START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Łyżwiarstwo
PŚ w Astanie. Brąz panczenistów w biegu drużynowym.
 dodano: 3 Grudnia 2016    (źródło: PZLS i ISU)

  Drugi dzień pucharowej rywalizacji w Astanie był udany dla polskich reprezentantów. Męska drużyna wywalczyła brąz .Panie były czwarte a  Artur Waś w biegu na 500 m zajął również czwarte miejsce 


 Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański zajęli trzecie miejsce w wyścigu drużynowym w zawodach o Puchar Świata w Astanie. Nasz zespół uzyskał czas 3.45,04. Jest to pierwsze polskie podium w tym sezonie w Pucharze Świata.
 
W Astanie wygrała Japonia 3.44,10 przed Kanadą 3.44,95. Biegnący w ostatniej parze Koreańczycy atakowali nasz zespół, ale sztuka ta im się nie udała i uplasowali się na czwartej pozycji 3.45,10.
 
Z Koreą startowała Holandia, która w Astanie występowała w eksperymentalnym składzie. Nie przyleciał m.in. Sven Kramer. Jeden z Holendrów miał upadek i zespół ten nie liczył się w walce o zwycięstwo.
 
Polacy po raz pierwszy w tym sezonie pobiegli w najsilniejszym składzie. W dwóch poprzednich pucharowych startach w Harbinie i Nagano ścigał się Adrian Wielgat. W Kazachstanie do drużyny dołączył Konrad Niedźwiedzki.
 
 
Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska i Natalia Czerwonka uzyskały wynik 3.03,58 i zajęły czwarte miejsce w wyścigu drużynowym zawodów Pucharu Świata w Astanie. 
 
Był to najlepszy występ Polek w tej konkurencji w obecnej edycji Pucharu Świata. W Harbinie zajęły piąte, a w Nagano szóste miejsce. W Astanie nieobecna była Katarzyna Bachleda-Curuś, która zrezygnowała z tego startu i pozostała w kraju. Zastąpiła ją Natalia Czerwonka.
 
W Astanie Polki biegły w parze z Japonią, która odniosła końcowe zwycięstwo 2.57,75. Druga była Holandia 3.02,53, a trzecia Rosja 3.02,78
 
Artur Waś znakomicie pobiegł na 500 m i z czasem 34,62 zajął czwartą lokatę, przegrywając miejsce na podium o 0,01 s ze słynnym Pawłem Kuliżnikowem (Rosja).
 
Wygrał Holender Dai Dai Ntab 34,52 przed innym Rosjaninem Rusłanem Muraszowem 34,57. 
 
Polak biegł w pierwszej parze z Kanadyjczykiem Alexem Boisvertem-Lacroix. Waś wygrał pewnie i groźny rywal uzyskał 34,87, który ostatecznie był dziewiąty.
 
- Stawka sprinterów jest bardzo szeroka i mocna - powiedziała szefowa wyszkolenia w Polskim Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, Ewa Białkowska. - Jeden błąd powoduje spadek o kilka miejsc. Jednego dnia można być na podium, żeby w następnym starcie uplasować się pod koniec dziesiątki. Przykładem może być dzisiejszy zwycięzca. Pokazywał się w Pucharach Świata, a w sobotę miał kapitalny przejazd.
 
Paweł Kuliżnikow doznał również porażki w biegu na 1000 m. Rosjanin z 1.08,99 zajął drugie miejsce. Wygrał Kanadyjczyk Vincent De Haitre 1.08,90. Na trzeciej pozycji uplasował się Takuro Oda (Japonia) 1.09,06.
 
Dzielnie w grupie A spisuje się nasz młody zawodnik Sebastian Kłosiński. Polak uzyskał 1.09,68 i był czternasty. Wyprzedził kilku bardziej rutynowanych rywali.
 
Jutro w biegu na 1500 m w grupie A zobaczymy Konrada Niedźwiedzkiego i Sebastiana Kłosińskiego.  W grupie B na 1500 m wystartują Katarzyna Woźniak i Magdalena Czyszczoń oraz  Zbigniew Bródka, Na dystansie 500 m w tej grupie będą rywalizowali Artur Nogal, Piotr Michalski i Sebastian Kłosiński a w grupie A Artur Waś. W półfinałowych biegach z mass startu wezmą udział Luiza Złotkowska, ,Magdalena Czyszczoń,  Marcin Bachanek i Roland Cieślak
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    951 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018