START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sporty extremalne
Udany start Ultratriathlonu przez Polskę w wykonaniu komandosów!
 dodano: 3 Sierpnia 2015    (źródło: Biuro prasowe Endusport )

 Sześciu żołnierzy z elitarnych jednostek specjalnych – Formoza, Agat, NIL, JW Komandosów, Grom oraz amerykański US Navy SEALs – w sobotę, 1 sierpnia, wystartowało w Ultratriathlonie przez Polskę, aby uczcić pamięć tragicznie zmarłego gen. broni Włodzimierza Potasińskiego. Formę do imprezy żołnierze nabierali dzięki udziałowi w cyklu imprez triathlonowych Enea Tri Tour. Obecnie mierzą się z etapem kolarskim, podczas którego w ciągu czterech dni pokonają trasę z Trójmiasta do Zakopanego!


W pierwszym dniu swojej wyprawy zawodnicy pokonali 20 km etap pływacki przez Zatokę Gdańską oraz ponad 30 km etap rowerowy z Gdyni do Różyn (k. Pruszcza Gdańskiego). Przepłynięcie Zatoki zajęło żołnierzom około 7 godzin i to pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, które utrzymywały się przez znaczną część trasy pływackiej. Po wyjściu z wody żołnierze zebrali gromkie brawa, nie tylko od zaskoczonych plażowiczów, ale także m.in. Prezydenta Gdyni, przedstawicieli dowództwa Sił Zbrojnych RP i innych gości zebranych z okazji rozpoczęcia Ultratriathlonu w Muzeum Marynarki Wojennej RP w Gdyni.

Zadowolenia po pierwszym etapie nie krył „Robson” – jeden z żołnierzy biorących udział w tym projekcie Etap pływacki, który wydawał się najtrudniejszy mamy już za sobą. Staraliśmy się płynąć równo, ale fale trochę nas rozbijały, przydało się doświadczenie zebrane podczas startu w ramach imprez Enea Tri Tour. Teraz już tylko ponad 700 km na rowerze i marszobieg na Rysy – dodaje.

Uroczyste spotkanie w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni było okazją do wspomnienia gen. broni Włodzimierza Potasińskiego, co uczyniła obecna wdowa po generale. Przemawiał także Prezydent Gdyni, przedstawiciele wojska i sponsora – cyklu imprez triathlonowych Enea Tri Tour. Chwilę po 19 żołnierze ruszyli w kierunku Pruszcza Gdańskiego. Podczas pierwszej części etapu rowerowego żołnierzom towarzyszył Adam Korol, Minister Sportu i Turystyki RP.

W niedzielę, 2 sierpnia, żołnierze kontynuowali etap kolarski na trasie Różyny – Toruń. W sumie ponad 170 km odcinek pokonali w 8 godzin. Chwilę przed 18, w eskorcie Policji wjechali na malowniczy Stary Rynek w Toruniu. Była to doskonała okazja do spotkania z przedstawicielami władz i mieszkańcami miasta. Żołnierze wykonali pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem Kopernika oraz szybko uzupełnili kalorie. 3 sierpnia to początek etapu Toruń – Łódź, który zakończy się popołudniu spotkaniem z władzami miasta przy Piotrkowskiej 87. Następnego dnia Kraków (ponad 240 km) i uroczyste złożenie kwiatów na grobie gen. Potasińskiego. W środę rozpocznie się odcinek do Zakopanego, który choć „tylko” 100 km obfitować będzie w liczne przewyższenia. Będzie to jeden z bardziej wymagających etapów dla zmęczonych trasą żołnierzy. Finał tego projektu to marszobieg na Rysy w czwartek 6 sierpnia.

- Teraz przed zawodnikami długie odcinki rowerowe, jednak jestem pewien, że poradzą sobie z nimi bez żadnych problemów. Już pierwszy etap pokazał, że komandosi są doskonale przygotowani do tego wyjątkowego wyzwania. Dziękujemy sponsorom, przede wszystkim cyklowi imprez triathlonowych Enea Tri Tour za pomoc, przekazany sprzęt (pianki, rowery, suplementacja) oraz zabezpieczanie trasy kolarskiej tego Ultratriathlonu. Dodatkowo, gdy weźmiemy pod uwagę szczytny cel, który przyświeca temu projektowi, możemy być pewni, że zawodnicy są zmobilizowani, jak nigdy wcześniej – mówi Dariusz Terlecki, prezes KRS Formoza oraz pomysłodawca „Triathlonu przez Polskę”.

W czwartek, 6 sierpnia, w Zakopanem komandosi wyruszą na ostatnią część Ultratriathlonu, podczas której wejdą na Rysy. W trakcie wyczerpującego etapu biegowego pokonają nawet 1100m przewyższeń. Zakończenie tego przedsięwzięcia w górach nie jest bez znaczenia, jest to wyjątkowe uczczenie osoby gen. W Potasińskiego. Zmarły generał był wielkim miłośnikiem gór i to właśnie on był głównym pomysłodawcą treningów wysokogórskich dla żołnierzy jednostek specjalnych.

Szczegóły wydarzenia można znaleźć na stronie:

http://www.krsformoza.pl/triathlon2015/triathlon2015.php

 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    3769 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024