8 kolejka IV ligi Wygrana KS Zakopane w derbach, zwycięstwo Watry i porażka Lubania.
 dodano: 20 Września 2015

W 8 kolejce zwycięstwo w derbach z  Szaflarami  odnieśli piłkarze KS Zakopane, Wygrali także zawodnicy Watry, którzy u siebie podejmowali Skalnika. Natomiast Lubań Maniowy uległ przed własną widownią  KS Tymbark

KS Zakopane – LKS Szaflary 3-2 (1-1)
0-1 Baboń 5', 1-1 Król 7', 2-1 Baboń 50', 2-2 Król 56', 3-2 Drabik 70'.
 Sędziował: Buchał Boberek z Wadowic. Widzów 150.
Zakopane: Paszuda – Frasunek, Gubała, Chrobak, Sawina -75 'Witoń, Król, Drabik (ŻK), Stępień (ŻK), Stalmach -46' Murzyn ŻK, Kurnyta, Kasperczyk -Pawlik ŻK.
Szaflary: Nykaza – Antolak, Strama ŻK -80' Bielański, Jarząbek, Joniak, Gałdyn F. Kamiński, Lach -75' Zubek, Baboń, Maciaś, Gogolak.

Były to ostatnie derby naszych ligowców w jesiennej rundzie. Jak to bywa najczęściej w Zakopanem przebiegały podczas nieustannie padającego deszczu, ale emocji w tym meczu było co niemiara. Od początku spotkania zaatakowali goście i w 5 minucie zdobyli prowadzenie. Po kolejnym ataku F. Kamiński z lewej strony pola karnego zagrał na dalszy słupek a zamykający akcję Baboń bez problemów wpakował piłkę do siatki zakopiańczyków. Niezbyt długo szaflarzanie cieszyli się z prowadzenie.  W 7 minucie jeden z obrońców Szaflar zagrał piłkę do swojego bramkarza ale futbolówkę przechwycił Król, ograł golkipera i posłał piłkę do pustej bramki. Wynik utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron goście wykonywali rzut rożny. Centra Gałdyna trafiła na piąty metr do nieobstawionego Babonia, który przy biernej postawie zakopiańczyków pewnym strzałem z główki dał swojej drużynie ponowne prowadzenie. Nie minęło wiele czasu gdy zakopiańczycy znowu wyrównali Po akcji gospodarzy Stępień posłał kapitalne prostopadłe podanie do wybiegającego na pozycję Króla a ten uderzył piłkę czubkiem buta i pokonał Nykazę. Teraz inicjatywę przejęli gospodarze i co rusz zagrażali bramce Szaflar. Wreszcie w 70 minucie gdy drużyna gości broiła się w swoim polu karnym pierwszy strzał Drabika z 14 metrów trafił w jednego z obrońców poprawka była już bardzo celna. Jeszcze dwukrotnie gospodarze mieli kapitalne okazje do podwyższenie wyniku, ale zarówno Kurnyta jak i Witoń z dogodnych pozycji nie trafiali w światto bramki. Szaflarzanie owszem starali się doprowadzić do remisu, ale wszystkie ich starania głównie ze stałych fragmentów gry były nieskuteczne. W tym bardzo emocjonującym meczu zasłużenie wygrała drużyna gospodarzy bo wykazała się większą determinacją.

Wolski Lubań Maniowy 1-2 (0-1) KS Tymbark

Bramki: 75' Górecki (k) - 44' Porębski, 85' Ryś

Wolski Lubań: Świerad- Ostachowski, D.Firek(80-Kasica), Górecki, Gołdyn- Nowak, M.Firek(46-K.Kurnyta)- Karkula, Jandura(46-Ziemianek), Basisty- S.Kurnyta

Watra Białka Tatrzańska – Skalnik Kamionka Wielka 5-2 (3-1)

Bramki: 1-0 Lichacz 4', 2-0 Lichacz 21', 3-0 Plata 26', 3-1 Kołbon 40', 4-1 Petrus 71', 5:-1 Kalita 82', 5-2 S. Nowak 90'.

Watra: Majerczyk – Bochnak, Olbrycht, Łojek, Plata – Kuchta -67' Dudek, Kalita ŻK -84' Moraniec, Kosturko, Piszczek -54' Zagata – Rabiański (70 Petrus), Lichacz.

Skalnik: Olchawa – Skrzypek, Hasior, Dyląg, Kłębczyk – Żarnowski, S. Nowak, Chochla, Jabłoński (33 Wójtowicz) – Bajdel, Kołboń.

W innych meczach 8 kolejki- 19-20 września

Sandecja II Nowy Sącz - Glinik Gorlice 2-4
Sokół Borzęcin Górny - Barciczanka Barcice1-1
MLKS Żabno - GKS Drwinia 2-0
Tuchovia Tuchów - Ciężkowianka Ciężkowice 3-1
Poprad Rytro - Bocheński KS 0-1