START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Ćwicz z Mistrzem - piknik pod takim hasłem odbył się w sobotę w parku miejskim w Zakopanem
 dodano: 31 Maja 2014

W wigilię Międzynarodowego Dnia Dziecka absolwenci Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego, medaliści największych imprez, olimpijczycy, działacze oraz nauczyciele spotkali się z mieszkańcami Zakopanego i turystami w odrestaurowanym parku miejskim
Galeria z pikniku - lepiej późno niż wcale..;))


Po powitaniu przybyłych dyrektor Barbara Sobańska, wice starosta Andrzej Skupień, sekretarz miasta Renata Szych oraz uczniowie ZSMS wręczyli kwiaty, upominki oraz portrety absolwentom szkoły. "Piękna impreza, w której już po raz drugi z przyjemnością uczestniczę. Cieszę się, że przyszło tak liczne grono kibiców w różnym wieku, a zwłaszcza najmłodsi, którzy mam nadzieję pójdą w nasze ślady" - powiedziała jedna z najwybitniejszych absolwentek "zakopiańskiej kuźni mistrzów" Justyna Kowalczyk.
W parku  rozstawione zostały stoiska, na których uczniowie i trenerzy zakopiańskiej szkoły zachęcali wszystkich do wspólnego treningu na urządzeniach, na których na co dzień trenują sportowcy. Z pozoru najprostsze ćwiczenia okazywały się niezwykle trudne. "Założyłem wełniane skarpetki i ślizgałem się w nich na specjalnej platformie. Wyglądało to na niezłą i prostą  zabawę, a o mały włos z dwa razy z tego czegoś nie spadłem. Musieli mnie podtrzymać" - śmiał się Marek z Rabki.
W obecności wielu znamienitych gości  (m.in. prezes PKOL Andrzej Kraśnicki, prezes PZN Apoloniusz Tajner, Małgorzata Mejer z Procter & Gamble, Anna Zwolińska z TV Polsat i Krystyna Aldrige-Holc z Fundacji Polsat) nastąpiło symboliczne wręczenie grantu przeznaczonego na zakup sprzętu i szkolenie w ZSMS.
 
Wcześniej, podczas spotkania w budynku szkoły  mówiono na temat pilotażowego programu Polskie Nadzieje Olimpijskie."Powstał on z inicjatywy PKOL, firmy Procter and Gamble, telewizji Polsat oraz Grey Group (WPP). Jego głównym zadaniem jest wspieranie utalentowanej młodzieży uprawiającej sporty olimpijskiej. Wybór zakopiańskiej szkoły był moim zdaniem oczywisty. Ta kandydatura obroniła się sama i może zabrzmi to kolokwialnie, ale ta placówka zwana przez wielu fabryką medalistów olimpijskich na pewno dobrze wykorzysta te ponad 330 tysięcy złotych"- oświadczył Włodzimierz Kleniewski - dyrektor Polskiej Fundacji Olimpijskiej, która wraz Fundacją Polsat zajmuje się dyspozycją przyznawanych środków.
 
Dyrektor ZSMS powiedziała, że dołoży wszelkich starań aby przyznający grant nie zawiedli się. "Jestem dumna i bardzo szczęśliwa, że wśród pierwszych beneficjentów znalazła się nasza szkoła. Grant znacznie wesprze proces szkoleniowy najzdolniejszych uczniów - przyszłych olimpijczyków. Środki przeznaczymy na zakup nowego sprzętu m.in. nart i kombinezonów dla skoczków i biegaczy, łyżew i rolek dla panczenistów, ale także na dofinansowanie obozów treningowych" .Sobańska.
 
Granty w tegorocznej edycji programu zdobyli także: Policyjny Klub Sportowy Gwardia Szczytno, Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Płocku oraz Tarnowskie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych Start.
Dyrektor Barbara Sobańska zdradziła, że marzy się jej rozszerzenie szkoły o oddziały podstawowe. W pełni popiera to Paulina Maciuszek. "I na pewno chciałabym, żeby do tej szkoły chodziły kiedyś moje dzieci" - powiedziała między innymi biegaczka, córka wybitnych sportowców Michaliny Maciuszek i Józefa Łuszczka.

Justyna Kowalczyk zażartowała, że tyle lat w szkole sportowej to byłoby czyste szaleństwo, ale natychmiast dodała: "Dla profesjonalnego sportu to byłoby jednak bardzo korzystne. Pierwsze kroki w tym zawodzie są przecież najważniejsze i często warunkują sukces" - oceniła najlepsza polska biegaczka narciarska.

Zapytana o samopoczucie i zdrowie powiedziała, że wszystko idzie w dobrym kierunku i najprawdopodobniej juz 3 czerwca rozpocznie treningi w Ramsau. "Jeszcze do końca nie wiem jaki jest plan i co dokładnie będziemy tam robić, ponieważ miałam trzymiesięczny trochę wymuszony kontuzją +odpoczynek+ od treningów" - powiedziała.

Istniejąca od 37. lat szkoła od 1 września będzie podlegała marszałkowi województwa małopolskiego. "Ma on więcej pieniędzy, które może przeznaczyć na funkcjonowanie tej placówki. Może też uruchomić dedykowane programy operacyjne, a to oznacza większe możliwości na finansowanie planowanych w szkole zadań inwestycyjnych, w tym budowę nowoczesnej sali sportowej" - powiedział 16 kwietnia podczas spotkania w COS minister Andrzej Biernat. 
 
PEŁNA GALERIA WKRÓTCE :)
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    10158 
 
  
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2022