim powiększył się o kolejne medale. Złoto w biegu na 1000 m wywalczyła Natalia Czerwonka a  srebro Luiza Zlotkowska. Z kolei wśród mężczyzn na dystansie 10 000m  srebrny medal zdobył Sebastian Druszkiewicz.. Tym samym polska reprezentacja zdobyłą juz dziewięć medali .

W galerii fotoreportaż  z Mistrzostw.!!!!

W biegu na 1000 m   o 0.3 sek gorszy czas od rekordu toru uzyskała triumfatorka biegu Natalia Czerwonka. "To był dobry bieg. Szkoda, że warunki nie były jeszcze lepsze, bo na pewno miałabym nowy rekord toru a tak brakło 0,3s. Ale to nie mój ostatni start w Zakopanem, więc nic straconego. Tak jak wielokrotnie mówiłam, uwielbiam tu startować - chodziłam tu przecież  do szkoły ZSMS. Jutro starty na 500 m, takie troche treningowe, jednak medal byłby mile widziany" powiedziała  Natalia Czerwonka.

Drugie miejsce ze stratą 0,2 sek zdobyła Luiza Złotkowska " Dzisiaj były dobre warunki i mój wynik był całkiem niezły. Cieszę się że mamy kolejne dwa medale dla Polski. Nie ukrywam, że pod nieobecnośc Martiny można było rywalizować o pierwsze miejsce i wygrała lepsza. Po tym biegu przeanalizujemy z trenerem starty i zostanie podjęta decyzja, czy wystąpię w piątek na 500 m. " podsumowała bieg zawodniczka LKS Poroniec.
 Trzecie miejsce na tym dystansie przypadło Tatyanie Sokirko z Kazachstanu.
 Sporo emocji dostarczył bieg na 10 000 m meżczyzn. Jadący w ostatniej parze zakopiańczyk Sebastian Druszkiewicz przez pierwsze 4 km miał czas na złoty medal ale niestety dalsza część biegu była słabsza w wykonaniu  zawodnika  AZS i ostatecznie zajął drugie miejsce ze stratą 12 sek do złotego medalisty Norwega Martina Bjertnesa.  Na trzecim miejscu uplasował się Czech Pavel Kulma.
"Z medalu jestem zadowolony, ale z formy mniej. Pierwsze 10 okrążeń było na złoto, ale później osłabłem. Prawdopodbnie jestem przetrenowany i te 15 kolejnych kółek było gorsze. Warunki świetne, lód doskonały. Po startach w Zakopanem może chwila oddechu, chociaż przede mna jeszcze przygotowania m.in do startu w MP, ME i świata." podsumował Sebastian Druszkiewicz.
 Ostatni w tym dniu był bieg na 5000 m kobiet

Na swoim koronnym dystansie Martina Sablikowa nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa ustanawiając przy okazji nowy rekord toru na tym dystansie.
 Bieg był cięzki ale wypadł doskonale, ponieważ nie przypuszczałam, że zejdę tu poniżej 7.10, warunki jednak były doskonałe i sie udało. Nie ma co dużo gadać - jestem bardzo szczęśliwa z trzech złotych medali" podsumowała czeska panczenistka.
 Drugą lokatę zdobyła Camilla Helene Farestveit z Norwegii,  a trzecią Yelena Urvantseva z Kazachstanu.
Tuż za podium znalazła się zawodniczka  zakopiańskiego SNPTT Angelika Fudalej.
" To niezwykle ciekawe doświadczenie startować z najlepszymi. Miałam nadzieję, że stanę z Martiną na podium ale odrobinę zabrakło. To dopiero moja druga piątka w życiu, więc nie jest tak żle jak myślałam przystępując do tego dystansu.
Ten wyścig mnie zmobilizował do jeszcze wiekszego wysiłku treningowego z nadzieją na start w igrzyskach - może jeszcze nie w Soczi ale w nastepnych to juz mam nadzieję na pewno."

W piątek, ostatnim dniu zawodów, rozegrane zostaną biegi 2x500 m oraz drużynowe.