ZIO w Soczi: Gisin i Maze mistrzyniami olimpijskimi Chrapek 33
 dodano: 12 Lutego 2014    (źródło: PZN)

Tego w historii jeszcze nie było. Dwie zawodniczki uzyskały ten sam czas zjazdu i obie wywalczyły złote medale olimpijskie. Mistrzyniami zostały Szwajcarka – Dominique Gisin i reprezentantka Słowenii – Tina Maze. Natomiast na najniższym stopniu na podium stanęła inna ze Szwajcarek – Lara Gut. Nasza zawodniczka – Karolina Chrapek zjazd zakończyła na 33. miejscu.

Za nami kolejna konkurencja w narciarstwie alpejskim kobiet na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Tym razem 42 zawodniczki rywalizowały na trasie zjazdu. W tym gronie była jedna nasza reprezentantka – Karolina Chrapek. Trasa olimpijska jest bardzo trudna, a dodatkowo z powodu dodatnich temperatur trasa stawała się coraz bardziej miękka i było na niej pełno nierówności, dlatego też kilka zawodniczek nie ukończyło przejazdu. Największą sensacją jest brak na czołowych lokatach reprezentantki Austrii – Anny Fenninger. Austriaczka górną część trasy pojechała bardzo dobrze i na pierwszym pomiarze czasu miała zdecydowanie najlepszy czas, jednak kilka sekund później wypadła z trasy. Poważnie wyglądający upadek miała reprezentantka Monaco – Alexandra Coletti, która przez służby medyczne została zniesiona z trasy.

Zjazd na igrzyskach był pełen niespodzianek. Pierwszy raz zdarzyło się, aby dwie zawodniczki uzyskały w zjeździe taki sam czas i to alpejki, które zostały mistrzyniami olimpijskimi. Jako pierwsza znakomicie tą trasę przejechała Dominique Gisin. Szwajcarka bardzo dobrze pojechała dolną część zjazdu i razem z Tiną Maze mogła cieszyć ze złota olimpijskiego. Reprezentantka Słowenii po porażce w superkombinacji, zajęła dopiero czwarte miejsce, zrewanżowała się rywalkom i razem z Gisin została mistrzynią olimpijską. Na najniższym miejscu na podium znalazła się inna ze Szwajcarek – Lara Gut, która do zwyciężczyń straciła 00:10 sekundy. Na pewno spory zakończeniem jest odległa pozycja Juliai Mancuso. Amerykanka w zjeździe do suberkombinacji była najlepsza, jednak w dzisiejszych zawodach zajęła dopiero ósme miejsce. Sporym rozczarowaniem dla niemieckich kibiców była również daleka pozycja mistrzyni olimpijskiej w superkombinacji – Marii Hoefl-Riesch, która zjazd zakończyła dopiero na 13. pozycji. Zaskoczeniem na pewno są miejsca w czołowej „10” dwóch zawodniczek, które jechały z dalszymi numerami startowymi. Bardzo dobry czas osiągnęła Norweżka – Lotte Smiseth Sejersted, która zajęła siódme miejsce, natomiast lokatę za nią uplasowała się reprezentantka Węgier – Edit Miklos.

Z numerem 36. startowała nasza zawodniczka. Karolina Chrapek po dobrym występnie w superkombinacji tym razem spisała się nieco słabiej. Polka pojechała swój przejazd dość asekuracyjnie i czas który uzyskała, pozwolił jej zająć 33. miejsce.

A już w piątek czekają nas kolejne emocje związane z narciarstwem alpejskim. O godzinie 8:00 rozpocznie się superkombinacja mężczyzn, w której wystartuje kolejny z naszych alpejczyków, specjalizujący się w tej konkurencji – Maciej Bydliński.