III runda PP. Bez niespodzianek

Poznaliśmy ośmiu zwycięzców III rundy rozgrywek Puchar Polski na szczeblu Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej. Tym razem obyło się bez większych niespodzianek, choć emocji w kilku  spotkaniach nie brakowało.

W Ludźmierzu A klasowy Wiatr mocno postawił się grającej w V lidze drużynie LKS Szaflary. Zwłaszcza w pierwszej połowie gospodarze sprawiali dużo lepsze wrażenie. Dwukrotnie gości ratował Grzegorz Szczepaniec, broniąc z wielkim trudem uderzenia Karwaczki i G. Hajnosa. W 41 min już jednak skapitulował. Wiatr wyprowadził wzorowy kontratak. G. Hajnos świetnym podaniem ze środka pola uruchomił na prawej stronie boiska Słabonia, ten podholował piłkę kilka metrów i będąc na wysokości piątego metra, dograł ją wzdłuż linii bramkowej do nadbiegającego Karwaczki, który z bliska dopełnił formalności. Szaflary przebudziły się po zmianie stron. W 67 min po błędzie Byrnasa, minimalnie chybił F. Kamiński. Minutę później był już jednak remis. Faulowany w polu karnym przez Handzla był Marduła, a skutecznym egzekutorem „jedenastki" okazał się Antolak. W 73 min znów udaną interwencją popisał się Szczepaniec, broniąc potężny strzał Karwaczki. Losy meczu rozstrzygnęły się w 77 min. D. Hajnos zagrał piłkę w pole karne Wiatru, tam przejął ją Marcin Rusnak i przelobował Byrnasa.

Po 45 minutach gry na niespodziankę zanosiło się w Ostrowsku, gdzie grający w roli gospodarza gracze Bystrego, prowadzili 1:0 z Lubaniem Maniowy. Po przerwie czwartoligowiec już opanował sytuację na murawie i trzema kolejnymi trafieniami (dwukrotnie Piszczka i raz Gołdyna) przechylił szalę zwycięstwa.

Także druga połowa zadecydowała o losach meczu w Trutem, gdzie Grel przegrał 1:7 z przedstawicielem ligi okręgowej – Huraganem Waksmund. Na przerwę faworyt schodził bowiem ze skromną jedno bramkową zaliczką. Drugie 45 minut gry to już wyraźna inicjatywa podopiecznych Bartłomieja Walczaka, która przełożyła się na gole.

Rzadkim "wyczynem" popisali się piłkarze Spisza Krempachy oraz KS Chabówki. Nieczęsto się bowiem zdarza, żeby liczba czerwonych kartek przekroczyła liczbę strzelonych w meczu bramek. Tutaj bilans ten wyniósł odpowiednio 6 do 4. Gospodarze kończyli mecz w siedmiu, goście w dziewięciu. Jeżeli chodzi o gole, to te tylko strzelali goście.

W bezpośredniej konfrontacji drużyn A klasowych, Wierchy Rabka uległy 1:3 na swoim stadionie Lubaniowi Tylmanowa. Bez większych problemów do kolejnej rundy awansowały czwarto ligowe zespoły z Białki Tatrzańskiej i Zakopanego. Pierwsi pokonali 2:0 Gorc Ochotnice, drudzy 4:1 Murań Jurgów.

Wiatr Ludźmierz – LKS Szaflary 1:2 (1:0)
1:0 Karwaczka 41, 1:1 Antolak 67 z karnego, 1:2 Marcin Rusnak 77. Sędziował Jan Pawlikowski z Zakopanego. Żółte kartki: Handzel, Mikoś – Marcin Rusnak, Kułach.
Wiatr: Byrnas – Słaboń (65 Mrożek), Zubek, Handzel, Luberda – Zięba (25 Strama), G. Hajnos, Mikoś, Kilka – Karwaczka, Targosz.
Szaflary: Szczepniec – D. Hajnos, Marcin Rusnak, Strama, Czernik (72 Rzepka) – P. Kamiński, F. Kamiński, Niemiec (46 Marek), Antolak – Marduła (72 Kułach), Joniak.

Spisz Krempachy (B) – KS Chabówka (B) 0:4 (0:2);

Wierchy Rabka (A) – Lubań Tylmanowa (A) 1:3 (1:0)