START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Dart
STEEL DART; „Nowotarski” finał IV turnieju o Puchar Podhala.
 dodano: 9 Czerwca 2015

9 czerwca został rozegrany IV turniej z cyklu o Puchar Podhala. Zawodnicy jak zwykle zmierzyli się w Piwnicy u Winiarskich w Nowym Targu. Pod nieobecność lidera klasyfikacji generalnej, była to doskonała okazja na zmniejszenie straty punktowej i zachowanie szans na końcowy sukces dla całej czołówki rankingu. 


 

W czwartym turnieju wystartowało 14 zawodników. Oprócz lidera, który nie mógł wziąć udziału w rozgrywce ze względu na start w turniejach organizowanych w Chorwacji, wstawiła się cała czołówka generalnego rankingu. Nie zawiedli jak zawsze darterzy z Nowego Sącza, wśród których na nowotarskich rozgrywkach pojawiła się nowa zawodniczka. Udział w turnieju gościnnie wziął również reprezentant dolnośląskiego darta Grzegorz Krzywicki.

GRUPA 1.

W grupie I standardowo już w tych rozgrywkach został rozstawiony Dariusz Wójcik z Nowego Sącza (najwyższa lokata w rankingu regionalnym Polskiej Organizacji Darta wśród darterów biorących udział w rozgrywkach o Puchar Podhala). Drugi raz z rzędu do tej samej grupy trafił Grzegorz Rams (Nowy Targ), który ostatnio wygrał grupę właśnie po zwycięstwie z Darkiem. Tym razem nowosądeczanin wziął udany rewanż za ostatnią porażkę. Po zwycięstwach z Andrzejem Firkiem (4:1), z Karoliną Lorek (4:1), ograł Grzegorza 4:2 w meczu decydującym o awansie z grupy z pierwszej lokaty. Rams zajął drugie miejsce wygrywając wcześniej z nieco nieusatysfakcjonowaną losowaniem Karoliną 4:0 oraz Andrzejem, który był o włos od pozbawienia Grzegorza awansu, przegrywając z nim po bardzo wyrównanym pojedynku 3:4. W ostatnim tej grupy meczu górą był nowotarżanin pokonując Lorek 4:2.

m. Zawodnik PKT LEGI

1 DARIUSZ WÓJCIK 3 12:4

2 Grzegorz Rams 2 10:7

3 Andrzej Firek 1 8:10

4 Karolina Lorek 0 3:12
GRUPA 2.

Najciekawsza tego dnia grupa, z której awansować mógł każdy z zawodników. Z rozstawienia zagrał Mieszko Ciuła z Nowego Sącza, wysoko sklasyfikowany w rozgrywkach Tomasz Fryźlewicz (5 m.), rabczanin Łukasz Milc oraz darter ze Świdnicy Grzegorz Krzywicki. Mieszko po słabszych występach we wcześniejszych turniejach z cyklu, i tym

razem, już po pierwszym meczu poczuł się zagrożony ulegając Krzywickiemu 3:4. W takim samym stosunku legów swój mecz wygrał Fryźlewicz z Milcem. Łukasz dwa tygodnie wcześniej wygrał swoją grupę ogrywając między innymi Mieszka, ale tym razem kolejny udany rewanż zawodnika z Nowego Sącza, który ograł dartera z Rabki 4:1, pozbawiając go tym samym możliwości na awans. Do bardzo zaciętego pojedynku doszło również w meczu pomiędzy Fryźlewiczem i Krzywickim, w którym w ostatecznym rozrachunku górą był miejscowy darter wygrywając 4:3. Do tego momentu przed ostatnimi meczami trzech zawodników walczyło jeszcze o awans. Grzegorzowi potrzebne było zwycięstwo z Łukaszem, a Mieszkowi z Tomaszem. Krzywicki niestety nie wykorzystał swojej szansy i uległ Milcowi 2:4, kończąc ostatecznie na ostatniej pozycji, za to Ciuła zagrał bardzo dobry mecz z Fryźlewiczem pokonując go 4:1 i tym samym obaj mając na koncie po dwa zwycięstwa awansowali do ćwierćfinałów.
. Zawodnik PKT LEGI

1 MIESZKO CIUŁA 2 11:6

2 Tomasz Fryźlewicz 2 9:10

3 Łukasz Milc 1 8:10

4 Grzegorz Krzywicki 1 9:11
GRUPA 3.

Równie ciekawie było w grupie 3. Rozstawiony Adam Bazuń rozpoczął pierwszy mecz od dwóch przegranych legów z Bogdanem Śmietaną. W dalszej cżęści meczu, ze stanu 1:3 doprowadził do remisu i w decydującym legu zagrał zdecydowanie lepiej i ograł Bogdana 4:3. W drugim spotkaniu tej grupy Kamil Cieślinski, który tego dnia ewidentnie grał lepiej niż we wszystkich wsześniejszych turniejach cyklu, dość gładko uporał się z Bogdanem wygrywając 4:1. Tym samym trzeci mecz zadecydował o pierwszym miejscu w grupie. Kamil od początku zagrał bardzo dobrze i przy prowadzeniu 3:1 wydawało się, że podobnie jak w pierwszym meczu wygra bez problemu, tym razem z Adamem. Bazuń jednak do końca spotkania grał znacząco lepiej wygrywając po raz kolejny 4:3.
m. Zawodnik PKT LEGI

1 ADAM BAZUŃ 2 8:6

2 Kamil Cieśliński 1 7:5

3 Bogdan Śmietana 0 4:8
GRUPA 4.

Grupa w której rozstawiony został faworyt niedzielnego turnieju, dwukrotny finalista Norbert Kadlub, Rafał Zahora mierzący w najwyższe lokaty w końcowej klasyfikacji oraz debiutantka w Pucharze Podhala, Nicola Zięba z Nowego Sącza. W pierwszych swoich meczach zarówno Kadłub jak i Zahora bezlitośnie ograli Nicolę, nie oddając jej nawet jednego lega i w ostatnim pojedynku walczyli razem o pierwszą lokatę w grupie. Ten mecz przebiegł pod dyktando faworyta, który wygrał 4:1.
m. Zawodnik PKT LEGI

1 NORBERT KADŁUB 2 8:1

2 Rafał Zahora 1 5:4

3 Nicola Zięba 0 0:8


W ćwierćfinałach nie obyło się bez niespodzianek. Już w pierwszym, po bardzo udanych meczach w grupie, faworyt tego spotkania Dariusz Wójcik przegrał z Kamilem Cieśliński nie wygrywając ani jednego lega.

W drugim spotkaniu Mieszko Ciuła zmierzył się z Rafałem Zahora. Mieszko po raz pierwszy w czterech turniejach wyszedł z grupy i chciał udowodnić, że to nie przypadek. Po wyrównanym meczu zwyciężył 4:2 i awansował do półfinału.

Do trzeciej ćwierćfinałowej pary trafili 3 i 4 darter rankingu generalnego Rams i Bazuń. Adam zaczął mecz bardzo dobrze, wygrywając pierwszego i drugiego lega, ale Grzegorz nie dał za wygraną i doprowadził do remisu. Ostatecznie o zwycięstwie w tym meczu zadecydował dopiero 7 leg, w którym górą okazał się Rams.

W ostatniej parze piąty w rankingu Fryźlewicz trafił na wicelidera Kadłuba. Norbert kolejny raz udowodnił, że jest w coraz lepszej formie i nie dał najmniejszych szans Tomkowi na zbliżenie się do pierwszej trójki, ogrywając go 4:0.
Do półfinałów trafiło dwóch zawodników, którzy do tej pory nie mieli szczęścia we wcześniejszych turniejach (Cieśliński, Ciuła). Na tym etapie rozgrywek czekał ich sprawdzian formy, bo trafili na drugiego i trzeciego z najlepszych do tej pory w klasyfikacji Pucharu Podhala. Niestety obaj nie podołali swoim przeciwnikom. Kamil przegrał z Norbertem 1:4, a Mieszko, choć trafił jedynego tego dnia maxa nie dał rady Grzegorzowi, przegrywając 2:4. Pierwszy „nowotarski” finał stał się faktem.
Pojedynek finałowy był nie zwykle emocjonujący. Mecz zaczął Norbert i pierwszego lega zamknął 16 lotką. Kolejne legi wygrywali na przemian, a w piątym doszło do przełamania. Rams wykorzystując niemoc Norberta na doublach, trafia co prawda dopiero 32 lotką, ale wychodzi na prowadzenie. Norbert lekko poirytowany w szóstym legu odrabia stratę (ponownie 16 lotka) i po siódmym znów wychodzi na prowadzenie. Piąty wygrany leg Norberta miał być już tylko formalnością, ale Rams doprowadził do stanu 4:4. To co wydarzyło się w ostatnim legu tego dnia nie mieści się w głowie. Był to zdecydowanie najsłabszy leg obu zawodników w całym turnieju. Od początku prowadził Norbert i przy 23 lotce miał pierwsze podejście do doubla. Rams w tym czasie miał jeszcze 241 pkt!!! Faworyt spotkania doznał kolejnego tego dnia totalnego zacięcia na podwójnych i zmarnował aż 20 lotek. Grzegorz Rams drugi raz wykorzystał błędy przeciwnika i co prawda dopiero 44 lotką, ale zamknął lega na wagę pierwszego tryumfu w Pucharze Podhala i zrównania się punktami w generalnym rankingu z Norbertem.
Taki przebieg turnieju sprawił, że pierwsza trójka jest już w zasadzie poza zasięgiem pozostałych zawodników. Tylko naprawdę niefortunne występy w ostatnich turniejach mogłyby zagrozić ich pozycjom. Między Mirosławem Gaczorkiem, Norbertem Kadłubem i Grzegorzem Ramsem o kolejności na podium, rozstrzygną się prawdopodobnie pozostałe dwa turnieje. W dalszej części rankingu o premiowane nagrodami czwarte i piąte miejsce walczyć będzie jeszcze kilku zawodników. Wiele będzie zależało w tym wypadku od rozlosowania grup i formy czwartego i piątego aktualnie w tabeli zawodnika, bo praktycznie od siódmego miejsca każdy ma szansę, a teoretycznie nawet od jedenastego.
Kolejny turniej zostanie rozegrany 21 czerwca. Organizatorzy, aby zmobilizować zawodników, którzy nie mają już szans na końcowy sukces, przewidzieli dodatkowe nagrody dla pierwszej czwórki V i VI turnieju. Więcej szczegółów na ten temat wkrótce pojawi się na profilu podhalańskich na popularnym profilu spolecznościowym: www.facebook.com/dartpodhale .
tekst: dartpodhale@gmail.com
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    11788 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024