Druga edycja XXXVI Zimowej Ligi Szkolnej w skokach i kombinacji norweskiej
 dodano: 21 Stycznia 2013

Druga edycja tegorocznej Zimowej Ligi Szkolnej w skokach i kombinacji norweskiej została rozegrana w bardzo kiepskich warunkach. Padający deszcz nie zraził jednak zawodników, którzy w podobnym składzie jak tydzień wcześniej stanęli na starcie  na kompleksie Średnich Skoczni zakopiańskiego COS.

Wśród najmłodszych uczestników ligi rywalizujących na skoczni K-15 sytuacja powtórzyła się sprzed tygodnia. Po raz drugi zwyciężył Jan Bukowski  zawodnik AZS Zakopane i uczeń SP nr 2.  17 i 16,5 m dało mu 237,7 pkt i pierwszą lokatę. Drugie miejsce dwoma skokami na odległość 16,5 m i 232,1 pkt zajął Stanisław Majerczyk z KS Chochołów SP Ne 3 a trzeci był Jan Rzadkosz z TS Wisła Zakopane SP nr 9 15,5 oraz 16 m dały mu 221,8 pkt łącznej noty.

Dziewczęta rywalizowały na skoczni K-35. Tutaj  również obyło się bez niespodzianek . Po raz drugi  w tym sezonie w lidze zwycięstwo odniosła Kamila Karpiel z AZS Zakopane SP nr 2  30,5 i 31 m i łączna nota 189,9 pkt zapewniły jej podium.   Jej koleżanka klubowa i uczennica SP nr 3 Joanna Kil  zajęła drugą lokatę 28,5 oraz 30 m dały jej 176,1 pkt. Znacznie krócej bo 22,5 oraz 22 m skoczyła Róża Pawlikowska  zawodniczka AZS Zakopane i uczennica SP nr 1 112,2 pkt pozwoliły jej wyprzedzić pozostałe skoczkinie AZS-u  Sabinę Król i  Angielkę Wojtanek.

W kategorii chłopców starszych na K 35 tym razem triumfował Dawid Haberny  z KS Chochołów i SP Podczerwone 30,5 oraz 31 m  z nota 191,4 pkt pozwoliły mu wyprzedzić bo 6,6 pkt Marcina Topora z AZS zakopane SP Witów, który lądował na 30.5 i 30 metrze.. Zwycięzca sprzed tygodnia Oskar Rojek za takie same odległości otrzymał notę o 2 pkt niższa i zajął trzecią lokatę.
 Kolejne zwycięstwo na  skoczni K-65  odniósł  wśród młodzików Dawid Jarząbek z TS Wisła Zakopane uczeń gimnazjum w Sierockiem 65,5 i 65 m dały mi 228,1 pkt, drugi był Damian Skupień zawodnik TS Wisła Zakopane za skoki na odległość 60,5 i 61,5m otrzymał 198,8 pkt.
 Trzecie miejsce z skokami na odległość 59,5 i 57,5m oraz 185,8 pkt zajął Mariusz Ciślak z TS Wisła Zakopane SP Pieniążkowice

W juniorach młodszych na K 65 tym razem triumfował Paweł Gut z LKS Poroniec uczeń GMS  dwa bardzo równe skoki na odległość 64,5 m dały mu 218,1 pkt i pierwsze miejsce .   Pięć pkt mniej zdobył za skoki na odległość 64 o 62,5 m Daniel Mąka z LKS Poroniec /GMS  a trzeci był Łukasz Bukowski z TS Wisła Zakopane Gimnazjum Sierockie.

Z kolei w kombinacji norweskiej zostało sklasyfikowanych 37 zawodników. W Kategorii chłopców starszych   na 2 km trasie  podobnie jak i na skoczni triumfował Dawid Haberny. Drugi Był Oskar Rojek a trzeci Maciej Zborowski.

Młodzicy mieli do pokonania 3 km trasę. Dawid Jarząbek po raz kolejny udowodnił że na biegówkach czuje się tak samo dobrze jak na skokówkach.. Drugie miejsce zajął Jakub Chowaniec z UKS Chochołów a trzecie Mariusz Ciślak..

W kategorii Junior Młodszy na 5 km trasie  zdecydowanie najszybszy był Daniel Mąka, który zajmował drugie miejsce w skokach,  zepchnął on na drugą lokatę Pawła Guta. Trzecie miejsce wywalczył na biegówkach Paweł Chyc zajmujący 4 miejsce na skoczni.