17 kolejka V ligi. Czas na przerwę

Ostatnią kolejkę rundy jesiennej rozegrały zespoły z ligi okręgowej. Okazała się ona zwycięska dla piłkarzy z Nowego Targu i Waksmundu. Nie powiodło się z kolei graczom z Szaflar.

Skutecznie po przerwie

NKP Podhale Nowy Targ – ULKS Korzenna 5:0 (1:0)
1:0 A. Hajnos 25, 2:0 Świerzbiński 52, 3:0 Janasik 54, 4:0 K. Dudek 60, 5:0 A. Dudek 80. Sędziował Jan Chlipała (Tylmanowa). Żółte kartki: Bałuszyński, M. Kantor. Widzów: 350
Podhale: Nykaza – Bobek, Anioł, Gąsiorek, Augustyn – K. Dudek (69 Grzybek), Krzystyniak (76 Bibro), Janasik, Misiura – Świerzbiński (69 A. Dudek), Hajnos (60 Czapp).
Korzenna: Szczerba – Stawiarski, Bajorek, M. Kantor, J. Kantor – Bałuszyński, Młyczyński, Znamirowski, D. Obrzut (72 Włodarz) – Obrochta, Olszewski.

Efektownym zwycięstwem lider z Nowego Targu przypieczętował zakończenie rundy jesiennej. W pierwszej połowie nowotarżanie mieli jeszcze małe problemy z rozmontowaniem defensywy gości. Udało się to tylko raz w 25 min, kiedy po dośrodkowaniu K. Dudka z prawej strony boiska, A. Hajnos celnie główkował z 5 metrów. Chwilę przed tą akcją, to goście mieli najdogodniejszą w całym meczu sytuację bramkową, ale Obrochta przegrał starcie z Nykazą. Jakiekolwiek nadzieje przyjezdnych na wywiezienie korzystnego wyniku, gospodarze rozwiali już w pierwszych 15 minutach drugiej połowy, zdobywając trzy bramki. W 52 min Świerzbiński uderzył precyzyjnie z 20 metrów po długim rogu, w 54 min akcję Misiury na lewej stronie boiska i jego dogranie z linii końcowej na 8 metr wykorzystał Janasik, a w 60 min znów po podaniu Misiury, głową do bramki Korzennej trafił K. Dudek. Wynik meczu, ustalił w 78 min A. Dudek, który po dograniu w pole karne piłki przez Grzybka, uprzedził obrońców i bramkarza gości, pakując piłkę do pustej już bramki.

- Chcieliśmy zwycięstwem zakończyć tak udaną dla na rundę. Goście przeszkadzali nam do momentu kiedy dysponowali jeszcze siłą. Nasza konsekwentna gra, zmuszanie ich do biegania za piłką, powodowało, że z biegiem czasu te siły tracili i nam było już dużo łatwiej. Teraz odpoczynek i przygotowania do rundy wiosennej. Będziemy szukać wzmocnień, choć zmian wiele nie będzie bo nie uważam, żeby były one potrzebne. Niemniej chciałbym aby kadra była solidna i na każdej pozycji była rywalizacja - powiedział po zakończeniu meczu trener Podhala, Marek Żołądź.

Fatalne ostatnie 5 minut

Orkan Szczyrzyc – LKS Szaflary 4:1 (0:1)
Bramka dla Szaflar. F. Kamiński 35.
Szaflary: Szczepaniec – Hajnos (30 Kułach), Rusnak, Strama, Marek (65 Czajkowski) – P. Kamiński, F. Kamiński, Maciaś, Joniak – Antolak, Baboń.

Goście prowadzili do 35 minuty gry, kiedy po składnej akcji całego zespołu, F. Kamiński zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, piłka trafiła jeszcze w jednego z zawodników gospodarzy i po rykoszecie wpadła do bramki. Sprawy zaczęły się szaflarzonm komplikować pod koniec spotkania. W 70 min przy wyniku 1:1 za uderzenie przeciwnika, czerwoną kartkę obejrzał Baboń. Od tego momentu gospodarze osiągnęli sporą przewagę, ale długo świetnie w bramce Szaflar spisywał się Szczepaniec. W ostatnich 5 minutach Orkan zdobył jednak trzy bramki.

- Boli przegrana w takich okolicznościach. Pięciu minut zabrakło abyśmy wywalczyli przynajmniej punkt, który myślę, że nam się należał. Trudno. Chłopakom należą się słowa uznania i podziękowania za wolę walki i zaangażowanie jakie włożyli w to spotkanie – ocenił trener Szaflar, Andrzej Łukaszczyk.

Zasłużona wygrana

Ogniwo Piwniczna – Huragan Waksmund 0:1 (0:0)
Bramka dla Huraganu: Zagata 78.
Huragan: Rejczak – M. Handzel, B. Handzel, S. Garcarz, K. Potoczak – B. Drożdż (53 B. Waksmundzki), Mozdyniewicz, Zagata (83 B. Mroszczak), S. Drożdż (80 M. Garcarz) – K. Waksmundzki, Siuty (55 J. Mroszczak).

Losy meczu rozstrzygnęły się w 78 min. Po dalekim podaniu K. Waksmundzkiego, B. Waksmundzki zgrał w polu karnym piłkę do Zagaty, który celnie uderzył. Generalnie mecz toczył się pod znakiem przewagi Huraganu. Gospodarzy ratował m.in. słupek i poprzeczka.

- Zasłużyliśmy na to zwycięstwo. Odbiliśmy sobie nim po części pogubione we wcześniejszych meczach punkty. Cieszy udane zakończenie rundy jesiennej. Oby to był dobrym prognostyk przed wiosną – powiedział trener Huraganu, Bartłomiej Walczak.