19 kolejka V ligi. Byli gorsi a wygrali. Karne do poprawki.

W niedzielnej serii spotkań ligi okręgowej, z trzech drużyn z naszego regionu w pełni zadowoleni mogą być jedynie gracze Huraganu Waksmund, którzy na swoim boisku wywalczyli komplet punktów. Szaflary i Podhale swoje mecze zremisowały w identycznych rozmiarach 2:2. Szczególnie jednak Ci pierwsi mają prawo odczuwać po meczu olbrzymi niedosyt.

Szaflary – Helena Nowy Sącz 2:2 (0:1)
0:1 Gryzło 43 z karnego, 1:1 Czajkowski 47, 1:2 Chorowski 55, 2:2 Magulski 63. Sędziowała Agnieszka Olesiak. Żółte kartki: Laskowski, Chorowski.
Szaflary: Cisoń – Hajnos, Maciaś, Palenik (72 Kuranda), Kułach (65 Gogolak), Czajkowski, Magulski, P. Kamiński, Szczerba – Jarząbek, Joniak.
Helena: M. Kumor – Rolka, Sztafin, Nowak, Mac, Gryzło, Leśniak (55 Bodziony), Sikora, Laskowski (70 Salamon), Chorowski, W. Kumor.

W 15 min spotkania sytuacji sam na sam z Kumorem nie wykorzystał Joniak. W 22 min po faulu na Joniaku, gospodarze mieli rzut karny nie wykorzystany jednak przez P. Kamińskiego. Z kolei tuż przed przerwą to goście mieli „jedenastkę", którą na gola dającego prowadzenie zamienił Gryzło. Zaraz na początku drugiej połowy wyrównał Czajkowski, efektownym uderzeniem z woleja po akcji i dośrodkowaniu do P. Kamińskiego. W 55 min goście odzyskali prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Gryzł i celnym strzale Chorowskiego. W 63 min na 2:2 trafił z bliska Magulski, wykorzystując podanie P. Kamińskiego. W 85 min M. Kumor w efektowny sposób obronił uderzenie P Kamińskiego. Już w doliczonym czasie gry Szaflary nie wykorzystały drugiego w meczu rzutu karnego. Tym razem niefortunnym strzelcem okazał się Maciaś.

- Zremisowaliśmy wygrany mecz. Rzadko się zdarza, aby w meczu nie wykorzystać dwóch rzutów karnych. Szkoda bo wydaje mi się, że bardziej zasłużyliśmy w tym spotkaniu na zwycięstwo niż nasi rywale. Walczymy dalej. Przed nami kolejny trudny mecz w Rytrze. Faworytem nie jesteśmy, ale tanio skóry nie sprzedamy – ocenił trener Szaflar, Andrzej Łukaszczyk.

Huragan Waksmund – Łosoś Łososina Dolna 2:1 (2:0)
1:0 B. Drożdż 25, 2:0 M. Garcarz 32, 2:1 Wrona 48 z karnego. Sędziował Paweł Folwarski
z Rokicin Podhalańskich. Żółte kartki: Zagata – Słomka, Pałka. Widzów: 300

Huragan: Rejczak – Cyrwus, S. Garcarz, K. Potoczak, B. Mroszczak (67 J. Mroszczak) –
M. Garcarz (60 K. Waksmundzki), A. Mozdyniewicz, B. Handzel, B. Drożdż – S. Drożdż (90
M. Potoczak), Zagata ŻK (77 Młynarczyk).
Helena: Kulpa – Szkarłat (55 Nowak), Słomka, Pałka, Czyżycki – Michalak (55 Maciuszek),
M. Krok, Augustyn, Wrona – Znamirowski (87 Ł. Krok), Skirło.

W 25 min Handzel zagrał dokładne podanie do B. Drożdża, a ten z 7 metrów nie dał szans Kulpie. W 32 min z kolei B. Drożdż wystąpił w roli asystenta, dogrywając piłkę z lewej strony boiska w pole karne, tam głową podanie przedłużył S. Drożdż, futbolówka trafiła na 14 metr do M. Garcarza, który popisał się precyzyjnym uderzeniem. Minutę po drugim golu dla Huraganu, swoją okazję mieli goście, ale Skirło przegrał starcie jeden na jeden z Rejczakiem. Łosoś bramkę kontaktową zdobył na początku drugiej połowy z rzutu karnego za zagranie ręką S. Garcarza. Pewnym egzekutorem „jedenastki" był Wrona. Potem m.in. minimalnie chybił S. Drożdż, a uderzenia Skirły i Znamirowskiego bronił Rejczak. Jeszcze w samej końcówce Huragan miał dwie dobre okazję, ale strzałom Handzla i Cyrwusa zabrakło precyzji.

- Jest takie przysłowie, że szczęście sprzyja lepszym. W tym wypadku się nie sprawdziło, bo my wygraliśmy to spotkanie, będąc gorszym zespołem. Założenie było takie aby w pierwszej połowie wypracować sobie przewagę. To nam się udało  i okazało się decydujące dla koncowych losów – przyznał trener Huraganu, Bartłomiej Walczak.

Sokół Słopnice – NKP Podhale 2:2 (0:0)
Bramki dla Podhala: Janasik 55, Antolak 82.
Podhale: Truty – Anioł, Gąsiorek, Krzystyniak, Bobek – K. Dudek (72 A. Hajnos), Świerzbiński, Hałgas, Janasik, Misiura – Antolak.

Po pierwszej bezbramkowej połowie, po przerwie bramki już zaczęły padać. Pierwszą w 55 min zdobyli nowotarżanie. Po dośrodkowaniu Antolaka, celnie główkował Janasik. W 69 min gospodarze wyrównali w podobny sposób. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najwyżej w polu karnym Podhala wyskoczył Matras. W 82 min znów Podhale wyszło na prowadzenie. Hałgas wywalczył piłkę, przebiegł z nią kilka metrów, po czym podał Antolaka, który z bliska dopełnił już tylko formalności. Minutę później wynik meczu ustalił mocnym uderzeniem za pola karnego Ślazyk.

- Sprawdziło się, to co mówiło nam wielu ludzi przed wyjazdem, że Słopnice to bardzo trudny teren. Faktycznie, gospodarze grali z niesamowitą determinacją. Niemniej byśmy zespołem lepszym. Stworzyliśmy sobie dużo więcej sytuacji, ale wykorzystaliśmy tylko dwie. A gospodarzom wyszły dwa strzały, które określa się mianem „strzałów" życia. Trudno. Straciliśmy dwa punkty. Nie ma jednak najmniejszych powodów aby to jakoś wyolbrzymiać – przyznał trener Podhala, Marek Żołądź.

W innych meczach 19 kolejki- 5-6 kwietnia

Pauza: Victoria Witowice Dolne.

Gród Podegrodzie 1-2 Ogniwo Piwniczna Zdrój  1-2
Grybovia Grybów 0-6 Olimpia Pisarzowa 0-6
LKS Wójtowa 1-3 LKS Kobylanka 1-3
Hart Tęgoborze 2-1 Orkan Szczyrzyc 2-1
ULKS Korzenna 2-2 Poprad Rytro 2-2