PLS Chicago
  Siatkówka Rózne
  GLPS
  Siatkówka II III i IV i liga

W Pucharze Dyrektora ZDZ w Czarnym Dunajcu – I miejsce dla siatkarzy z „Venuleta”
 dodano: 3 Marca 2014    (źródło: II LO Nowy Targ)

Na parkiecie Ośrodka Sportowego „Gorce” w Nowym Targu ekipy trzech szkół średnich rywalizowały w II edycji turnieju piłki siatkowej o Puchar Dyrektora  Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Czarnym Dunajcu. Zwyciężyła drużyna Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży z Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Jana Venuleta w Nowym Targu.

Po ubiegłorocznej pierwszej edycji Pucharu Dyrektora ZDZ,  którego triumfatorami byli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Nowym Targu, tym razem do turnieju zostały zaproszone reprezentacje kolejnych placówek: uczniowie Prywatnego  Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży w Nowym Targu, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu oraz gospodarze turnieju - ekipa Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Czarnym Dunajcu. Turniej był okazją nie tylko do konfrontacji poziomu drużyn, ale i – zwłaszcza dla uczniów ZDZ z Czarnego Dunajca, którzy nie mają sali gimnastycznej – sposobnością do sprawdzenia się w halowych warunkach.

Przebieg rozgrywek i wyniki – w relacji dyrektora ZDZ, Romana Giełczyńskiego – przedstawiają się tak:

LO Prywatne  - Zespół  Szkół Ekonomicznych  2:0  (sety  25:19, 25:19)
Pierwszy set do stanu 13:13 walka „punkt za punkt”, następnie zarysowała się kilku punktowa przewaga  „mundurowych”, której nie oddali do końca seta.
W drugim secie od początku - zdecydowana przewaga „mundurowych”, która wynosiła nawet 9 punktów (12:3). Po niej siatkarze z „Ekonomika” zaczęli odrabiać straty, dochodząc do stanu 16:14, jednakże końcówka znowu należała do przeciwników, którzy wygrali seta w stosunku 25:19, a cały mecz 2:0.

LO Prywatne – ZSZ  Czarny Dunajec 2:1 (sety 27:29, 25:11, 25:18)
Początek pierwszego seta nie zapowiadał tego, co miało nastąpić w końcówce. Od razu zaznaczyła się przewaga licealistów, która wynosiła nawet 7 punktów (10:3). Jednakże od tego momentu uczniowie ZSZ-tu zabrali się do gry, poprawili przyjecie oraz atak, co zaskutkowało tym, iż doprowadzili do remisu 17:17. Od tego momentu żadna z drużyn nie zyskała przewagi większej niż jednopunktowa. Set zakończył się zwycięstwem graczy z Czarnego Dunajca wynikiem 29:27.
Drugi oraz trzeci set to zdecydowana przewaga „mundurowych”, którzy wygrali go w stosunku 25:11, 25:18, czym przypieczętowali zajęcie pierwszego miejsca w turnieju.

ZSZ  Czarny Dunajec - Zespół  Szkół Ekonomicznych  2:0  (25 :23, 25:17)
Ostatni mecz  toczył się o to, która drużyna zajmie drugie miejsce w turnieju. Zdecydowanie lepsi okazali się siatkarze z ZDZ-tu, wygrywając w dwóch setach (25:23, 25:17)
Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Bartłomieja Niżnika z ZSZ w Czarnym Dunajcu. Na uznanie zasługuje fakt, iż uczniowie z Czarnego Dunajca grali jak równy z równym ze swoimi przeciwnikami, choć na co dzień nie mają do dyspozycji sali gimnastycznej.

Puchary oraz nagrody wręczyli dyrektorzy szkół biorących w zawodach - Stanisław Papuga oraz Władysław Hnatik.