START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sporty extremalne
Misja zakończona sukcesem – komandosi ukończyli projekt „Triathlonem przez Polskę”
 dodano: 6 Sierpnia 2015    (źródło: Biuro prasowe Endusport )

 Ok. 20 km wymagającego etapu pływackiego przez Zatokę Gdańską, 750 km trasy kolarskiej z Gdyni do Zakopanego zakończone efektownym wbiegnięciem na Rysy. Sześciu żołnierzy reprezentujących elitarne jednostki specjalne z Polski i USA, w czwartkowe popołudnie ukończyło wyjątkowy sześciodniowy Ultratriathlon. Przygotowania jakie odbywali w ramach cyklu imprez triathlonowych Enea Tri Tour opłaciły się. Na Rysy dotarli szczęśliwi i … pełni sił! Tymi sześciodniowymi zmaganiami komandosi oddali cześć zmarłemu w katastrofie smoleńskiej gen. broni Włodzimierzowi Potasińskiemu.
- Ogromnie cieszę się z sukcesu chłopaków! – mówił zaraz po zakończeniu Ultratriathlonu Jacek Czajkowski, kierownik wyprawy. – Za nami naprawdę wymagający tydzień. Długość trasy sama w sobie stanowiła wyzwanie, jednak my dodatkowo musieliśmy zmagać się z tropikalnymi upałami, które towarzyszyły nam każdego dnia – dodał.

Komandosi, mimo ogromnego wysiłku i charakterystycznych dla tak długiego dystansu problemów na trasie (m.in. pęknięte dętki,), znajdowali chwilę czasu dla kibiców i mediów. Zatrzymywali się kolejno w Gdyni, Toruniu, Łodzi, Krakowie i Zakopanem, gdzie spotykali się z władzami miasta oraz mieszkańcami. Każdemu z takich spotkań towarzyszyło wiele rozmów oraz wspólnych zdjęć. Odpowiednio zaplanowana trasa nie ominęła również atrakcji turystycznych (stąd m.in. pamiątkowe fotografie przy pomniku Kopernika w Toruniu, czy przejazd ulicą Piotrkowską w Łodzi). Podczas krótkiej wizyty w Krakowie żołnierze złożyli kwiaty na grobie gen. Włodzimierza Potasińskiego, którego pamięci dedykowali cały swój wysiłek włożony w Ultratriathlon.

Trasa była zabezpieczona sprzętowo i logistycznie przez firmę Endu Sport, współorganizatora cyklu imprez triathlonowych Enea Tri Tour.

Na trasie kolarskiej nie brakowało śmiałków, którzy chcieli przyłączyć się do komandosów. Na szczególną uwagę zasłużył chłopak, który napotkał na żołnierzy w drodze do… sklepu. Długo nie myśląc, dołączył do zawodników i towarzyszył im przez kilka kilometrów podróży.

Po ok. 750 km trasy kolarskiej, komandosi rozpoczęli ostatni etap Ultratriathlonu. W ostatnim dniu zawodnicy mieli do pokonania drogę z Zakopanego na Rysy. Końcowy etap marszobiegu zajął im ok. 6 godzin godzin. Ten wynik pokazuje, że w żołnierzach drzemią jeszcze duże pokłady energii i czekają na kolejne wyzwania.

Do udziału w tej wyprawie zostali wyselekcjonowani przedstawiciele najlepszych jednostek specjalnych w Polsce. Przygotowywali się oni do startu, biorąc udział w imprezach cyklu Enea Tri Tour, m.in. JBL Triathlon Sieraków, Triathlon Szczecin, czy Enea Challenge Poznań. – Triathlon to bez wątpienia sport dla każdego, odpowiednio przygotowanego do tego zawodnika. Do dystansu sprinterskiego, czy popularnej ćwiartki wystarczy nawet kilka miesięcy przygotowań. Jednakże, aby przygotować się do takiego Ultratriathlonu, potrzeba kilku lat intensywnego treningu. W przypadku komandosów, którzy musza być w pełni sprawnie fizycznie cały czas – nie ma takiego problemu. Ważna jest także psychika, takiemu wyzwaniu mogą sprostać naprawdę nieliczni – mówił Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport i współorganizator cyklu Enea Tri Tour.

Dodatkowo do polskich sił specjalnych dołączył przedstawiciel jednej z najlepszych jednostek tego typu na świecie – US Navy SEALs. Amerykanin Brad Nagel wsparł swoich polskich kolegów i jak widać po licznych zdjęciach z wyprawy, zakochał się w Polsce. – Z tego miejsca bardzo dziękuje Bradowi, że razem z chłopakami zdecydował się podjąć wyzwanie, Ultratriathlon. To wszystko pokazuje, że my, żołnierze zawsze staramy się ze sobą współpracować. W momencie, kiedy łączy nas wspólny cel, nie ma dla nas żadnych granic i różnic – mówi Dariusz Terlecki, prezes KRS Formoza oraz pomysłodawca „Triathlonu przez Polskę”.

KRS Formoza w swojej działalności ma już wiele aktywności sportowych, jednakże dopiero teraz żołnierze debiutowali w triathlonie. Udana tegoroczna edycja pozwala myśleć, że w przyszłości ten pomysł będzie kontynuowany.

Więcej o Ultratriathlonie można znaleźć na stronie: http://www.krsformoza.pl/triathlon2015/triathlon2015.php

 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    3744 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024