GLPS
  Siatkówka II III i IV i liga

IV liga siatkówki kobiet -trzy punkty w Oświęcimiu
 dodano: 16 Listopada 2014    (źródło: R. Szawernoga SMS „Aktywni” Raba Wyżna)

Siatkarki SMS „Aktywnych” Raba Wyżna w meczu wyjazdowym pokonały ligowe rywalki z Oświęcimia  3:0. To nie było jednak łatwe spotkanie. Gospodynie podbudowane piątkowym zwycięstwem z drużyną z Krakowa postawiły twarde warunki gry. W każdym secie rabianki musiały „wyrywać” zwycięstwo ekipie gospodyń.

SMSki rozpoczęły ten mecz bojaźliwie. Szybko straciły kilka punktów i w rezultacie musiały gonić wynik. Nerwowość w szeregach przyjezdnych temu nie sprzyjała, ale wraz z rozwojem sytuacji siatkarki z Podhala odzyskiwały pole. Z początkowego 11:8 oraz 15:11 dla zawodniczek z Oświęcimia nasze reprezentantki wyprowadziły pierwszego seta na wynik 20:18 oraz ostatecznie 25:20. Pierwszy wyjazdowy wygrany set stał się więc faktem.
Po zmianie stron sytuacja się powtórzyła. Ponownie zawodniczki Setbola dyktowały warunki, ale w odpowiednim momencie przyjezdne przycisnęły i wykorzystały błędy rywalek. Skuteczny blok oraz przewaga na siatce sprawiły, że zwycięstwo w tej partii nie było zagrożone. Ostatecznie SMSki zwyciężają w drugiej odsłonie 25:15.
Trzeci set należał do najbardziej wyrównanych. Przez większą część seta żadna z drużyn nie potrafiła wypracować konkretnej przewagi, gra toczyła się punkt za punkt. Gdy na tablicy pojawił się wynik 23:20 dla drużyny z Raby Wyżnej wydawało się, że mecz już jest rozstrzygnięty. Nic bardziej mylnego. Gospodynie, dzięki dobrej zagrywce doprowadziły do gry na przewagi i emocjonującej końcówki meczu. W niej lepsze okazały się jednak siatkarki z Raby Wyżnej. Zwyciężając  27:25 zainkasowały trzy punkty i obecnie plasują się na pierwszym miejscu w tabeli IV ligi siatkówki kobiet!
- Cieszy fakt, że dziewczyny nie załamują się, nawet gdy nie idzie, gdy trzeba gonić wynik. Takich momentów w tym meczu było wiele, ale z każdego wybrnęły. Może nasza gra nie była najlepsza, mamy jeszcze sporo błędów do poprawienia, ale najważniejsze jest zwycięstwo i trzy punkty zdobyte na trudnym terenie.- powiedział po spotkaniu trener „Aktywnych” Ryszard Szawernoga.
W dwóch rozegranych spotkaniach jego podopieczne nie straciły jeszcze seta, odnosząc zwycięstwa z zespołami z Brzeszcz i Oświęcimia. Gromadząc 6 punktów na swoim koncie liderują w tabeli IV ligi Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej.

Setbol Oświęcim – SMS Aktywni Raba Wyżna 0:3 (20:25, 15:25: 25:27)
SMS Aktywni: Lubińska, Hudomięt D., Warzeszak, Grzybacz, Talip, Stasiak, Hudomięt K. (libero) oraz Waśko.
Setbol Oświęcim: Pajdak, Noworyta, Siwek, Łabaj, Stublik, Furman, Wójcik (libero) oraz Mituta, Suślik, Kamińska.
źródło: inf. prasowa/SMS „Aktywni” Raba Wyżna