START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

LOTOS CUP
LOTOS Cup 2017: Trzy wygrane dla TS Wisły Zakopane
 dodano: 19 Lutego 2017    (źródło: A.Karczewska PZN)

 W niedzielę, 19 lutego na trasach biegowych Kubalonki kombinatorzy norwescy zakończyli rywalizację w trzeciej edycji zawodów LOTOS Cup 2017. Zmagania dwuboistów zdominowali podopieczni Józefa Jarząbka z TS Wisły Zakopane, którzy wywalczyli trzy złote medale w kategorii Junior E, D i C. W kolejnych kategoriach wiekowych wygrywali Piotr Kudzia z LKS Klimczok Bystra oraz Mateusz Dyrcz z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice.


 Kacper Jarząbek z TS Wisły Zakopane nie ma sobie równych wśród najmłodszych kombinatorów norweskich w kategorii Junior E i po raz trzeci pewnie zwyciężył w zawodach LOTOS Cup. Pół minuty po nim linię mety przekroczył reprezentant AZS Zakopane - Tymoteusz Amilkiewicz, który minimalnie uzyskał lepszy czas biegu od Jarząbka. Brązowy medal na Kubalonce wywalczył Andrzej Waliczek z LKS Klimczok Bystra. 
 
W Juniorze D trzecie złoto zdobył również Stanisław Majerczyk. - Na pewno cieszy, gdy wygrywa się zawody, dlatego jestem bardzo zadowolony. W tym sezonie bardzo dobrze mi się biega i ocenię te zawody na duży plus - podkreśla Majerczyk. - Według mnie warunki były bardzo dobre, pogoda dopisywała, brakowało może słonka, ale ogólnie było bardzo fajnie - dodaje. Podopieczny trenera Józefa Jarząbka w niedzielnym biegu na trasach Kubalonki o prawie 46 sekund wyprzedził Bartłomieja Kuchtę z klubu LKS Poroniec. Na najniższym stopniu podium stanął klubowy kolega Majerczyka - Jan Rzadkosz.
 
Kolejne 100 punktów do klasyfikacji generalnej w kategorii Junior C wywalczył dzisiaj Mateusz Jarosz. Reprezentant klubu TS Wisła Zakopane na finiszu pokonał Macieja Zborowskiego z KS Chochołów. Natomiast tuż za najlepszą dwójką linię mety przekroczył Mateusz Małyjurek z klubu WSS Wisła. - Weekend był dla mnie bardzo fajny, tylko w pierwszych zawodach w skokach mi nie wyszło, ale z drugiego konkursu oraz z biegu jestem bardzo zadowolony - ocenia swój występ Mateusz Jarosz. - Dzisiaj były bardzo ciężkie warunki, była odwilż i trudno było, ale miałem dobrze posmarowane narty i udało się wygrać z Maćkiem na ostatnich metrach - dodaje. 
 
Bardzo dobre zawody ma za sobą również Piotr Kudzia z klubu LKS Klimczok Bystra, który z kompletem zwycięstw prowadzi w klasyfikacji generalnej Juniora B. - Bieg nie był łatwy, a warunki były strasznie ciężkie, była temperatura dodatnia, dlatego biegło się bardzo ciężko - ocenia sobotnie zawody Kudzia. - Ze skoków jestem zadowolony, chociaż jeszcze trochę brakuje do tego, aby były one fajne i dalekie oraz żeby udało się walczyć ze skoczkami, a kombinacja ogólnie super wyszła - dodaje. 16-latek o prawie 50 sekund wyprzedził srebrnego medalistę, którym okazał się Jakub Chowaniec z klubu KS Chochołów. Na najniższym stopniu podium stanął kolejny z podopiecznych Jarosława Koniora z Bystrej - Kacper Konior.
 
W kategorii Open złoto zdobył zawodnik PKS Olimpijczyk Gilowice - Mateusz Dyrcz. Obok niego na drugim stopniu podium stanął reprezentant Czech Filip Cerny. Natomiast trzecie miejsce wywalczył Krystian Pacholarz z klubu UKS Sołtysianie Stare Bystre.
 
Autor komunikatu: Anna Karczewska / PZN
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1657 
  
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020