Mistrzostwa Europy - dzień drugi
 dodano: 7 Stycznia 2017    (źródło: PZŁS)

Zakończył się drugi dzień zmagań Mistrzostw Europy w Holandii.
Działo się dużo i jak mówi Natalia Czerwonka była też zabawa. Dzisiaj potwierdziła dobrą formę i finalnie uzyskała 7 miejsce.

Panie zakończyły już rywalizację w wieloboju Mistrzostw Europu. Zwyciężyła zawodniczka  gospodarzy, multimedalistka Ireen Wuest. Katarzyna Woźniak zajęła dziesiąte miejsce a Katarzyna Bachleda-Curuś uplasowała się na 11 pozycji.

W pierwszym historycznym wieloboju sprinterskim Mistrzostw Europy dużym zaskoczeniem okazał się wynik Piotra Michalskiego, zajął ósme miejsce w wieloboju i jak twierdzi – nie spodziewał się tak wysokiego miejsca. Niemniej jednak taki progres cieszy. Przed nim jeszcze dużo startów więc czekamy na kolejne niespodzianki.

Wczorajszy niedosyt Sebastiana Kłosińskiego dzisiaj zdecydowanie ustąpił. Potwierdził swoją formę na dystansie 1000 metrów, gdzie rywalizację zakończył na siódmym miejscu a w klasyfikacji wielobojowej uplasował się na 10 pozycji.

Artur Nogal mistrzostwa zakończył na 12 miejscu klasyfikacji generalnej. Jak sam mówi - po przejechaniu czterech biegów czuje spory niedosyt, ponieważ żaden z przejazdów nie był perfekcyjny. Mistrzostwa Europy w wieloboju sprinterskim wygrał w pięknym stylu holender Kai Verbij.

W rywalizacji wieloboju sprinterskiego kobiet Polki po dwóch z czterech dystansów zajmują 15 (Kaja Ziomek) oraz 16 (Andżelika Wójcik) miejsce.

W wieloboju Mistrzostw Europy po dwóch z czterech konkurencji prowadzi reprezentant gospodarzy Sven Kramer. 5000 metrów holendra z pewnością przejdzie do historii.

Na tym samym dystansie reprezentanci Polski Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański uplasowali się kolejno na 19 i 20 pozycji.

Znacznie lepiej przedstawia się dystans 500 metrów. Konrad Niedźwiedzki osiągnął rewelacyjne 4 miejsce, natomiast Jan Szymański był 7. Wygrał Norweg Sindre Henriksen.

Jak na razie rywalizowano na dystansie 500 i 5000 metrów.

Osiemnaste miejsce po dwóch konkurencjach zajmuje startujący w reprezentacji Czech Sebastian Druszkiewicz – dwukrotny Polski olimpijczyk (Vancouver 2010 i Soczi 2014).