Udany weekend snowboardzistów
 dodano: 30 Stycznia 2014

W styczniu snowboardziści SMS Zakopane (uczniowie i absolwenci) pomimo kiepskiej aury codziennie trenowali m.in. w Bukowinie Tatrzańskiej, Białce Tatrzańskiej, Jurgowie (zdjęcia z treningów). W dniach 25-26 stycznia 2014 nasi uczniowie udanie zaprezentowali się w slalomie gigancie w zawodach FIS seniorów w austriackiej miejscowości Hochficht, położonej w uroczym zakątku na pograniczu Austrii, Niemiec oraz Czech.

25.01. Pierwszego dnia zawodów na stromym i oblodzonym stoku znakomicie zaprezentowała się Katarzyna Bachulska – uczennica II klasy liceum, zawodniczka kadry narodowej juniorów. Nie dała szans rywalkom, zdecydowanie wygrała oba  przejazdy slalomu giganta i stanęła na najwyższym stopniu podium wyprzedzając zawodniczki gospodarzy.

Jej koleżanka z klasy, Katarzyna Jankowska również  zaprezentowała się bardzo dobrze i zajęła 7 miejsce.

W kategorii mężczyzn Oskar Kwiatkowski po pierwszym przejeździe zajmował wysokie 4 miejsce, przed nim znajdowali się m.in. dwaj czołowi zawodnicy austriackiej Kadry A – Pucharu Świata. Niestety w 2 przejeździe Oskar popełnił kosztowny błąd i spadł na 9 pozycję. Na miejscu 8 uplasował się Michał Nowaczyk, który zaliczył 2 równe przejazdy. Andrzej Leśniakiewicz „Baca” ukończył zawody na dobrym 11 miejscu.

Podczas wieczornej ceremonii dekoracji zwycięzców organizatorzy przygotowali niespodziankę – wśród zawodników rozlosowano wiele cennych nagród rzeczowych.

26.01. Drugi dzień zawodów. W ciągu nocy spadła spora ilość śniegu, jednak warunki na stoku były porównywalne do tych dzień wcześniej (sporo oblodzonych miejsc).

Wśród kobiet Katarzyna Jankowska zajęła 6 miejsce, tuż przed Katarzyną Bachulską, którą upadek na trasie kosztował miejsce na podium.

Hanna Gąsienica-Mikołajczyk jechała bardzo dobrze, jednak nie ukończyła 1 przejazdu.

Wśród mężczyzn Michał Nowaczyk zajmował rewelacyjne trzecie miejsce po 1 przejeździe, jednak błąd w górnej części II przejazdu spowodował spadek tego zawodnika na miejsce 7. Oskar Kwiatkowski, który upadł w 1 przejeździe tuż przed metą i zajmował dopiero 11 pozycję, dzięki brawurowemu drugiemu przejazdowi (2 czas przejazdu) przesunął się aż na 4 miejsce, do podium zabrakło niewiele.

Start należy uznać za bardzo udany – wszyscy nasi zawodnicy poprawili punkty FIS, awansowali na światowej liście rankingowej, wypełnili krajowe limity do Mistrzostw Świata Juniorów (marze/kwiecień 2014).

26.01 (Lizzola Valbondione, Włochy) - Puchar Europy Seniorów

Nasza absolwentka Weronika Biela (AZS Zakopane) zajęła rewelacyjne, najlepsze w karierze 3 miejsce w zawodach Pucharu Europy – w konfrontacji z wieloma zawodniczkami z czołówki Pucharu Świata wywalczyła miejsce na podium Pucharu Europy w olimpijskiej konkurencji slalom równoległy! Wielkie gratulacje dla Weroniki, jednej z trzech najlepszych