4 kolejka V ligi. Udany powrót do domu.

Po roku tułaczki po obcych boiskach piłkarze LKS Szaflar wrócili na własny stadion i był to powrót jak najbardziej udany. W ramach 4 kolejki spotkań ligi okręgowej szaflarzanie pokonali 4:2 drużynę z Ujanowic.

LKS Szaflary – AKJ Ujanowice 4:2 (1:0)
Bramki: 1:0 F. Kamiński 26, 1:1 Przystał 46 z karnego, 1:2 samobójcza Kowalczuk 55, 2:2 Gogolak 66, 3:2 Szczerba 75, 4:2 Gogolak 90.

Szaflary: Kowalczuk – Baboń (55 Hajnos), Mularek, Hreśka, K. Gałdyn (46 J. Gałdyn) - Kantor (90 Magiera), Dziedzina (46 Szczerba), F. Kamiński, P. Kamiński - Bierówka, Gogolak.

Ujanowice: M. Gwiżdż – Oleksy, Firlej, Zelek (71 F. Krzyżak), M. Augustyn - Pasionek, Stach (78 Nowak), D. Augustyn (60 R. Gwiżdż), R. Augustyn - Przyspał, Kmiecik (28 Orzeł).

Sędziował: Marek Ogórek z Nowego Sącza. Widzów 50.

Gospodarze wygrali jak najbardziej zasłużenie, choć cień na wygraną rzucają dwa kardynalne ich błędy w defensywie, których skutkiem były oba stracone gole.

Worek z bramkami rozwiązał się w 26 minucie. Gospodarze szybko odzyskali chwilę wcześniej straconą przez siebie piłkę i w czwórkę popędzili na bramkę rywali. Prowadzący futbolówkę Gogolak zagrał w uliczkę do wbiegającego w pole karne Floriana Kamińskiego, a ten w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem nie zmarnował takiej okazji. W tej części gry godny odnotowania był jeszcze tylko strzał F. Kamińskiego z dystansu, sparowany jednakże przez bramkarza gości na róg.

Druga połowa zaczęła się od wspomnianych na wstępie fatalnych błędów defensywy Szaflar. Najpierw w 46 min Mularek skiksował przy próbie wybicia piłki, a konsekwencją tego był faul Kowalczuka na jednym zawodników i rzut karny wykorzystany przez Przystała. Gospodarze jeszcze nie otrząsnęli się po tym ciosie a sami zadali sobie drugi. W 55 minucie goście wykonywali rzut rożny, próbujący wybić piłkę w pole bramkarz gospodarzy sam wpakował sobie futbolówkę do własnej bramki.

Na szczęście szaflarzanie w porę opanowali sytuację na boisku i z biegiem czasu zyskali dużą przewagę, która – co najważniejsze – przełożyła się na kolejne gole. W 66 minucie ze środka boiska piłka trafiła na lewą stronę do F. Kamińskiego, który uprzedził obrońcę, trącił piłkę czubkiem buta, dopadł do niej Gogolak i z bliska skierował ją w bramce.

W 75 minucie F. Kamiński nienajlepiej wykonał rzut wolny, piłka trafiła jednak w polu karnym do Gogolaka, ten krótko zagrał ją do tyłu do Szczerby który przymierzył w górny róg bramki. Na zakończenie spotkania po dalekim podaniu z obrony Gogolak ograł w polu karnym gości obrońcę i spokojnie podobnie jak Szczerba pokonał golkipera Ujanowic. Ten gol odzwierciedla przewagę gospodarzy w tym meczu.

- Mimo potężnych problemów kadrowych (siedmiu zawodników kadry jest kontuzjowanych) wydaje mi się, że zasłużenie wygraliśmy to spotkanie. W przerwie meczu przestrzegałem swoich zawodników, że zagrożeniem dla naszej drużyny możemy byś sami dla siebie. I niestety chyba wypowiedziałem to w złą godzinę bo straciliśmy bramki po kardynalnych błędach które będą się zdarzać bo drużyna cały czas się uczy. Jednak to co obrona zawali to atak naprawi i to dlatego jesteśmy jak jedna rodzina. Trzeba zauważyć że w podstawowym składzie wyszło dzisiaj 4 młodzieżowców którzy zdali egzamin. Cieszy również fakt, że gole zdobyli inni zawodnicy niż Florek Kamiński bo stawało się to już monotonne. Tę wygraną dedykujemy naszemu niezastąpionemu Stanisławowi Baboniowi, dzięki któremu mamy kapitalne warunki do treningów a wkrótce zagramy na świetnej nowej płycie głównego boska - podsumował mecz trener LKS Szaflary Tomasz Ligudziński .

IV kolejka ligi okręgowej przyniosła nam trzecie w sezonie zwycięstwo Jarmuty Szczawnica, która pokonała na swoim boisku aż 5:1 Gród Podegrodzie i pierwsze Orkana Raba Wyżna, który w Jabłocne wygrał 1:0 z czekającą wciąż na pierwsze punkty w rozgrywkach Orawą. Mecz KS Zakopane – Kolejarz Stróże został przełożony na inny termin. Jarmuta Szczawnica – Gród Podegrodzie 5:1 (2:1)
Bramki: 0:1 Mordarski 4, 1:1 samobójcza Majerski 25, 2:1 J. Pietrzak 34 z karnego, 3:1 Mrówka 50, 4:1 Noworolnik 58, 5:1 Kuziel 75 z karnego.
Jarmuta: Borzęcki – Piszczek, Diop, Ojrzanowski, Jasiurkowski (80 Ł Wiercioch) – Noworolnik ŻK, Kuziel (80 Ciesielka), M. Pietrzak (60 Mlak), J. Pietrzak ŻK – Talarczyk (80 Mastalski), Mrówka.
Gród: Łatka – M. Knurowski ŻK, G. Konstanty, Majerski, Zygmunt (46 Kostrzewa) – R. Knurowski, P. Ciurka ŻK, Mordarski (46 K. Ciurka), Szabla (68 Nieć) – Ciągło, Olszak ŻK (59 Zieliński).
Sędziował: Łukasz Kogut z Nowego Sącza. Widzów: 200
Zaczęło się po myśli gości bo już w 4 min Mordarski dobił skutecznie strzał z rzutu wolnego. Potem już jednak na boisku dzielili i rządzili gospodarze. W 25 min samobója zaliczył Majerski. W 34 min po zagraniu ręką w polu karnym przez jednego z zawodników Grodu, J. Pietrzak wykorzystał rzut karny. W 50 min J. Pietrzak popisał się asystą do Mrówki, który celnie główkował. W 58 min Noworolnik z okolic koła środkowego kopnął piłkę w kierunku bramki rywala, ta skozłowała przed wysuniętym z niej i absorbowanym przez J. Pietrzaka Łatką i w efekcie go przelobowała. Wynik ustalił w 75 min Kuziel po kolejnym rzucie karnym tym razem za faul na J. Pietrzaku.
- Złe miłego początki. Dobrze zareagowaliśmy po straconej szybko bramce i w miarę upływu czasu przejęliśmy nad meczem kontrolę, a co najważniejsze znalazło to odzwierciedlenie w wyniku – ocenił Jacek Pietrzak, który w 80 min nabawił się urazu uniemożliwiającego mu dalszą grę. A że limit zmian ostał już wcześniej wykorzystany to gospodarzom przyszło mecz kończyć w osłabionym składzie, co jednak nie miało już żadnego wpływu na wynik końcowy.
Orawa Jabłonka – Orkan Raba Wyżna 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Gromczak 86.
Orawa: T. Zubrzycki – W. Zahora, Stokłosa, Kuczkowicz, Kasprzak – P. Zubrzycki, Smutek, Brząkała, Stasiak – Stehura (70 T. Zahora), Guziak.
Orkan: D. Możdżeń – Dziechciowski (46 Lenart), R. Możdżeń, Skwarek, K. Rapta (79 Świder) – Pluta, Teper, Skawski, Gromczak – Filipek (70 W. Traczyk ŻK), Kasiniak (46 K. Traczyk).
Sędziował Łukasz Królczyk z Nowego Targu. Widzów: 100
Pierwsza połowa wyrównana. W 13 min po akcji prawą stroną Pluty, Kasiniak przestrzelił z 7 metrów. W 18 min groźnie z dystansu uderzał Smutek, ale dobrą interwencją popisał się D. Możdżeń. Minutę później nieznacznie chybił Brząkała. W 24 min Gromczak w polu karnym wywalczył sobie dogodną pozycję, ale przy strzale został zblokowany. W 44 min z kolei Stasiak po tym jak wymanewrował trójkę rywali, potknął się tuż przed bramkarzem. Tuż przed przerwą po rzucie rożnym Stehura z 6 metrów „główkował” nad poprzeczką. Po przerwie sytuacji bramkowych było już mniej. W 64 min Smutek uderzał z dalszej odległości, ale nad bramką. W 77 min K. Traczyk przegrał pojedynek z P. Zubrzyckim, a w 84 min po kolejnym rzucie rożnym z bliska spudłował Guziak. Wreszcie nadeszła 86 min. Po dośrodkowaniu w pole karne gospodarzy z prawej strony przez Świdra, piłka trafiła na 16 metr do Gromczka, który nie zastanawiając się uderzył z woleja nie do obrony. Jeszcze w doliczonym czasie gry mocno z rzutu wolnego strzelał Kasprzak, ale D. Możdżeń był na posterunku.
- Niewiele zabrakło do pierwszego punktu w sezonie. Prosty błąd jednego z naszych młodych zawodników kosztował nas utratę decydującego gola. Szkoda, bo z gorszych opresji w tym meczu wychodziliśmy zwycięsko. Trudno, dalej płacimy frycowe. Niemniej widzę postęp w grze, szczególnie w ofensywie co mam nadzieję dobrze rokuje na przyszłość – ocenił trener Orawy, Tomasz Zahora.
- Szło nam w tym meczu jak po grudzie. Gospodarze zacisnęli swoje szyki w defensywie i było nam bardzo trudno się przez nią przebić. W dodatku upał dawał się mocno we znaki. Ciężko było o koncentracje i dokładne zagrania. Na szczęście ładna, składna akcja w końcówce dała nam upragnione zwycięstwo – przyznał trener Orkana, Robert Możdżeń.

Kolejka 4 - 27-28 sierpnia

Płomień Limanowa - Łosoś Łososina Dolna 4-1
Olimpia Pisarzowa - Helena Nowy Sącz 4-0
Sandecja II Nowy Sącz - Orzeł Wojnarowa 5-0