Wygrana KS Zakopane z Iskrą Brezzinka

Dziś 9 marca  KS Zakopane wygrał 3-1  sparingowy mecz z Iskrą Brzezinka grającą w "Okręgówce" grupa Wadowice.
Do pierwszej tercji było 0-1 dla gości. Grano 3 x 30 minut.

Bramki dla KS Zakopane strzelili: 75 Kłosowski, 79 Wszołek, 81 Gromczak.

KS Zakopane wystąpił w następującym składzie: Dziedzic - Floryn, Drobny, Pietrzak, Babicz - Leniewicz, Frasunek, Stępień, Dudziak - Wesołowski, Gromczak.

Ponadto grali: Pękala, Wszołek, Kłosowski, Dudzik i Sawina.

Dziś KS Zakopane grał kolejny mecz kontrolny o godzinie 15 na COS sztuczna z Iskrą Brzezinka, grającą w "Okręgówce" grupa Wadowice.

W naszej drużynie z powodu choroby zabrakło Daniela Paszudy, kontuzji Michaela Drabika, pracy Andrzeja Króla. Z nie wiadomych względów na meczu nie stawił się Rafał Serafin i Władysław Gutt.

Zagrali za to Paweł Gromczak i Karol Pietrzak, którzy są blisko naszego klubu.

Byli również Bolesław Wesołowski i Mateusz Kłosowski, którzy są siłą ognia KS Zakopane.

Mecz rozpoczął się od badania sił. Leniewiecz w 2 minucie wrzucał piłkę z rzutu rożnego, ale ona nie dotarła do żadnego naszego zawodnika. W 7 minucie goście wykonywali z prawej strony rzut wolny z odległości 25 metrów. Piłka szybowała w nasze pole karne i żaden z naszych obrońców nie potrafił jej wybić, aż trafiła na głowę napastnika z Brzezinki i po rękach Dziedzica wpadła do naszej bramki.

Minutę później Stępień z 20 metrów strzela, lecz prosto w środek bramki. Gromczak dwie minuty później kopiuje wyczyn Stępnia. Chwilę później Dziedzic broni w sytuacji sam na sam. W 14 minucie Frasunek z 25 metrów strzela obok bramki.

W 20 minucie piłka przechodzi naszych obrońców i Dziedzic znów w sytuacji sam na sam broni strzał napastnika z Brzezinki.

W 22 minucie polu karnym gości sędzia zauważa faul na naszym zawodniku i do piłki podchodzi Fabian Leniewicz. Ile on już bramek w ostatnich 2 czy 3 sezonach strzelił z rzutów karnych ???

Lecz tym razem jego strzał (w środek bramki) broni bramkarz z Brzezinki. Jak to mówił jeden z komentatorów "Wyszła nonszalancja tego zawodnika" !!!

Chwilę później Stępień strzela z 16 metrów, lecz w sam środek bramki. Za chwilę Leniewicz z rzutu rożnego posyła piłkę na głowę Drobnego, lecz piłka trafia nad poprzeczkę. Za chwile Wesołowski podaje do Frasunka, a ten nie namyślając się strzela z 15 metra, lecz z nów obok bramki. W 29 minucie Stępień strzela nad bramką. Goście z kolejnej akcji uciekają naszej obronie i w ostatniej chwili piłkę wybija Jordan Dudziak,a napastnik gości mógł być w sytuacji sam na sam. Za chwilę błąd popełnia Pietrzak nie wybijając piłki głową, napastnik Iskry strzela obok bramki.

W 31 minucie Frasunek strzela z daleka, lecz prosto w bramkarza. Za chwilę znów strzał Frasunka, tym razem zostaje zablokowany. W 42 minucie Leniewicz z 25 metrów strzela, lecz znów piłkę łapie bramkarz Iskry.

W 47 minucie Leniewicz ni to strzela ni to podaje z lewej strony a piłka trafia w poprzeczkę i wychodzi w pole.

W 58 minucie pewnie dośrodkowanie z lewej strony łapie Dziedzic. Chwile później na strzał z 20 metrów decyduje się Frasunek, piłka leci pod porzeczkę, lecz w ostatniej chwili bramkarz przerzuca piłkę nad poprzeczkę.

65 minuta kolejna próba Stępnia strzału z daleka obok bramki. Drobny też strzela z daleka  ale zbyt lekko, jak to się mówi piłka "płakała". W 70 minucie Dudziak nie trafia w bramkę. Pięć minut później Dudzik z lewej strony podaje do Kłosowskiego, który strzela gola na 1-1. Obrońcy Iskry próbowali jeszcze wybić piłkę, lecz się im to nie udało. Chwile później Gromczak strzela w środek bramki. Co się odwlecze to nie uciecze, jak to się później okaże.

W 75 minucie znów nasz zespół ratuje Dziedzic, broniąc kolejny strzał sam na sam.

W 79 minucie Leniewicz ze środka pola poda do Floryna , który z prawej strony biegnąc okiwa 2 obrońców pięknie dośrodkowuje na głowę Wszołka i jest 2-1 dla KS Zakopane.

W 81 Stępień rozpoczyna akcje ze środka pola podaje do Floryna ten od razu wrzuca piłkę w pole karne tam Gromczak  głową wyprzedza obrońców i strzela na 3-1.

W 83 minucie napastnik Iskry strzela głową nad bramkę Dziedzica. Chwilę później Wesołowski strzela obok bramki.

Ostatnim akordem tego spotkania była wrzutka z prawej strony Frasunka, lecz tę piłkę złapał bramkarz.

Wygrywamy jeden z ostatnich sparingów 3-1 i powolutku szykujemy formę na ligę, która rusza 23 marca 2013 roku.

KS Zakopane rozegra swój pierwszy mecz 24 marca o godzinie 15  w Kamionce Wielkiej z tamtejszym Skalnikiem.

Trener KS Zakopane Jakub Jeziorski krótko skomentował ten mecz:

"Cieszy wygrany sparing oraz widać poprawę gry. Widać po zawodnikach przemęczenie, ale widać że gramy szybciej. Ta gra bokami lepiej wyglądała, czego efektami są trzy strzelone bramki. Musimy zdecydowanie poprawić grę pressingiem i grę z tyłu. Nie możemy sobie sami stwarzać zagrożenia pod swoją bramką. Dziś po takim jednym kuriozalnym błędzie z rzutu wolnego straciliśmy bramkę. "