21 kolejka IV ligi. Watra zwycięska. Punkt Lubania

W niedzielnych meczach 21 kolejki spotkań grupy wschodniej IV ligi wreszcie – po trzech kolejnych remisach – smak wygranej poczuli piłkarze Watry Białka Tatrzańska, którzy w dramatycznych okolicznościach pokonali na swoim boisku Rylovię Rylowa. Punkt do swojego dorobku dopisali natomiast gracze Lubania Maniowy po bezbramkowym,, wyjazdowym remisie z Sokołem Borzęcin.

Watra Białka Tatrzańska – Rylovia Rylowa 3:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Kuchta 20, 1:1 Hebda 55, 2:1 D. Duda 80, 2:2 samobójcza – Olbrycht 86, 3:2 Kalita 90.
Watra: Majerczyk – Drobnak, Zinyak, Plata, Bochnak – D. Duda, P. Duda, Rabiański (84 Olbrycht), Kuchta ŻK (73 Kalita) – Moraniec (64 T. Remiasz), Ł. Remiasz (60 Gacek).
Rylovia: Baran – Drwal, Stwarz, Hebda, Greń – Smęda, Kuboń, Sady, Pietrzak – Chmielowski (74 Kierut), Kaczmarczyk.
Sędziował: Grzegorz Przybylski z Krakowa. Widzów: 150

Już w pierwszych sekundach meczu prowadzenie gospodarzom mógł dać Kuchta, ale „skiksował" będąc na piątym metrze przed bramką gości. W odpowiedzi w 5 min w dobrej sytuacji znalazł się Smęda, ale trafił jedynie w boczną siatkę. W 20 min Watra objęła prowadzenie. Niezdecydowanie obrońców i bramkarza gości wykorzystał Kuchta i mimo ostrego kąta, zdołał umieścić piłkę w bramce. Na tym emocje w pierwszej połowie się skończyły.

O wiele ciekawie było po przerwie. W 55 min goście wyrównali. Tym razem nie popisał się golkiper Watry, który nie złapał, łatwiej mogłoby się wydawać piłki w polu karnym z czego skorzystał Hebda i z bliska wepchnął ją do bramki. Kolejne minuty to dominacja Watry. W 65 min fatalnie tuż przed bramką skiksował T. Remiasz. W 73 min z pięciu metrów uderzał Kuchta, ale świetnie interweniował Baran. Wreszcie w 80 min po szybkim kontrataku piłka trafiła na lewą stronę do Rabiańskiego, ten dograł piłkę na 16 metr do nadbiegającego D. Dudy, który uderzył mocno po ziemi i futbolówka wpadła do bramki tuż przy prawy słupku. W 86 min goście znów doprowadzili do remisu. Po rzucie wolny w polu karnym Watry powstało zamieszanie, piłka odbiła się przypadkowo od głowy Olbrachta i wpada do siatki. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, w 2 minucie doliczonego czasu gry Kalita z rzutu wolnego z okolic czterdziestego metra na wprost bramki, przelobował źle ustawionego Barana.

- Cieszy tak długo oczekiwane zwycięstwo. Rodziło się ono w ogromnych bólach, ale zwycięzców się nie sądzi. Wreszcie dopisało nam szczęście. O wiele lepiej graliśmy w ofensywie. W defensywie znów dały o sobie znać błędy, które wynikły głównie z tego, że po raz kolejny musieliśmy mocno rotować w tej formacji. Słabszy dzień przytrafił się też naszemu bramkarzowi, który przy obu golach powinien się zachować dużo lepiej. Zresztą miał w tym spotkaniu bronić Rabiasz, ale nie odpalił mu samochódi nie był w stanie zdążyć na czas  – ocenił Kalita.

Sokół Borzęcin – Lubań Maniowy 0:0
Lubań: Świerad – Ostachowski, Czubiak, D. Firek, Gołdyn – Nowak, Górecki (70 Jandura), Młynarczyk (75 Ligas), Golonka (85 K. Kurnyta) – Kucek (60 Karkula), S. Kurnyta.

- Zadowolony jest z tego że nie straciliśmy bramki, ale nie jestem zadowolony z faktu że znów nie udało się nam przechylić szali zwycięstwa na nasza korzyść, a mieliśmy ku temu okazje. Jednak patrząc na przebieg całego meczu muszę przyznać, że remis jest sprawiedliwy. Wracamy do domu z punktem który może mieć duże znaczenie - ocenił trener Lubania, Łukasz Biernacki

Kolejka 21 - 25-26 kwietnia

GKS Drwinia - LKS Nowa Jastrząbka 3-0