W ostatni weekend lutego rozegrano drugi z serii turniejów dla szkół podstawowych w ramach XII Mistrzostw Zakopanego Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej. W sali Zakopiańskiego Centrum Edukacji zagrały klasy 4 z pięciu zakopiańskich szkół podstawowych SP 1, SP 2, SP 3, SP 5 i SP 9 systemem „każdy z każdym”.
Po rozegraniu wszystkich meczów Mistrzostwo Zakopanego klas 4 w halówce wywalczyła reprezentacja ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zakopanem, wicemistrzami zostali chłopcy z SP 1 a trzecie miejsce zdobyli zawodnicy z SP 2, na czwartej pozycji rozgrywki zakończyła drużyna SP 9, na piątej SP 3.
Spośród grających wyłoniono również:
najlepszego piłkarza Mikołaj Styrczula /SP 5/
najlepszego bramkarza Jan Gawlas /SP 2/
najlepszego technika Marcin Pławecki /SP 1/
króla strzelców Bartosz Rzadkosz /SP 5/ - 7 bramek w turnieju
wyróżniono także zawodników Jana Fryzowicz /SP 9/ i Macieja Jankowskiego /SP 3/.
Seria turniejów odbywa się dzięki wsparciu p. Zofii Kiełpińskiej Naczelnik Wydziału Edukacji Turystyki i Sportu UM Zakopane oraz Szkoły Podstawowej nr 2. Głównym inicjatorem i organizatorem serii turniejów jest Janusz Wiercioch /UKS Dwójka/.
WYNIKI SPOTKAŃ
SP 2 - SP 3 3 : 0
bramki:
SP 2 Krzysztof Janik 3
SP 3 ---
SP 1 - SP 9 1 : 0
bramki:
SP 1 Marcin Pławecki
SP 9 ---
SP 5 - SP 2 1 : 0
bramki:
SP 5 Kacper Borzęcki 1
SP 2 ---
SP 3 - SP 1 0 : 2
bramki:
SP 3 ---
SP 1 Piotr Zubek 1, Oskar Rojek 1
SP 9 - SP 5 0 : 7
bramki:
SP 9 ---
SP 5 Krystian Kaczmarek 3, Bartek Rzadkosz 2, Bartek Bobak 1, Kacper Borzęcki 1
SP 2 - SP 1 0 : 1
bramki:
SP 2 ---
SP 1 Marcin Pławecki 1
SP 3 - SP 9 0 : 0
bramki:
SP 3 ---
SP 9 ---
SP 5 - SP 1 3 : 1
bramki:
SP 5 Kacper Borzęcki 1, Bartek Rzadkosz 1, Mikołaj Styrczula 1
SP 1 Bartłomiej Kowalczyk 1
SP 2 - SP 9 3 : 0
bramki:
SP 2 Rafał Sypniewski 2, Maciej Gąsienica Ciaptak 1
SP 9 ---
SP 3 - SP 5 0 : 7
bramki:
SP 3 ---
SP 5 Bartek Rzadkosz 4, Marcin Bobak 1, Kacper Borzęcki 1, Mikołaj Styrczula 1
KOŃCOWA TABELA TURNIEJU
1. SP 5 4 12 18-1
2. SP 1 4 9 5-3
3. SP 2 4 6 6-2
4. SP 9 4 1 0-11
5. SP 3 4 1 0-12
SKŁADY DRUŻYN
Szkoła Podstawowa nr 5
Mikołaj Styrczula
Kacper Borzęcki
Marcin Bobak
Bartek Bobak
Bartek Rzadkosz
Bartosz Kalata
Krystian Kaczmarek
Opiekun: Andrzej Skrobot
Szkoła Podstawowa nr 1
Piotr Zubek
Marcin Pławecki
Sebastian Skupień
Bartłomiej Kowalczyk
Oskar Rojek
Dawid Opyt
Kacper Mazurkiewicz
Opiekun: Małgorzata Grzesiak
Szkoła Podstawowa nr 2
Szymon Gąsienica Roj
Jan Gawlas
Michał Nalepa
Kamil Nalepa
Rafał Sypniewski
Krzysztof Janik
Maciej Gąsienica Ciaptak
Andrzej Smereczyński
Opiekun: Janusz Wiercioch
Szkoła Podstawowa nr 9
Jan Fryzowicz
Dominik Wiernek
Daniel Łukaszczyk
Dawid Gąsienica-Kotelnicki
Andrzej Bryjak
Szymon Bachleda-Księdzularz
Kamil Grafczyński
Wioleta Galica
Opiekun: Hanna Kardaś-Wicher
Szkoła Podstawowa nr 3
Mateusz Mitan
Maciej Jankowski
Szymon Sołtys
Michał Skóra
Daniel Tabaczewski
Antoni Krajewski
Ernest Szlamczyk
Kamil Jaszewski
Andrzej Topór Futer
Patryk Mila
Opiekun: Iwona Klimek