START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane







KS Pieniny




  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
1. Wyszehradzki Rajd Kolarski
 dodano: 9 Maja 2013    (źródło: LANG TEAM)

 Co najmniej 17,5 h ciężkiej walki na 533 km trasy w czterech krajach, 300 kolarzy – amatorów. Start – Budapeszt, Węgry, meta – Kraków, Polska. Po drodze górskie podjazdy na Słowacji, zjazdy w Czechach. 17 maja w stolicy Węgier wystartuje 1. Wyszehradzki Rajd Kolarski, z metą 18 maja w Krakowie.


 
 
Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, dyrektor generalny Lang Team Czesław Lang oraz minister sportu i turystyki Joanna Mucha zaprezentowali 5 kwietnia w Warszawie ideę, trasę i zasady zmagań kolarskich. Ich głównym celem jest rozpowszechnienie idei współpracy między państwami Grupy Wyszehradzkiej (V4) w społeczeństwach Polski, Czech, Słowacji i Węgier oraz w innych krajach europejskich i krajach Partnerstwa Wschodniego, a także dla podkreślenia polskiego przewodnictwa w V4. Tego samego dnia podobne spotkania prasowe odbyły się w pozostałych stolicach V4: Bratysławie, Budapeszcie i Pradze.
 
 
Autorem pomysłu na wyścig łączący kraje V4 jest szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski. Zmagania kolarzy-amatorów będą w pewnym stopniu nawiązywać do legendarnego Wyścigu Pokoju. Szef polskiej dyplomacji zaprezentował ideę rajdu podczas inaugurującej polską prezydencję w V4 wizyty w stolicach pozostałych krajów 4 i 5 czerwca 2012 r. Do idei ministra Sikorskiego przyłączyli się także ministrowie SZ pozostałych krajów V4: Czech – Karel Schwarzenberg, Słowacji – Miroslav Lajčák i Węgier – János Martonyi. Daje to szanse na cykliczność wydarzenia.
 
W 1. Wyszehradzkim Rajdzie Kolarskim wystartuje maksymalnie 300 uczestników: kobiet i mężczyzn. Rywalizować będą w klasyfikacji indywidualnej i zespołowej. Zespół może liczyć od 5 do 10 osób – uwzględnione będą czasy indywidualne najlepszych 3 zawodników. Suma nagród to 100 000 euro – ufundowana przez szefów dyplomacji krajów V4. Zwycięzca w kategorii „mężczyźni”  i „kobiety” otrzyma 10 000 euro. W rajdzie nagrodzonych zostanie 30 najlepszych zawodników. Organizatorzy przyznają również specjalne nagrody najlepszym kolarzom reprezentującym kraje Partnerstwa Wschodniego.
 
Głównym organizatorem jest firma Lang Team, która posiada duże doświadczenie w podobnego rodzaju przedsięwzięciach. Wyścigowi będą towarzyszyć imprezy okolicznościowe, jak pikniki, parady rowerowe itp., które będą organizowane na trasie rajdu oraz w stolicach krajów V4. Rejestracja uczestników zacznie się jeszcze w kwietniu poprzez akceptację regulaminu i wypełnienie formularza na stronie internetowej http://visegradbicyclerace.com/. Partnerami i sponsorami wyścigu są: Grupa Azoty, ČEZ, Lotos, MOL, Tauron i TriGranit.
 
***
 
Polskie Przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej (V4) rozpoczęło się 1 lipca 2012 r. i potrwa do 30 czerwca 2013 roku. Jest to czwarte przewodnictwo naszego kraju w V4. Program polskiej prezydencji został przyjęty przez rząd 15 czerwca 2012 r. Dokument oficjalnie zaprezentowano 22 czerwca 2012 r. podczas spotkania szefów rządów państw wyszehradzkich w Pradze. Hasłem przewodnim polskiej prezydencji jest „Grupa Wyszehradzka na rzecz integracji i spójności” (Visegrad 4 for Integration and Cohesion). Jej celem jest dalsze rozwijanie współpracy państw wyszehradzkich, przede wszystkim w kwestiach najbardziej istotnych zarówno z punktu widzenia regionu, jak i całej Unii Europejskiej.
 
Do zrealizowanych priorytetów polskiego przewodnictwa należy m.in. wypracowanie spójnego stanowiska państw V4 w negocjacjach nad Wieloletnimi Ramami Finansowymi na lata 2014-2020. Innym celem przewodnictwa jest pogłębianie współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa i obronności, niwelowanie transgranicznych braków ciągłości w przebiegu osi rozwojowych w regionie, wspomaganie rozwoju kontaktów szeroko rozumianego społeczeństwa obywatelskiego oraz wspieranie prointegracyjnych aspiracji państw Bałkanów Zachodnich, a także rozwój i implementacja Partnerstwa Wschodniego.
 
 
 




«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    610



 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024