17 kolejka III ligi. przegrana Porońca na zakończenie rundy.

LKS Poroniec Poronin w ostatnim spotkaniu jesiennej rundy przegrał na wyjeździe  z Wisłą Sandomierz. i z 22 pkt dorobku zajmuje 11 miejsce w tabeli. Bilans rundy to 6 wygranych spotkań , 4 remisy i 7 porażek.

Bohaterem pierwszej, bezbramkowej połowy był bramkarz Porońca Jakub Hładowczak. Wygrał on w tej części gry m.in. trzy pojedynki sam na sam z napastnikami gospodarzy: Damianem Nogajem (dwukrotnie) i Rafałem Pydychem oraz instynktownie wybronił uderzenie Grzegorza Pisarka. Poroniec w tej części gry najbliżej zdobycia bramki był w 43 min, kiedy z dystansu minimalnie chybił Maciej Gogola.

W drugiej połowie to Poroniec doszedł do głosu i zaczął stwarzać sobie sytuacje. W 69 min Rafał Waksmundzki dograł piłkę wzdłuż linii bramkowej, ale minął się z nią próbujący zamykać akcję Józef Zasadni. Dwie minuty później znów Waksmundzki obsłużył świetnym podaniem, tym razem Rafała Gadzine, ale ten fatalnie przestrzelił. W 73 min miała miejsce decydująca o losach meczu sytuacja. Kamil Nowobilski faulował we własnym polu karnym, Adriana Gębalskiego. Arbiter wskazał na rzut karny, wykorzystany przez samego poszkodowanego. Jeszcze w 86 min okazję miał Gadzina, ale świetnie w bramce Wisły spisał się Stanisław Wierzgacz.

Zdaniem trenera:

Szymon Burliga, Poroniec: Nieźle graliśmy, ale za ładnie granie nikt punktów nie daje. W defensywie znów jednak przytrafiło się nam sporo błędów, niewymuszonych strat, które powodowały zagrożenia pod naszą bramką. Trzeba przyznać, że bardzo pomagał nam Kuba Hładowczak. W miarę upływu czasu nasza dominacja rosła. Mieliśmy swoje okazję. Nie wykorzystaliśmy ich, w dodatku błąd Nowobilskiego kosztował nas utratę decydującego, jak się okazało gola. Gospodarze umiejętnie bronili tej zaliczki. Nam brakowało w tej końcówce siły ognia. Trudno. Cieszymy się, że wreszcie to już koniec rundy. Teraz czas na odpoczynek, analizę i wyciąganie wniosków. Zmiany na pewno będą.

Wisła Sandomierz – Poroniec Poronin 1:0 (0:0)
1:0 Gębalski 73 z karnego. Sędziował Paweł Kupczak z Krakowa. Żółte kartki: Kocój, Beszczyński, Pydych – R. Drobny, Chrobak.
Wisła: Wierzgacz – Kocój, Senderowski, Nowik, Gołasa (17 Michalski, 90 Adamczyk) – Chorab, Beszczyński, Pydych (90 Rzeszutek), Nogaj – Pisarek (58 Stawiarski), Gębalski.
Poroniec: Hładowczak – Nowobilski, R. Drobny, Prokop, Wszołek – Chrobak (46 Drąg), Gogola, Waksmundzki, Gadzina – M. Drobny (69 Zasadni), Antoł.