START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

LOTOS CUP
LOTOS Cup 2017: W deszczu rywalizowali na Skalitem
 dodano: 19 Lutego 2017

 W piątek, 17 lutego w samo południe na kompleksie skoczni Szczyrk Skalite rozpoczęto walkę w trzeciej edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” - LOTOS Cup 2017 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Rywalizację zdominowali reprezentanci Czech, którzy zwyciężyli w czterech z ośmiu kategorii wiekowych. Największy sukces w swojej dotychczasowej karierze odniósł Karol Niemczyk z klubu LKS Klimczok Bystra, który po raz pierwszy stanął na najwyższym stopniu podium w zawodach LOTOS Cup.  
  W galerii fotoreportaż A. Karczewskiej


 W piątek, 17 lutego na kompleksie Szczyrk Skalite odbył się już piąty w tym sezonie konkurs skoków narciarskich z cyklu LOTOS Cup. Rywalizację w najmłodszych kategoriach wiekowych zdominowali reprezentacji Czech, którzy zgarnęli złote medale w kategoriach: Junior E, D oraz Młodziczki, czeski skoczek stanął także na najwyższym stopniu podium wśród Juniorów A. Obiekty zmagań następców mistrza były wzorowo przygotowane, a rywalizację utrudniał jedynie padający deszcz i momentami śnieg.
 
Najlepszym zawodnikiem w kategorii Junior E okazał się Daniel Skarka, który po skokach na odległość 41,5 oraz 43,5 metra o siedem punktów pokonał lidera klasyfikacji generalnej - Kacpra Jarząbka z TS Wisły Zakopane. - Uważam, że pierwszy skok dzisiaj był bardzo nieudany. Drugi był już lepszy, jednak zabrakło odległości - ocenia swoje skoki 11-latek. - Nie odleciałem w drugim skoku, ponieważ miałem wiatr z tyłu skoczni i była bardzo mocna wilgoć na progu - dodaje młody Jarząbek. - Ale ostatecznie jestem zadowolony z tego wyniku. Dzisiaj skakało się troszkę trudniej ze względu na padający deszcz, ale mimo tych warunków skocznia była bardzo fajnie przygotowana - podsumowuje drugi zawodnik konkursu. Podopieczny Józefa Jarząbka w pierwszej serii uzyskał 41,5 metra, natomiast w drugiej wylądował na 41 metrze i tym samym po raz kolejny w tym sezonie stanął na podium zawodów LOTOS Cup. Brązowym medalistą został reprezentant klubu WSS Wisła - Wiktor Szozda, który skakał dzisiaj 40,5 oraz 39,5 metra. 
 
Bezkonkurencyjna wśród Młodziczek była Czeszka Klara Ulrichowa (39 i 40,5 m), która o ponad 18 punktów wyprzedziła reprezentantkę Łotwy Alise Krasilscikovą (35 i 40 m). Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Natalia Kobiela z zakopiańskiego AZS-u, która lądowała na 36 i 35 metrze. - Ten konkurs na pewno był trudniejszy niż inne zawody, ponieważ przez padający deszcz trzymało trochę w torach i oczywiście narty słabiej jechały, ale jakoś sobie poradziłam i lepiej skoczyłam od koleżanek - opowiada brązowa medalistka. - Jestem zadowolona z trzeciego miejsca oraz z moich skoków. Na pewno były one dzisiaj lepsze niż te w poprzednich edycjach - dodaje. - Najlepszy dzisiaj był skok z serii próbnej, natomiast dwa pozostałe były bardzo podobne. Muszę popracować jeszcze nad dojazdem, bo za nisko dojeżdżam do progu - wyjaśnia podopieczna Krystiana Długopolskiego. 
 
W kategorii Junior D pewne zwycięstwo odniósł również Petr Vaverka z Czech, który oddał najdłuższe skoki w dwóch seriach ocenianych, uzyskując 64,5 oraz 68 metrów. Srebrny medal wywalczył zawodnik LKS Olimpia Goleszów - Michał Martynek (64,5 i 64 m), który do zwycięzcy stracił ponad 15 punktów. Natomiast brąz powędrował do Jana Rzadkosza z TS Wisły Zakopane, który skoczył 61,5 oraz 60,5 metra. 
 
Wielki sukces w kategorii Junior C odniósł dzisiaj Karol Niemczyk (69,5 i 70,5 m). Reprezentant klubu LKS Klimczok Bystra po raz pierwszy w karierze odniósł zwycięstwo w zawodach LOTOS Cup, pewnie wygrywając piątkowy konkurs. - Jest szczęście i adrenalina, bo w końcu to moje pierwsze zwycięstwo i fajnie jest wygrać - mówi zadowolony Niemczyk. - Zawody były ogólnie dla mnie udane. Jestem obecnie w dobrej dyspozycji i dogoniłem tych, którzy byli dużo przede mną. Cieszę się z tego bardzo - dodaje. - W ostatnim czasie głównie pracowałem nad odbiciem, bo trochę mi wyjeżdżało, przez co nie miałem takiej siły jak inni. Ale skoki dzisiaj były naprawdę bardzo dobre, mi się podobały i teraz tylko, aby je utrzymać - podsumowuje podopieczny Jarosława Koniora. O 3,2 punktu za Niemczykiem uplasował się Adam Niżnik (69 i 70 m) z TS Wisły Zakopane, który objął dzisiaj prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu, zdobywając żółtą koszulkę lidera. Trzecie miejsce wywalczył Kacper Juroszek z WSS Wisła, który dwukrotnie lądował na 70 metrze.  
 
Dobry konkurs ma za sobą Kinga Rajda, która po raz pierwszy w tym sezonie wygrała zawody LOTOS Cup. - Ogólnie trudno było się przestawić po Mistrzostwach Świata Juniorów, które były w Stanach Zjednoczonych. Po zmianie strefy czasowej trudno było się zaaklimatyzować. Ogólnie te zawody potraktowałam jak trening i wreszcie wyszło tak, jak bym chciała. Wiadomo, że na pewno są jeszcze błędy, ale ogólnie były to już normalne skoki - mówi zadowolona Rajda. - Muszę popracować m.in. nad tym, aby ręce nie spadały, żebym się nie wyszarpywała górą i żebym zaczynała skok wcześniej, bo jeszcze tyle spóźniam, że szkoda mówić - opowiada z uśmiechem na twarzy reprezentantka Polski. Zawodniczka klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk w pierwszej serii zawodów Juniorek wylądowała na 68 metrze, natomiast w drugim skoku uzyskała 72,5 metra i tym samym o prawie 10 punktów okazała się lepsza od Joanny Kil (66,5 i 70 m) z klubu AZS Zakopane. Brązowy medal zdobyła dzisiaj Kamila Karpiel również z zakopiańskiego AZS-u, która skakała odpowiednio 65 i 72 metry. 
 
Wśród Juniorów B po raz drugi w tym sezonie na najwyższym stopniu podium stanął Tomasz Pilch. Reprezentant klubu WSS Wisła po dwóch bardzo dobrych skokach na odległość 101 oraz 98,5 metra o 6,5 punktu okazał się lepszy od swojego klubowego kolegi - Bartosza Czyża, który lądował na 94 oraz 102 metrze. Trzecie miejsce wywalczył kolejny z podopiecznych Macieja Maciusiaka z Kadry Narodowej Młodzieżowej C - Dawid Jarząbek. Zawodnik klubu TS Wisła Zakopane skoczył dzisiaj 93,5 oraz 95,5 metra. 
 
Czwarte złoto w piątkowej rywalizacji dla reprezentacji Czech zdobył Frantisek Holik, który po skokach na odległość 94 oraz 92,5 metra triumfował w kategorii Junior A. Srebro wywalczył kolejny czeski zawodnik - Damian Lasota (93,5 i 89,5 m). Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Ukrainiec Stepan Pasichnyk(85,5 i 90,5 m).  
 
W piątkowym konkursie w kategorii Senior startowało wielu czołowych polskich zawodników. Zwycięstwo odniósł Przemysław Kantyka (95,5 i 99 m) z klubu LKS Klimczok Bystra, który o osiem punktów pokonał Stanisława Bielę (95,5 i 96 m) z klubu UKS Sołtysianie Stare Bystre. Natomiast brązowy medal wywalczył Krzysztof Miętus z AZS Zakopane, który dwukrotnie lądował na 95 metrze. 
 
W sobotę, 18 lutego na kompleksie skoczni Szczyrk Skalite rozegrany zostanie drugi konkurs trzeciej edycji LOTOS Cup 2017. Początek rywalizacji o godzinie 9:00. 
 
Autor komunikatu: Anna Karczewska / PZN
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1995 
  
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020