Najazd freestylowców na Gubałówkę
 dodano: 10 Marca 2013    (źródło: tekst organizator)
Tomek Wolak i Jan Krzysztof na Big AIR

Zawody ski tour sprint, Mistrzostwa Polski w snowboardzie w kategorii slopestyle i triki z najwyższej półki, narciarski snowboardowy i rowerowy big air  czyli  Sony VAIO Extreme Series Winter Edition w Zakopanem zakończony.
  W galerii fotoreportaż J Chmiel  z zawodów!!!!

W sobotę 9 marca  na stoku Gubałówka w Zakopanem ski alpiniści, narciarze freestylowi i snowboardziści walczyli o kamery Sony Action Cam i sprzęt od firmy Salomon podczas pierwszych zawodów z cyklu Sony VAIO Extreme Series. Na starcie zjawiło się 47 narciarzy i narciarek oraz 38 amatorów snowboardu obojga płci. Walka o mistrzostwo Polski Snowboardu w kategorii slopestyle była na najwyższym poziomie. Wśród seniorów wygrał Piotr Janosz, a mistrzem amatorów został Łukasz Maliszewski. Wśród kobiet wygrała Diana Sadłowska.
Nie mniej emocji dostarczyli widzą freeskiingowcy. Walka w finale była bardzo zacięta jednak Jan Krzysztof z Zakopanego dyskwalifikował rywalów kreatywnością i techniką wykonywanych przez siebie trików. W kategorii płci pięknej wygrała Ula Banach prezentując stylowe rotacje oraz slajdy.
Równocześnie na torze skitourowym odbył się heroiczny wyścig o czas na torze zaprojektowanym przez Andrzeja Bargiela. Oprócz szybkiego zjazdu w dół zawodnicy i zawodniczki musieli jak najszybciej wyjść około 300 metrów w górę stromego stoku. W kategorii mężczyzn po zaciętej walce wygrał Robert Piekara, natomiast wśród kobiet najszybsza okazała się Agata Cikowska, która tym razem była niedościgniona.

Niredziela odbyła się pod hasłem „Wyżej, dalej, więcej”! Po mocnym afterparty z serii Sizeer Music on Tour, które odbyło się w sobotę wieczór, na niedzielny start zjawiło się prawie pięćdziesięciu zawodników. Snowboardziści na mocno loopingowej skoczni skakali 17-20 metrów. Najlepszym z nich okazał się Michał Ligocki wykonując bardzo stylowe bs 7 melon. Vice mistrzem Polski w konkurencji Big Air został Piotr Janosz wykonując bs 1080. Podium zamknął Tomek Wolak (FS 720 melon). Panie walczyły o mistrzostwo na mniejszej skoczni (10 metrów płaskiego). Pierwsze miejsce zdobyła Diana Sadłowska wykonując jedyne wśród Pań 540. Vice mistrzynią została Julka Piasecka (Bs 360 mute), a trzecie miejsce zajęła Joanna Zając (Bs 360 tail). Na zmianę z snowboardzistami i snowboardzistkami skakali narciarze freestylowi. Po raz kolejny najwyższe miejsce na podium zajął Jan Krzysztof, a zaraz na nim uplasowali się Staszek Kastor i Piotr Wojarski. W kategorii Pań wygrała Katarzyna Manc po zaciętej walce z Ulą Banach, zwyciężczynią kategorii slopestyle, która odbył się dzień wcześniej. Trzecie miejsce należało do Aleksandry Smagały.
Po zakończeniu finałów snowboardowo-narciarskich przyszedł czas na wisienkę na torcie. Na specjalnie przygotowanej skoczni przywiezionej z Warszawy przez ekipę Dirt it More najlepsi zawodnicy MTB robili ewolucje na najwyższym poziomie. Finalnie wygrał Szymon Godziek wykonując stylowego backflip’a z tailwhip’em. Drugie miejsce zajął Oskar Sontag za wykonanie frontflipa. Trzecie Bartek Obukowicz wykonując backflip oldschool do tabletop.

Sony VAIO Extreme Series Winter Edition to pierwsza impreza w tym sezonie z cyklu imprez ekstremalnych Sony VAIO. Kolejna czyli Sony VAIO Joy Ride Fest to festiwal muzyczno-rowerowy, który odbędzie się już pod koniec maja.