START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Szkoła Mistrzostwa Sportowego
"Baw się razem z nami i ćwicz z Mistrzem” Piknik ZSMS w Zakopanem
 dodano: 30 Maja 2015

  Już po raz trzeci zakopiański Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego zorganizował z okazji Dnia Dziecka piknik  "Baw się razem z nami i ćwicz z Mistrzem”  w trakcie którego można było zapoznać się z ofertą szkoły jak również usłyszeć o osiągnięciach uczniów i absolwentów.
 Najważniejszym punktem programu było otwarcie wystawy Olimpijczyków.
 


 
 
 
Piknik został zorganizowany na wybiegu Wielkiej Krokwi noszącej również imię patrona Szkoły - Stanisława Marusarza.
 
 Każdy mógł spróbować swoich sił na stanowiskach do ćwiczeń min. łyżwiarskich,  narciarskich, ogólnosportowych. 
 
,Na sobotnim pikniku można było też spotkać m.in. Marię Kowalską Bukową,  Brabarę Grocholską Kurkowiak, Weronikę Budny. Zofię Kiełpińska, Małgorzatę Ruchałe. Józefę Chromik,  Kamila Stocha. Józefa Sobczaka  Janusza Forteckiego, który trenował m.in. mistrza olimpijskiego z Sapporo (1972) Wojciecha Fortunę, Edwarda Budnego olimpijczyka i trenera m.in. mistrza świata z Lahti (1978)Józefa Łuszczka oraz Piotra Marusarza, syna Stanisława Marusarza, zmarłego w 1993 roku czterokrotnego olimpijczyka(Lake Placid 1932, Garmisch-Partenkirchen 1936, 1St. Moritz 1948 i Oslo 1952) oraz wice mistrza świata z Lachti (1938) i patrona ZSMS.
 
 
Wszyscy wybitni sportowcy Podhala zgodnie stwierdzili, że piknik to wspaniała inicjatywa. "Piękna idea, żeby spotkało się kilka pokoleń olimpijczyków. Wymieniło doświadczenia i cieszyło się, że dzięki tej szkole rosną nasi następcy" - zauważył Stanisław Ustupski, dwukrotny olimpijczyk w kombinacji narciarskiej (w Lillehammer w 1994 i Albertville w 1992) .
 
Kamil Stoch wziął także udział w zorganizowanym po raz trzeci przez Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego pikniku. "Jako absolwent tej szkoły bardzo się cieszę, że jest takie spotkanie, które propaguje uprawianie sportu wśród dzieci. Być może zdecydują się uczyć w tej placówce, która wychowała tylu wybitnych sportowców dając jednocześnie świetne podwaliny pod dalsze kształcenie. Ja na przykład nigdy nie żałowałem swojej decyzji, bo to dzięki ZSMS jestem dziś tym kim jestem" - podkreślił.
 
Była biegaczka i biathlonistka a obecnie trener w ZSMS Małgorzata Ruchała zawsze czynnie włącza się w organizację pikniku. "Pokazujemy w ten sposób, że sport to nie tylko ciężka praca, ale i dobra zabawa. Wystawa natomiast to nasza duma i radość ponieważ to są głównie trofea naszych absolwentów" - podkreśliła olimpijka z  Albertville (1992) i Lillehammer(1994).
 
 
Zofia Kiełpińska, biegaczka i biathlonistka, dwukrotna olimpijka (Albertville 1992, Lillehammer 1994) oraz brązowa medalistka MŚ w Borowcu (1993) przypomniała, skąd wziął się pomysł cyklu spotkań. 
 
 
"Ideą pierwszego pikniku było pokazanie, że ta szkoła jest i nie ma w planach, jak głosiła wtedy plotka, jej rozwiązania. Od tamtej pory co roku przypominamy najwybitniejszych absolwentów tej placówki począwszy od sióstr Doroty i Małgorzaty Tlałka po dzisiejszych mistrzów olimpijskich i świata".  
 
Najważniejszym punktem programu było otwarcie wystawy  dorobku Olimpijczyków
 
 
"Ma ona na celu zebranie funduszy na dalszą działalność tej szkoły, stąd moja decyzja, żeby dać tu m.in. medale olimpijskie i mistrzostw świata czy kryształową kulę. Są też takie, które zdobywałem jako bardzo młodziutki zawodnik i proszę mi wierzyć - każde z nich jest dla mnie niezwykle cenne, ponieważ okupione zostało bardzo ciężką pracą" - zauważył zawodnik z Zębu.
 
 
 
 
 
Medale ZIO i MŚ przekazali także m.in.: żona zmarłego w ubiegłym roku Franciszka Gąsienicy-Gronia, pierwszego polskiego medalisty ZIO (brąz w kombinacji norweskiej igrzysk Cortina d"Ampezzo 1956r), Józef Gąsienica-Sobczak biathlonista i biegacz narciarski, m.in. dwukrotny srebrny medalista MŚ w Garmisch Partenkirchen 1966 oraz czterokrotny olimpijczyk (Cortina d'Ampezzo 1956, Squaw Valley 1960, Insbruck 1964, Grenoble 1968), Stanisław Szczepaniak, biathlonista dwukrotny olimpijczyk (Insbruck 1964, Grenoble 1968) i dwukrotny srebrny medalista MŚ w Garmisch Partenkirchen 1966 i Altenbergu 1967 oraz biegaczka i biathlonistka Zofia Kiełpińska, dwukrotna olimpijka (Albertville 1992, Lillehammer 1994) oraz brązowa medalistka MŚ w bułgarskim Borowcu w 1993 r.
 
 
W gablotach można też oglądać medale olimpijskie i mistrzostw świata sportowców młodszego pokolenia: skoczków Jana Ziobro, Klemensa Murańki, Dawida Kubackiego, biathlonistki Krystyny Pałki-Guzik, panczenistów Luizy Złotkowskiej, Katarzyny Woźniak, Katarzyny Bachledy-Curuś, Konrada Niedźwiedzkiego oraz snowboardzistki Karoliny Sztokfisz.
 
 
"A za tydzień do ekspozycji swoje trofea dołoży Justyna Kowalczyk, która uczyła się w naszej szkole w latach 1998 - 2002" - dodała Barbara Sobańska, dyrektor zakopiańskiego Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego.
 
Zakopiański Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza w gimnazjum i liceum kształci ok. 150 uczniów z sześciu województw. Prowadzi szkolenie młodzieży w narciarstwie alpejskim, biegach i skokach narciarskich, kombinacji norweskiej, snowboardzie, biathlonie i łyżwiarstwie szybkim. 
 
 
Dochód z otwartej w sobotę wystawy, która czynna będzie przez najbliższe trzy miesiące, przeznaczony zostanie na zakup sprzętu sportowego dla powstającej od września w zakopiańskiej "kuźni mistrzów" szkoły podstawowej drugiego stopnia (klasy 4-6
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    11171 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024