23 kolejka IV ligi wygrana KS Zakopane i Watry Białka Tatrzańska.
 dodano: 11 Maja 2014

W 23 kolejkce wysokie wygrane bo po 4-0 odnotowali piłkarze KS Zakopane(z Barciczaką ) oraz Watry Białka Tarzańska (z Glinikiem ).  Z kolei Lubań Maniowy uległ w wyjazdowym spotkaniu Tuchowii 3-2.

Świetny mecz pewne i zasłużone zwycięstwo
W kolejnym spotkaniu grupy wschodniej małopolskiej IV ligi piłkarze KS Zakopane podejmowali na swoim stadionie Barciczankę Barcice. Gospodarze zagrali bardzo dobre spotkanie i wygrali wysoko a co ważniejsze absolutnie zasłużenie.
Mecz jak prawie wszystkie spotkania tej kolejki został rozegrany w trudnych warunkach przy ciągle padającym deszczu. Mimo to boisko przy ul. Orkana było dobrze przygotowane i dało się na nim rozgrywać piłkę oraz przeprowadzać ciekawe akcje. Przez pierwszy kwadrans gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska a dobrze zapowiadające się akcje były zatrzymywane przez pozycje spalone skrzydłowych. W 15 minucie zakopiańczycy wykonywali rzut wolny. Uderzoną przez Fabiana Leniewicza piłkę próbował wybić obrońca Barciczanki, ale uczynił to w taki sposób, że trafił futbolówką w poprzeczkę własnej bramki. Od tego momentu zaznaczyła się przewaga miejscowych graczy i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 20 minucie po dobrze wyprowadzonej i zorganizowanej akcji Ustupski ze środka pola zagrał na lewą stronę do Wesołowskiego. Napastnik KS Zakopane po krótkim biegu z piłką wpadł w pole karnie i uderzył na bramkę. Bramkarz Barciczanki sparował ten strzał tyle że wprost na nogę Kłosowskiego, który z bliska wpakował piłkę do siatki. W rewanżu K. Tokarczyk po podaniu od partnera wywalczył piłkę w polu bramkowym i znalazł się sam na sam z Paszudą ale zmarnował niezłą okazję. Drugą część spotkania gospodarze zaczęli od zdecydowanych ataków i zaczęli stwarzać sobie dobre sytuacje strzeleckie. Goście nie mogąc powstrzymać szybkich zakopiańskich graczy uciekali się do nieprzepisowych zagrań. W 50 minucie faulem został powstrzymany Kłosowski. Rzut wolny tym razem wykonywał Andrzej Król. Zagraną przez niego piłkę głową podbił Wesołowski po czym futbolówka trafiła do Kłosowskiego a ten będąc 3 metry od bramki dopełni formalności. Chwilę później po centrze Króla znowu w dobrej pozycji strzeleckiej znalazł się Kłosowski, ale tym razem przestrzelił z bardzo podobnej sytuacja jak wtedy gdy strzelał gole. W 59 minucie Wesołowski zakręcił w polu karnym trójką obrońców Barciczanki i przymierzył po górnym rogu. Techniczne uderzenie zakopiańskiego napastnika minimalnie minęło spojenie słupka z poprzeczką. Po tej akcji goście nieco opanowali sytuację i nawet próbowali atakować. Jeżeli już mieli jakąś okazję to likwidował je świetnie usposobiony zakopiański golkiper Daniel Paszuda. W 71 minucie po strzale Ustupskiego i odbitej przez bramkarza piłce z bliska główkował Wesołowski, ale nie trefił w światło bramki. W 71 minucie osaczony przez trzech zawodników Barciczanki w polu karnym Kłosowski został safulowany. Był to bezsensowny faul, ale sędzia bez wahania przyznał gospodarzom rzut karny. „Jedenastkę” pewnie na bramkę zamienił Leniewicz. Po tym golu gospodarze przeprowadzili kapitaną kontrę w której Kłosowski na pełnym biegu dograł piłkę z prawej strony wprost na nogę Wesołowskiego a ten bez przyjmowania futbolówki uderzył i zdobył pięknego gola. Takie akcje i tak ładne bramki były ozdobą niejednego spotkania w wyższych ligach. Z pewnością zakopiańscy kibice po tym golu mogli czuć się usatysfakcjonowani. Spotkanie zakończyło się dwoma udanymi interwencjami obu bramkarzy, którzy powstrzymali szarżujących napastników. Paszuda wygrał pojedynek sam na sam z K. Tokarczykiem a Bieniek powstrzymał Wesołowskiego. Piłkarze KS Zakopane zasłużenie zainkasowali komplet punktów.

(ZK)

KS Zakopane – Barciczanka Barcice 4-0 (1-0)
Bramki: 1-0 Kłosowski 20', 2-0 Kłosowski 50', 3-0 Leniewicz 71' karny, 4-0 Wesołowski 72'.

Sędziował Jerzy Lasak z Wadowic.
Żółta kartka: Bachleda. Widzów 100.

Zakopane: Paszuda – Floryn -84' Sawina, Gubała, Bachleda, Murzyn, Ustupski -82' Witoń, Drabik, Wesołowski -86' Gał, Leniewicz, Kłosowski -74' Babicz, Król.
Barciczanka: Bieniek – Solarz -46' Lupa, Kandyfer, Baran, Zawiślan, Patryk Wiktor-85' D. Tokarczyk, Krupa, Chochorowski, Nowak -78 'Patryk Zygmunt, Janik -46' Maślejak, K. Tokarczyk.

*******

Kotelnica Watra Białka Tatrzańska – Glinik Gorlice 4-0 (2-0)
Bramki: 1-0 samobójcza – Kijek 18', 2-0 Kociołek 52', 3-0 Kociołek 7'6, 4-0 Gacek 90'

. Sędziował: Bartłomiej Zaręba z Krakowa.

Żółte kartki: Kuchta, Ł. Remiasz, T. Remiasz – Kijek, Zapała, Baran, Grela. Czerwone: T. Remiasz (90' za dwie żółte) – Ślarski (64 faul taktyczny, Zapała 64 za dwie żółte). Widzów: 100

Watra: Szewczyk -83' Rabiasz – Bochnak, Zinyak-75' Kuszczak, Vresilovic, Drobnak – Gacek, Zubek -82' Marszałek, Kowalczyk, Kuchta – Ł. Remiasz -82' 'T. Remiasz CZK 90', Kociołek.
Glinik: Ślarski– Krol, Kijek -83' Dziedzic, Zapała, Rzemiński – Migacz ŻK, Baran, Jabłczyk -58' Chorobik, Grela – Banaszek, Augustyn -75' Czechowicz.