21 kolejka V ligi. Cztery ciosy Huraganu

Bardzo istotne zwycięstwo w perspektywie walki o utrzymanie w rozgrywkach ligi okręgowej odnieśli piłkarze Huraganu Waksmund. W czwartkowym pojedynku 21 kolejki podopieczni Bartłomieja Walczaka pokonali na swoim stadionie Dunajca/Start Nowy Sącz 4:1.

Pierwsza połowa to całkowita dominacja gospodarzy, którzy swą przewagę udokumentowali dwoma golami. W 10 min błąd popełnił bramkarz gości, który kopnął piłkę wprost W. Zagatę, ten dopadł do niej i z prawej strony pola karnego zacentrował na „piąty" metr gdzie celnie główkował Kolasa. W 20 min na 2:0 podwyższył ładnym, strzałem pod poprzeczkę z 20 metrów Cyrwus. Przed przerwą Huragan stworzył sobie jeszcze kilka sytuacji bramkowych, ale ich nie wykorzystał.

Drugie 45 minut zaczęły się od sytuacji W. Zagaty, który będąc sam przed bramkarzem Dunajca pogubił się z piłką w polu karnym. To momentalnie się zemściło. Akcja przeniosła się na drugą stronę boiska, prosty błąd popełniła defensywa Huraganu w skutek którego Zygmunt z bliska zdobył dla przyjezdnych bramkę kontaktową. To była 56 min gry. W 60 min faulowany w polu karnym Dunajca był Kolasa. Arbiter wskazał na rzut karny. Wykonujący go Cyrwus jednak spudłował. Pięć minut później mogło być już 2:2. Fantastyczną interwencją popisał się jednak Rejczak, zatrzymując strzał Ligarskiego. W 72 min arbiter znów ukarał gości rzutem karnym (zagranie piłki ręką). Tym razem do „jedenastki" podszedł Zubek i pewnie ją wykorzystał. W 83 min wygraną gości przypieczętował Cyrwus, do którego dosyć przypadkowo trafiła piłka w polu karnym i z 5 metrów umieścił ją w bramce.

- Jestem zadowolony z trzech punktów i z naszej gry, ale tylko w pierwszych 25 minutach. Potem nie wiedzieć czemu zaczęliśmy grać nerwowo, tracąc kontrolę nad meczem. Na szczęście odzyskaliśmy ją w końcowych minutach, co pozwoliło nam zwiększyć rozmiary wygranej – ocenił trener Huraganu, Bartłomiej Walczak.

Huragan Waksmund – Dunajec/Start Nowy Sącza 4:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Kolasa 10, 2:0 Cyrwus 20, 2: 1 Zygmunt 56, 3:1 Zubek 72 z karnego, w polu karnym 4:1 Cyrwus 82.
Sędziował Jan Kurek z Limanowej. Żółte kartki: Waksmundzki – Szewczyk, Małek.
Huragan: Rejczak – M. Handzel, B. Handzel, K. Potoczak, Waksmundzki – B. Mroszczak, Cyrwus, W. Zagata, Drożdż (85 M. Potoczak) – P. Zagata (58 Zubek), Kolasa (76 Siuty).
Dunajec: Wilkołek – Griński, Lizoń, Zygmunt (76 Mitus), Tocha (62 Kowalczyk) – Szewczyk, Ciężkowski, Ligarski, Smoleń (46 Małek) – Orzeł, Rosiek (88 Rzemiński).