9 kolejka V ligi Wygrana Jarmuty remis Orawy i przegrana KS Zakopane.

W sobotę swoje wyjazdowe mecze w ramach 9 kolejki rozgrywek ligi okręgowej rozegrały drużyny z Zakopanego i Jabłonki. Zakopiańczycy przegrali 0:1 w Łososinie Dolnej, z kolei Orawa bezbramkowo zremisowała z Heleną Nowy Sącz. W niedzielę Jarmuta wygrała na wyjeździe z Ujanowicami  a Orkan przegrał z Zalesianką.

Łosoś Łososina Dolna – KS Zakopane 1:0 (1:0)
Zakopane: Dziedzic – Bobak, Floryn ŻK, S. Stalmach, Stopka, W. Staszel (46 Kurnyta), Sawina (46 K. Stalmach), Chrobak ŻK, ŻK CZK 80, Król, Kasperczyk ŻK (77 S. Staszel), Ogiela ŻK (46 Pawlikowski ŻK).

To pierwsza przegrana w sezonie podopiecznych Dawida Bartosa. Zdaniem szkoleniowca duży wpływ miały na to skandaliczne decyzję sędziego. Zresztą on sam został za swe głośne protesty odesłany przez arbitra na trybuny. Czerwoną kartkę w konsekwencji dwóch żółtych obejrzał z kolei Mateusz Chrobak, również niezgadzający się z decyzjami sędziego.

Najbliższy zdobycia gola w pierwszej połowie był dla zakopiańczyków Kasperczyk, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem minimalnie chybił. Z kolei strzały z dystansu Floryna i Kasperczyka też były nieznacznie niecelne.

W 36 minucie gospodarze zorganizowali chyba jedyną w tym meczu akcję po której zdobyli bramkę. Trochę „przyspali” obrońcy, nieco spóźniony z interwencją był zasłonięty Dziedzic i zawodnik gospodarzy strzałem z 25 metrów trafił do siatki.

Po zmianie stron i licznych roszadach w składzie zakopiańczyków to oni zdominowali wydarzenia na boisku. Co rusz dochodziło w polu karnym gospodarzy do gorących momentów. Kilkukrotnie górale domagali się rzutów karnych za ewidentne ich zdaniem zagrania piłki ręką przez graczy Łososia. Sędzia był innego zdania. Ostatecznie wynik się nie zmieni.

- Oczywiście jestem przekonany, że zostaliśmy w tym meczu skrzywdzeni. To trochę wypacza sens pracy, starania zawodników, ich autentyczny entuzjazm. Jestem jednak z ich postawy zaangażowania, pomysłu na grę szczególnie w drugiej połowie zadowolony. Śmiem twierdzić, że było to nasze najlepsze 45 minut w tym sezonie, niestety nie było nam dane zdobyć w tym spotkaniu punktów. Trudno chcemy o tym meczu jak najszybciej zapomnieć i skupić się na przygotowaniach do następnego spotkania – ocenił Bartos.

Helena Nowy Sącz – Orawa Jabłonka 0:0
Orawa: Andrasiak ŻK– W. Zahora, Szczerba, Dworszczak, Smutek, J. Jazowski, T. Zahora, Brząkała, P. Zubrzycki (90 Guziak), Paczuski (70 Męderak), Stasiak.

To trzeci z rzędu remis Orawy. Spotkanie obfitowało w wiele sytuacji bramkowych. Ze strony Orawy najlepsze okazje miał dwukrotnie Stasiak. Raz przegrał pojedynek z bramkarzem, drugim razem trafił piłką w słupek. Tzw. „setkę” miał też Męderak.

Z kolei gospodarze tylko raz wyszli na pozycję sam na sam i wtedy do akcji wkroczył bramkarz Orawy Andrasiak faulując zawodnika gospodarzy. Szybko jednak odkupił swoje winy. Nie dość, że obronił „jedenastkę” to jeszcze dobitkę

- Mam mieszane odczucia. Z jednej strony remis ma boisku rywala powinien być sukcesem z drugiej jednakże strony mieliśmy w tym spotkaniu więcej sytuacji stu procentowych i mogliśmy je wygrać. Helena podobnie jak dwaj poprzedni nasi rywale to zespoły zdecydowanie w naszym zasięgu i wygrane z nimi dawałyby nam pewien komfort psychiczny. To jednak już za nami i musimy koncentrować się na kolejnych spotkaniach - powiedział po meczu grający trener Orawy Tomasz Zahora

AKJ Ujanowice – Jarmuta Kolex Szczawnica Zdrój 0:2 (0:2)

Bramki dla Jarmuty: J. Pietrzak 10, Mrówka 30.

Jarmuta: H. Gołdyn – Piszczek, Noworolnik, Diop ŻK, Jasiurkowski, Talarczyk (75 Ł. Wiercioch), M. Pietrzk (83 Ciesielka), Mlak, Kuziel, J. Pietrzak, Mrówka (88 Salamon).

Zalesianka Zalesie – Orkan Raba Wyżna 3:2 (0:2)

Bramki dla Orkana: Kasiniak 20, 38.

Orkan: D. Możdżeń – Dziechciowski, R. Możdżeń, Skwarek, Teper, Kasiniak (75 Filipek), Skawski (86 H. Bochnak), Pluta, Gromczak (84 S. Możdżeń), K. Traczyk, Świder.

W innych meczach 9 kolejki 1-2 października

Orzeł Wojnarowa - Kolejarz Stróże 0-3